Park Na Svini nahradí park Republiky

Novináři pátrali po sponzorech Zemana, našli je na Mělníku. Více Mělničanů chtělo za prezidenta Drahoše. Mělník bude mít park Republiky.

Sponzoři spolku přátel Miloše Zemana z Mělníka

Zpravodajské servery zveřejnily informaci o mělnických sponzorech spolku přátel znovuzvoleného prezidenta. Mezi dárci jsou uvedeni tři dárci z Mělníka, kteří přispěli celkovou částkou 550.000,- korun. Mezi dalšími sponzory byl i jeden z Lužce nad Vltavou, který je podnikáním spojen s jedním mělnickým zastupitelem.

Takovým zprávám moc nerozumíme. Je čistě soukromou věcí, koho za své soukromé peníze kdo v politických či jiných aktivitách podpoří. Někdo desítky tisíc propije, jiný prokouří a další věnuje spolku přátel prezidenta. Vlna urážek, která se v důsledku zmíněných článků prohnala internetem, je naprosto nemístná. Pokud začneme lidi kádrovat podle jejich politického přesvědčení, pokud budeme hodnotit, jak a na co použijí své vlastní peníze, je to cesta do pekel. Nechme lidem jejich svobodu, nebo jednou přijdeme o tu naši vlastní.

Jak volil Mělník prezidenta?

Druhé kolo prezidentských voleb vzbudilo na Mělníku obrovský zájem voličů. K urnám dorazilo 10.121 voličů, o téměř 600 více, než v kole prvním. Pro srovnání - k volbám do Sněmovny přišlo vloni 9.338 voličů, ke krajským volbám 2016 5.071 voličů, k druhému kolu senátních voleb ve stejném roce jen 1.977 voličů a k volbám zastupitelů v roce 2014 5.772 voličů.

Zatímco v prvním kole rozdrdil Zeman na Mělníku Drahoše počtem vítězství ve volebních okrscích 17:3, ve druhém kole utrpěl ještě větší porážku 2:18. V některých částech Mělníka byl ale vyýsledek nesmírně těsný, například v okrsku šest získal kandidát Drahoš o jediný hlas navíc, v okrsku 16 pak vyhrál nad Zemanem o hlasů pět.

Celkem na Mělníku uspěl Drahoš v poměru 54,69 : 45,31 procent hlasů. Ve svém prvním funkčním období Miloš Zeman Mělník nenavštívil. Dočkáme se v tom druhém? A bude se na radnici v takovém případě pít Becherovka, nebo degustovat víno? Nechme se překvapit.

Mělník bude mít park Republiky

Městou získalo od místního šlechtice do svého majetku park Na Svini a chystá se jej nejenom zvelebit, ale také přejmenovat. Zatím se uvažuje o názvu ,,park Republiky.”
Od našich radničních konšelů je to moudré, protože se jedná o název, který by mohl pár generací přežít. Jaké republiky může být pružně doplňováno… Protektorátní, socialistické,atd.

Kdyby totiž park pojmenovali třeba ,,Legionářů” podle památníku, který má být v parku umístěn, mohl by jej jednou potkat osud třeba pražské Legiobanky. Ta byla nejprve Němci přejmenována a potom komunisty pro jistotu znárodněna.

Kromě památníku se park dočká i dalších úprav, například vznikne nová středová pěšina.

Celkově se nám ten nápad líbí. Každá kultivace veřejnho prostoru je pro občany přínosem. A park je mnohem lepším ,,pomníčkem" zastupitelů, než třeba zelené patníky...

Nashledanou za týden. Budema psát třeba o tom, o co ve skutečnosti půjde při příštích volbách vedení města.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Komu byly peníze určeny? (Anna Spěváčková, 4.2.2018 11:24:51) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Vážení, na jedné straně tvrdíte, že někdo sponzoroval PANA prezidenta, pardon, vy píšete neomaleně Zemana, a hned vzápětí z vás vypadne, že peníze byly určeny spolku Přátel Miloše Zemana. Tak komu byly určeny? Ví vůbec pan prezident, že nějaký spolek dostává nějaké dotace a rozhoduje on sám, na co budou peníze určeny? Nevíme, ale vy to víte. Mohli byste se také tak vehementně věnovat odhalování sponzorů pana Drahoše, který dostával milionové dotace přímo na svůj transparentní účet? Už mě to neustálé nenápadné popichování štve. Jestli někdo rozděluje národ, pak jste to i vy. Jednou proběhly volby, zvítězil pan Miloš Zeman, tak se s tím laskavě smiřte. Možná že někdy v budoucnosti zvítězí nějaký člen ODS, pokud vaše strana vymění profláknuté funkcionáře a změní program tak, aby byl ve prospěch obyčejných lidí. A bude jej plnit. A pokud si vyberete přijatelného kandidáta, ne nějakou loutku či mača s mohutným klackem. A už se do mě můžete strefovat.

  1. Re: Komu byly peníze určeny? (Karel, 4.2.2018 18:11:53) Odpovědět

   Paní, Vy jste úplně mimo. Přečtěte si ještě jednou, a opravdu pořádně, co se zde píše. Já to naopak chápu tak, že se sponzorů Zemana zastávají. Protože je opravdu každého věc, kdo komu dá svoje peníze na jakoukoli politickou kampaň.

   1. Re: Re: Komu byly peníze určeny? (Marek, 5.2.2018 20:34:00) Odpovědět

    Připojuji se k panu Karlovi, pochopil jsem to stejně, Glosa je napsána velmi dobře a plně s ní souhlasím.

    Ale chápu, že když někdo vidí, že se stále řeší volby, tak to dotyčného prostě rozhodí a už ne zcela přesně interpretuje sdělení.

   2. Re: Re: Komu byly peníze určeny? (Anna Spěváčková, 7.2.2018 15:29:13) Odpovědět

    Jistě, jen tak mimochodem upozorníte na sponzory přátel Miloše Zemana, přičemž sdělíte naivním čtenářům, že se vlastně jedná o sponzorování pana prezidenta, a pak "jako" hájite právo každého nechat se sponzorovat. Přesně tak to dělá TV a mainstreamové noviny. Současná běžná praxe.

  2. Re: Komu byly peníze určeny? (Michal, 7.2.2018 9:19:30) Odpovědět

   Přesně tak, redaktor by měl přejít na styl vystupování a reprezentace tuzemana, psát články pod 3 promilema na žíle a za minimálně každým druhým slovem užít slovo kunda...

   1. Re: Re: Komu byly peníze určeny? (Anna Spěváčková, 7.2.2018 15:23:21) Odpovědět

    Nenápadně a nenapadnutelně špiníte a špiníte, co?

    1. Re: Re: Re: Komu byly peníze určeny? (m, 12.2.2018 10:34:16) Odpovědět

     ..ať se dívám na TV, natož na FB (facebook) Drahošovi voliči jsou v klidu a voliči Zemana stále v boji. Tak netuším, co nemůžete rozdýchat, voliči Zemana. Sledujte víc aspoň televizi paní Spěváčková, myšleno celé televizní noviny atp. Mj.byste zachytila pořad, kdy předseda toho spolku přátel NEVĚDĚL kdo poslal peníze a ze studia odešel aby nemusel odpovídat. P.Zeman se vůbec nenamáhal s transparentností účtu=zveřejnění dárců v předvolebním období, protože zákon holt platí pro někoho víc a pro jiného méně. A jeho veličenstvo Zeman Velký je zákon sám se mi zdá-a to se mi nelíbí.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz