Podzimní cesta z Mělníka na Bastei

www.bastei.czPodzim jako ten letošní nemám rád. Přijde rychle, ráno a občas i po celý den je zima. Snad jediné, co mě na podzimu baví, jsou barvy, které příroda rozehrává. Obyčejná cesta do práce je najednou plná nových barev, pohledy poutají zákoutí, kterých bych si jindy nevšiml. A co teprve, když vyrazíte na nějaké místo, ze kterého přehlédnete pořádný kraj. Kraj, který je navíc zajímavý sám o sobě. Chcete výborný tip na výlet? Vyražte na podzimní Bastei.

Bývalé východní Německo mám spojené s cestami na nákupy. Za totality se tam pořizovala dětská výbava, vláčky, foťáky a salámy z obchodů Delikates. I teď se dá do Saska jezdit na výhodné nákupy, jak jsme psali ZDE. Co je ale škodou, že často přehlížíme přírodu, kterou může Sasko nabídnout. Přitom do lázeňského polabského Bad Schandau je to přibližně 80 km jízdy. Pokud si odpustíte dálnici. A uděláte dobře. Vesničky v Sudetech jsou pěkné. Ne moc udržované, ale i to má své kouzlo. Ale zpět k našim cílům cesty.

V Bad Schandau můžete probrouzdat hezké náměstíčko, udělat nějaký ten nákup v pekařství, Penny Marketu nebo Lidlu. Hezká je také procházka podél říčky lázeňskou kolonádou k lázeňským domům. Cestou minete nejen několik kašen. Ale také jednokolejnou tramvaj. Bad Schandau si v pohodě dovedu představit na strávení lázeňského víkendu. Je to blízko, ceny v pohodě a třeba gastronomie vypadá slušně.

www.bastei.cz

Hlavním cílem podzimního výletu, pokud se opravdu chcete nechat okouzlit podzimní přírodou, je Bastei v Saském švýcarsku. Autem dojeďte do obce Rathewalde. Využijte buď bezplatné parkování (po dobu 2 hodin), nebo zaplaťte pár drobných eur na placeném parkovišti. Pěšky se vydejte po šipkách Bastei (po modré) a hlídejte si dobře voji cestu (turistické značení, na které jsme zvyklí z tuzemska, v Německu nenajdeme. Také dejte pozor, že vzdálenosti se v Německu udávají nikoliv v kilometrech, ale v časovém údaji. Během hodinu a čtvrt dlouhé cesty se budete proplétat mezi skalami, nabízet se vám budou pohledy na vodopády a před koncem cesty výhledy do krajiny plné rozeklátých pískovcových skal. Vrcholem je pak pohled na Basteibrucke a samozřejmě také pohledy přímo z něj a okolních vyhlídkových míst. U mostu se nachází také hotel Berghotel Bastei a několik občerstvení. Pro pohodlné turisty dodávám, že přijet lze i autem téměř k hotelu na placené parkoviště. Pak se ale připravujete o to, co mám na pěší turistice nejradši. A to pocit, že jste museli vynaložit nějakou námahu a cíle jste dosáhli za odměnu. Zpět do Rathewaldu se vydejte po žluté. Cesta je to málo atraktivní, ale rychlá. Za 45 minut budete zpět u auta. Pokud se tedy nebudete dlouho kochat, stihnete to do dvou hodin bezplatného parkování.

www.bastei.cz

Náklady na výlet pro čtyřčlennou rodinu:

Benzin: 360,- korun

Parkování: 100,- korun

Oběd v Bad Schandau: 800,- korun

Celkem na jednoho člena rodiny: 315,- korun

Zážitky: k nezaplacení ; - )

Odkaz na turistické informace o Bastei: www.bastei.cz (fotografie v článku pocházejí z tohoto webu)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz