Podpoří Vilém Kraus starostu Mikeše?

O mělnické komunální politice, dotační logice, chytrých misskách, pátečních farmářských trzích v Neratovicích, bordeltlačítku tamtéž, potratové genocidě a upřímném bezdomovci.

Politický přestup roku? Jasno bude na podzim.

Začněme zostra. “Přestupová politická bomba” se rodí na Mělníku. V posledních komunálních volbách získal třetí nejvyšší počet hlasů od voličů vinař Vilém Kraus. Člověk vnímaný díky rodové tradici jako PAN VINAŘ. Na kandidátce ODS poskočil ze dvanáctého místa díky hlasům voličů na první. Více hlasů ze všech kandidátů získali jen Milan Schweigstill /TOP09/ a Ctirad Mikeš /ČSSD/. A právě sociálně demokratický starosta je podle mělnických tamtamů blízko k úspěšnému přilákání oblíbeného vinaře na svou kandidátní listinu, ať už bude pod hlavičkou ČSSD nebo se bude jednat o předvolební koalici více stran a nezávislých. Tamtamy také bubnují, že důvodem pro nečekané spojení mohou být okolnosti, za kterých byl pan Kraus vyzýván ke vzdání se mandátu zastupitele - psali jsme ZDE. Co je na tom pravdy se dozvíme na podzim.

Eurodotační kompostovací logika

Krásným příkladem, jak funguje EU jsou kompostéry pro občany Mělníka zdarma. Takže, jestli tomu rozumím dobře, ČR vybere od lidí daně. Část jich pošle také do Bruselu a část na městský úřad. Na městském úřadě sedí úředník placený z těchto daní, který vymyslí projekt - žádost o dotaci na kompostéry, což je projekt na dotační titul, který vymysleli jiní úředníci na kraji a v Bruselu - taky placení z našich daní. Úředník na městském úřadě posbírá přihlášky lidí, kteří kompostéry zdarma chtějí. Ůřad je nakoupí (z našich daní) a později dostane část těchto peněz zpět díky eurodotaci (z našich daní). A občan si může vyzvednout svůj kompostér zdarma. Fajn. A kolik po započtení všech nákladů na úředníky, zpracování projektu, nákup kompostérů, jejich dopravu atd. ten jeden kompostér stojí? Kolik kilo papíru, litrů nafty atd. na tento kompostér “zdarma” padne? O kolik méně by občan za takový kompostér zaplatil, kdyby si ho koupil sám a nemusel ze svých daní platit všechny ty mezičlánky? Já mám na zahradě hnojník. Sbil jsem ho z pár prken a pár hřebíků. Funguje skvěle a mé sousedy a další daňové poplatníky nestál ani korunu. A dřevo mi na zahradu jde tak nějak víc, než plastový kompostér…

Což mě přivádí na další myšlenku - bude někdo kontrolovat, zda občané, kteří si vyzvedli svůj plastový kompostér zdarma, skutečně kompostují? Co když, po vzoru kutilů z Ptáka loskutáka, si takový kompostér upraví například na králíkárnu? Nebo co když si ho odvezou na chatu?

Test inteligence - konec hloupých missek?

Věnná města vyhlásila soutěž o svou královnu pro pohledné dívky a dámy od osmnácti let věku. A musím napsat, že na to jdou pěkně rafinovaně. Nechtějí se dopustit faux pas, kdy dívka sice bude krásná, ale také úplně blbá. Uchazečky prošly rozřazovacím sítem ještě před možností podat přihlášku. V propozicích uvedených na webu města Mělníka se píše: ,,Navštivte ve dnech 14. - 15. března královehradecký Aldis, kde se koná veletrh cestovního ruchu Infotour a cykloturistika. Hledejte červené stánky Královských věnných měst.” Takže královna bude muset umět najít Hradec Králové, dorazit tam v uvedený den, najít příslušný hotel, vyhledat červený stánek. Geniální!!! Test základních schopností a volba miss v jednom :-)

Farmářské trhy v Neratovicích

V Neratovicích se začaly konat farmářské trhy. Každý pátek od šesti do dvanácti na Náměstí Republiky. Přemýšlím, jak si pracující člověk na těchto trzích koupí bio vepřovou hlavu či jinou dobrotu na prima sobotní baštu, nastoupí na autobus směr Praha, osm hodin ji nechá vystavenou na svém pracovním stole a večer s ní absolvuje opět jízdu autobusem zpět. Nevím proč, ale tak nějak mi přijde, že mělnické sobotní termíny jsou lepší :-) Ale co já vím. Třeba jedinou skutečnou kupní silou ve městě disponují úředníci blízkého Městského úřadu a obědovou pauzu využijí k nákupu na víkend. A nebo jsou cílovou skupinou místní senioři? Ať je to jak chce, je fajn, že se město pokusilo trhy pořádat. Podle prvních ohlasů to vypdá na kladné dojmy od lidí a snad i prodejců. Tak snad to vydrží.

Bordeltlačítko

Ostatně když jsme u Neratovic - několik let mají na svém městském webu odkazy pro nahlášení nedostatků a nepořádku ve městě. Schválně, kolik lidí, kteří nadávají na to, že ve městě je ,,bordel” si dalo tu minutovou práci ho nahlásit a na “bordeltlačítko” kliknout? Tipoval bych, že minimum.

Potraty jsou genocida?

Hodně ohlasů jsme zaznamenali na pouliční výstavu fotografií z prováděných potratů, kterou jakési jistě skvělé občanské sdružení pořádalo u mělnických škol a autobudového nádraží. Měl jsem to štěstí, nebo spíš smůlu, že jsem kolem jedné takovéto výstavky u mělnického gymnázia také šel. Napočítal jsem tři organizátory páchající tuto “osvětu.” Doufám, že se nedovím, že je tento spolek financován z veřejných zdrojů nebo dotací, jako spousta ptákovin. Pokud ano, můj dojem z výstavy a vybraných lokací u škol by byl takový, že světu by prospělo, kdyby v minulosti bylo zhruba tak o tři potraty víc…

Krásný upřímný svět?

Při procházce Mělníkem o deštivém víkendu ke mě přišel bezdomovec a prosil o nějaké drobáky. “Co si za ně koupíte,” zeptal jsem se. “No nějakej ten chlast na zahřátí,” odpověděl mi. A protože mám rád upřímné lidi, na nějaký to čůčo jsem mu dvě pětky přidal a sám si jedno pivo odpustil. Kdyby byli takhle upřímní všichni lidé. Představte si politika, kterého se zeptáte: “A proč má stát podporovat výrobu bioplynu, když je to stejná kravina jako dělat z řepky benzín a naftu?” A politik by odpověděl: “Protože mám firmu, která na tom vydělá…” Nebo: “Proč si město vezme úvěr, aby přerovnalo dlažební kostky na náměstí?” A politik by odpověděl….. No nechme radši toho. Ale uznejte, to by byl krásný svět!

Pánbůh s námi, pánbůh s vámi a vše zlé pryč.

Další glosy v příštím týdnu.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. bordeltlačítko (Anna Spěváčková, 24.3.2014 21:26:14) Odpovědět

    Vážený pne, bydlíte prý nyní na Mělníku, takže asi netušíte, jak to v Neratovicích chodí s úklidem. Údržbu, tedy i úklid města včetně zeleně má na starosti soukromá firma 1. polabská, které město před lety prodalo veškeré výrobní prostředky, jak by napsal filosof Marx. Firma je placena podle smlouvy nevýhodné pro město paušálem a uklízí nárazově, tj. na jaře a na podzim postupně v jednotlivých obytných blocích. Neprovádí pravidelný a soustavný úklid podle potřeby!!! Občas se sice ukáže nějaká žena (bez označení vestou) s koštětem, někdy má i lopatu, občas pytel, je to prý příslušnice veřejně prospěšné služby (odmítá to prozradit), která, někdy s kolegyní, nahodile uklízí sem tam něco. Výsledkem je věčně špinavé a neuklizené město, takže lidé by museli mačkat bordel tlačítko pořád. Občast už má někdo nepořádku plné zuby a proto napíše do příslušné rubriky své sdělení. Kdo nemá přístup na internet, mohl by, kdyby znal číslo telefonu, zavolat na radnici, ale nikde ve veřejném prostoru není uvedeno. Závěrem lze konstatovat, že vedení města nemá zájem změnit systém údržby a úklidu města. Jediným řešením by bylo vypovědět smlouvu s 1. polabskou, vypsat veřejnou zakázku (údržbu zeleně zvlášť, to je vůbec katastrofa) a s novou firmou uzavřít smlouvu výhodnou pro město. Veřejně prospěšnou službu, vybavenou řádně pomůckami a řádně označenou, využívat k úklidu současně s novou firmou, aby obě bylo možno řádně úkolovat a kontrolovat. Pokud tomu tak nebude, mačkat bordeltlačítko nemá v Neratovicích význam. To bychom se utlačítkovali.

  2. bordeltlačítko (míla, 25.3.2014 8:35:42) Odpovědět

    Tiše děti, paní učitelka zpívá :-))))) A teď vážně - nepřijde mi, že by v Nerátkách, což je sídliště, ne město, byl větší binec než na jiných sídlištích.

  3. hehe (Tvá zhouba:), 27.3.2014 16:47:32) Odpovědět

    Tak soudruzka ucitelka opet nezklamala a prihodila nam sem sve slohove cviceni na tema uklid v neratovicich. .:) jsem pro ji zvolit v podzimních komunalkach do cela mesta aby nam vsem mohla ukazat svou takrka az bozskou dokonalost!!!!!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz