Pangooo, pangooo, kupte si pangooo - díl 1.

Příběh filmových básníků začal na Mělníku. Možná si vzpomenete na scénu z pražského metra, kdy se prodával Večerník Praha. “Večerník, Praha, kute si Večerník Praha,” vykřikoval kamelot. “Pangooo, kupte si Pangooo,” mohli by ho následovat vlastníci Pango Parking Czech.

Podobně jako u prodeje mělnické nemocnice se nám povedlo nahlédnout pod pokličku prodeje. Tedy pokud k němu dojde. Zástupci Panga i společnosti Traficon, zájemce o koupi (byznysovým slangem “strategického partnera”) zatím hledají marně. Přestože společnost Traficon je v této oblasti jedna z nejlepších v zemi.

Prozatím nenaplněné plány

Když 13.3. letošního roku Pango vydalo tiskovou zprávu, ve které oznamovalo spuštění své parkovací aplikace na Mělníku, byla kolem toho velká sláva. „Nasazením technologie Pango se město Mělník začleňuje mezi absolutní světovou špičku ve využívání moderních technologií. Jsem přesvědčen, že se systém Pango bude rychle rozšiřovat i do dalších míst v České republice, protože přináší nesporné výhody jak řidičům, tak provozovatelům parkovacích ploch,“ předestřel velké plány Jiří Nykodým, generální ředitel společnosti Pango Parking Czech, s.r.o. v oficiální tiskové zprávě. Po devíti měsících se však místo dynamického růstu společnosti a nasazení systému Pango v dalších městech hledá nový majitel. K Mělníku totiž žádné další město nepřibylo. Mělník a parkovací garáže obchodního centra Palladium jsou tak jedinými místy, kde systém Pango v Čr běží. Na Mělníku přitom musí firma svoji pozici obhájit ve výběrovém řízení, jehož výsledek je nejistý.

Kdo prodává Pango?

Prodej majoritního podílu odůvodňují manažeři Panga “poskytnutím investičních prostředků, které budou použity na konsolidaci vlastnické struktury a realizaci projektu.” Majiteli společnosti jsou Abova Capital, s.r.o. a Zaphirus a.s. Pouze dvě procenta společnosti mají majetkovou vazbu na společnost MobydoM Ltd., která je vlastníkem technologie Pango. Společnost Zaphira má akcie na majitele, jednatel a vlastník Abova Capital je právník zastoupený v přibližně desítce společností.

Jak si společnost Pango vede po ekonomické stránce? 

V prvním pololetí roku 2013 vykázala ztrátu 6,3 milionu, ve druhé 5,3 milionu. V příštím roce počítá se ztrátou v první polovině roku 5,6 milionu, ve druhé polovině roku více než 8 milionů. V první polovině roku používalo Pango 133 uživatelů, v druhé části roku 278.

V dalším díle vás seznámíme  s investicí, kterou majitelé požadují, plány společnosti do roku 2017 a jakými úspěchy se společnost možným investorům chlubí.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz