Petr Kowanda: Jsme patrioti a jde nám o transparentnost

Petr Kowanda se stal lídrem ,, z donucení.” Po odchodu Ctirada Mikeše k vlastnímu politickému projektu však prokázal srdce bojovníka a sociální demokraté rozhodně ukázali na Mělníku viditelnou kampaň a touhu po dobrém volebním výsledku. Jaké problémy ve městě Patr Kowanda vidí a jak je chce vyřešit? A kam až chce zajít při transparentním zadávání veřejných zakázek?

Jaké jsou podle Vás největší problémy města?  

Dle našeho názoru se jedná o nedostatek míst v mateřských školách, malou transparentnost v hospodaření města a jeho příspěvkových organizací a problematika parkování v centru i na sídlištích.

Jaké konkrétní řešení těchto problémů nabízíte?

Vybudujeme novou mateřskou školku s kapacitou 50-60 míst, aby všichni rodiče na Mělníku měli možnost umístit své děti v předškolním zařízení. Budeme na internetu od 1.1.2015 zveřejňovat všechny uzavřené smlouvy, které se týkají hospodaření města a jeho příspěvkových organizací. Připravíme fungování tzv. rozklikávacího rozpočtu, aby každý občan měl možnost sledovat a kontrolovat jeho hospodaření. Vybudujeme nové centrální parkoviště pod Úřadem práce, změníme systém parkování v centru, aby lépe vyhovoval potřebám občanů a neměl negativní vliv na mělnické podnikatele. Budeme postupně navyšovat počty parkovacích míst na sídlištích.

Co podle Vás naopak ve městě funguje dobře? 

Sociální služby, podpora kultury a veřejného života a otevřené zadávací řízení veřejných zakázek. Tyto priority bude ČSSD po volbách i nadále podporovat a rozvíjet. 

Proč by občané měli dát ve volbách hlas Vaší volební straně?

Na začátku září jsme na našich nových webových stránkách (www.cssdmelnik.cz) představili náš volební program 10 + pro Mělník, který si klade za cíl zlepšit kvalitu života v našem městě. Představujeme v něm konkrétní návrhy řešení problémů, které naše občany trápí. Kandidáti ČSSD jsou patrioti a budou pracovat v zastupitelstvu ve prospěch všech obyvatel našeho krásného města.   

Jaké jsou náklady na volební kampaň Vašeho uskupení a jak (kým) jsou hrazeny? 

Náklady na naší předvolební kampaň činí cca 87.000,- Kč bez DPH (105.000,- Kč s DPH). Kampaň je financována z příspěvku ústředí ČSSD (39.500,- Kč) a příspěvků jednotlivých kandidátů (65.500,- Kč). Detailní rozpis zveřejníme do 5.10. na našich webových stránkách. Chceme město spravovat naprosto transparentním způsobem a proto musíme začít sami u sebe. 

Se kterým z dalších volebních uskupení byste po volbách rádi spolupracovali? A je nějaké, se kterým koaliční spolupráci vylučujete? 

ČSSD bude po volbách spolupracovat se všemi demokratickými stranami, které mají za cíl rozvoj našeho města a prokáží transparentní financování své předvolební kampaně.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. ČSSD překvapila (K. Vachek, 7.10.2014 10:09:20) Odpovědět

  Mě teda příjemně překvapili. Mikeš je podrazil, ale ta jejich kampaň byla dobrá a oslovila dost lidí.

 2. plusový bod (Frank, 7.10.2014 13:01:44) Odpovědět

  Oceňuju, že jako jediní zveřejnili placení svojí kampaně a taky náklady. Ostatní taky mají v programu transparentní jednání, ale socani jako jediní to udělali ve skutečnosti.

 3. upozornění (Marie, 7.10.2014 21:25:01) Odpovědět

  Jsem Vaši voličkou, ale neodpustím si Vás upozornit na hrubou chybu ,kterou jste udělali. U pana Jana Lejtnara - jistě nechce být bankovním analitikem, ale bankovním analytikem. Na FB si dělají legraci z vašich překlepů na bilbordech, nevím jestli je to fotomontáž nebo úmysl vás poškodit..

 4. Děkujeme (J. Dohnal, 8.10.2014 8:08:17) Odpovědět

  Díval jsem se na to a máte bohužel pravdu. Na webu to máme v pořádku, ale muselo dojít k chybě v tiskárně a nám to uteklo při závěrečné kontrole. O překlepech na billboardech nám ale není nic známo.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz