Petr Holeček: Budu si vážit důvěry každého občana

Petr Holeček je dlouholetým zastupitelem v Kralupech nad Vltavou. Sedmým rokem je také starostou města. Volný čas často tráví v sedle kola. Necelý rok byl i poslancem. V předčasných volbách ho najdete na šestém místě kandidátky TOP09 / STAN. Je tak nejvýše postaveným kandidátem z Mělnicka na této kandidátce.

Mohl byste se čtenářům iSoutoku představit?

Jmenuji se Petr Holeček, je mi 56 let, od narození žiji v  Kralupech nad Vltavou, Studoval jsem na Dvořákově gymnáziu v Kralupech a na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem a většinu života jsem učil na kralupské základní škole. Mnoho let jsem vedl skautský oddíl a věnoval se výchově dětí i ve svém volném čase. Hodně cestuji a poznávám Čechy a  cizí země. V minulosti jsem se zúčastnil i mnohých cest a expedic po všech kontinentech, na kole i pěšky. Mám moc rád hory, expediční turistiku a horolezectví. Pokud mi zbývá čas, jezdím na kole a snažím se stále aktivně sportovat. Hodně čtu, mám rád literaturu, historii a přírodu. Od roku 1990 jsem v městském zastupitelstvu a již sedmým rokem jsem starostou svého "rodného" města. Do politiky jsem vstoupil proto, že jsem chtěl a chci lidem pomáhat - dokud budu zdráv, dokud mi to půjde a dokud uvidím, že je o mou práci a snahu zájem...

Jako jediný z kandidátů z Mělnicka jste si již práci poslance vyzkoušel. Co jste stihl za přibližně rok ve sněmovně udělat?

 Za necelý rok práce v Poslanecké sněmovně jsem se podílel na zákonech z výboru pro regionální rozvoj a z výboru pro životní prostředí. Práce v obou výborech mi byla blízká i vzhledem k mým zkušenostem  z města i z celoživotního zájmu o přírodu a její ochranu. A tak mi  třeba není  lhostejný osud  Národního parku Šumava ani problematika a dopad na lidi a obce v kauze  dostavby letiště Vodochody.

S jakými cíli se ucházíte o hlasy voličů v předčasných volbách do PSP ČR?

V tomto roce jsme byli opět svědky přírodního živlu v podobě červnové povodně, která nadělala našim spoluobčanům velké starosti a škody. Ve sněmovně se chci aktivně podílet na jednání s orgány, které se zabývají ochranou měst, obcí a občanů vůbec před velkou vodou, např. změnou a aktualizací manipulačního řádu našich vodních kaskád, i likvidací povodňových škod. Pozornost chci věnovat i regionálním otázkám - např. nadále problematice výstavby mezinárodního letiště ve Vodochodech, silničním obchvatům Mělníka a Kralup nad Vltavou, dopravní obslužnosti v regionu i již zmíněné koordinaci prací na ochraně  obcí a měst Dolního Povltaví proti živelným katastrofám.

Považujete za důležité, aby Mělnický region měl svého poslance? Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Mělnického regionu?

Mělnicko je pro mne srdeční záležitostí, vždyť tu od malička bydlím. Region má své velké plusy, ale i mínusy. Bydlí zde mnoho lidí, je však nekompaktní s rozdílnou životní úrovní, pracovními příležitostmi, infrastrukturou i dopravní obslužností. Toto vše dobře vnímám a i proto si myslím, že v Poslanecké sněmovně by takováto oblast měla mít určitě svého zástupce. Zástupce, který zná region i jeho problémy a bude na ně upozorňovat. Zástupce, který umí jednat s lidmi a chce jim pomoci. Snažím se a budu se nadále snažit takovým člověkem být a moc si budu vážit důvěry každého občana, kterou mi  projeví.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz