Podnikání na Slovensku

V článku se dočtete, jak ze Slovenska založit firmu v České republice, jak si nechat vytvořit webovou prezentaci ve slovenském jazyce a dáme vám tip na podnikání – prodej plošinových vah.

Založení firmy v ČR

Abychom si ukázali, že zakládání firem za hranicemi není nic neobvyklého, podíváme se na založení firmy v České republice ze strany Slovenských podnikatelů. Slovenští podnikatelé nejčastěji expandují se svým podnikáním do České republiky a do Maďarska. V obou zemích je pro ně nejsnadnější cestou koupit již založenou společnost (tzv. ready made firmu). Obchodní forma takové společnosti je obvykle s.r.o. nebo a.s. Slovenského podnikatele bude stát „koupě“ takové založené firmy v české republice kolem 1.300 Euro. Bude-li si chtít slovenský občan založit nové s.r.o. v Čr, zaplatí u specializovaných firem částku kolem tisíce Euro, bude však muset mít další prostředky pro složení základního vkladu u banky ve výši minimálně 200.000,- korun. Pokud si Čech bude chtít zakoupit připravenou firmu na Slovensku, zaplatí obvykle částku kolem 600 Eur. Založení firmy v České republice je tak dražší, než stejná obchodní společnost na Slovensku. A to je na zamyšlení…

Tvorba webových stránek

Druhým krokem po založení firmy je obvykle zajištění její základní prezentace pro potenciální zákazníky. Dnes standardním základem je zřízení webových stránek, na kterých si možní zákazníci vyhledají nejen služby nebo zboží, které nabízíte, ale také reference a kontakty. Tvorbu webových stránek doporučujeme svěřit slovenské firmě. Slovenština je sice češtině velmi podobný jazyk a při mluveném slově je domluva bezproblémová, chyby na webových stránkách však působí na zákazníky špatně a nebudí důvěru. Mimochodem cenově vás tvorba webu na Slovensku bude stát spíše méně než v Čechách. Například firma Blueweb s.r.o. sídlící v Žilině a Púchově, která se na tvorbu webů specializuje, nabízí kompletní služby a má za sebou tvorbu webů v nejrůznějších odvětvích s nejrůznějšími požadavky zákazníků.

Tip na podnikání: Plošinové váhy

Dnešní tip na podnikání se týká dovozu zboží ze Slovenska, se kterým můžete úspěšně obchodovat v České republice. Mimochodem i pro tento případ (obchodování s dovezeným zbožím) se vyplácí mít založenou firmu na Slovensku, byť by měla být pouze nákupním centrem Českého prodejce. S vážením a používáním vah se jako zákazníci setkáváme nejčastěji v potravinářství, v lékárnách, v gastronomii, chemické přípravě apod. V mnoha oborech činnosti podléhají váhy certifikaci metrologickým ústavem. Ten garantuje, že váha je schopna vážit naprosto přesně bez odchylek. Certifikáty jsou v rámci zemí EU vzájemně uznávány, neboli váha dovezená ze Slovenska do České republiky již nepodléhá další certifikaci v české republice. Plošinové váhy a jejich ceny na Slovenském trhu si můžete prohlédnout například na tomto odkazu. Zajímavý může být sortiment i vah určených pro potravinářství, laboratorní váhy, medicínské váhy, průmyslové váhy nebo váhy na vážení vozidel. Byť se jedná o relativně úzkoprofilové zboží, díky menší konkurenci v České republice je prostor s obchodováním s váhami ze Slovenska uspět.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz