Podzemní kontejnery? První budou v Kralupech.

Kralupy dále pracují na svém vzhledu - nově zavedou podzemní kontejnery. Ve městě vznikne sedm míst, kde budou velkoobjemové prostory pro separovaný odpad zřízeny. Odstranění nevzhledných kontejnerů z ulic však není zadarmo - bude stát přes 4,5 milionu.

podzemní kontejner

Takto vypadají podzemní kontejnery z ulice v jihočeském Písku (zdroj: www.mesto-pisek.cz)

Podzemní kontejnery vzniknou na náměstích J. Seiferta, Mládežníků, Dvořákově, Purkyňově a Palackého a dále v ulici Štefánikova a u parkoviště naproti železničnímu nádraží. Estetický vzhled byl jedním z kritérií projektu, na který město získalo podporu z Operačního programu životního prostředí. Z plánovaných nákladů ve výši 4,752 milionu korun by město mělo uhradit jen půlmilionovou část.

V tiskové zprávě města se uvádí: ,,Mezi výhody podzemních kontejnerů patří zejména vyšší objem (3 m3) podzemní nádoby, elegantní vzhled, vhodný i do historických center, vyšší odolnost proti poškození a možnost instalace různých seskupení.Jedním z hlavních cílů Plánu odpadového hospodářství (POH) města je zvýšení hustoty sítě sběrových míst pro separovaný odpad. Konkrétním cílem POH pro roky 2011 – 2016 je dosažení počtu 70 sběrových míst v roce 2016, tzn. v letech 2013 až 2016 zvýšit současný počet místo o devět. Realizací projektu (zvýšení počtu míst na 68) by tento cíl POH města byl téměř splněn. Zvýšením počtu sběrných míst na 68 dosáhneme zvýšení hustoty sběrných míst, při kterém bude na jedno sběrné místo připadat 262,5 občanů města.

Podzemní kontejnery, a to nejen ty na separovaný odpad, jsou bezpochyby výbornou cestou jak zlepšit vzhled zastavěných částí města. Inspirují se kralupským projektem také Mělník a Neratovice?

podzemní kontejnery

...a takto vypadají v obci Kamenné Žerhovice (zdroj: www.kamennezerhovice.cz)

zdroj: Město Kralupy

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz