Podzimní nákupy v Drážďanech. Vyplatí se cesta?

altmark galerieŘíjen je měsícem, kdy začínáme shánět dárky na Vánoce. Stejně tak se blíží příchod zimy a s ní potřeba nových bot, bundy… Pokud chceme vybírat ze značkového oblečení a mít možnost porovnávat mezi více výrobci, nabídka v městech Mělnicka nás zřejmě zcela neuspokojí. Zbývají tak hlavně dvě možnosti. Praha a Drážďany.

Cesta do Drážďan a zpět je až na jeden úsek nedostavěné dálnice D8 rychlou a pohodlnou záležitostí. Za hodinu a půl můžete být z domova v podzemním parkovišti dnes nejvěhlasnějšího nákupního centra v Sasku – Altmarkt Galerii v samotném centru Drážďan. Obchod je vestavěn do starých skeletů budov, podobně jako Palladium v Praze. Za parkování se platí, nutno ale říct, že cca 1,20 za hodinu parkování je cena lehce přijatelná. Pokud jste zákazníkem center typu OC Letňany, Palladium, pak je právě Altmarkt Galerie místem pro vás. Značkové oblečení, drogistické zboží. A v prvním obchodním podlaží (patro pod povrchem okolních ulic) najdete spoustu možností k občerstvení. Co se zde vyplatí nakoupit? Oblečení je zpravidla o 10 – 20% levnější a výběr v nejnovějších kolekcích je větší než ve srovnávaných centrech v Praze. Zpravidla také nebývají tak přebrané nejobvyklejší velikosti. Úplným šokem jsou zde pak nákupy pro rodiče malých dětí. Balení plen levnější o padesátikorunu, zimní bunda v obchodu Zara o dvěstě, přesnídávky, hotová jídla pro děti o 10-12 korun levnější na kusu. Za lepší ceny nakoupíte také parfémy a některé potraviny. I u nich pak platí, že výběr je lepší, než jsme z běžných českých obchodů zvyklý. Oficiální stránku nákupní galerie naleznete ZDE.

Pokud patříte spíš než mezi zákazníky Palladia k zákazníkům Kauflandu a Globusu, je pro Vás nejlepším cílem v Drážďanech nákupní centrum Kaufpark Nickern hned v blízkosti dálnice. Rozsáhlé potraviny Kaufland, značky oblečení od C and A po Esprit, obuv Deichmann, Hess, restaurace ve stylu „Globus“, prodej německých dobrot a květin na venkovní terase, sousední prodejna nábytku je to, co Vás může přivést právě SEM.

Třetím a předposledním typem na nákupy je nákupní středisko REAL směrem na sousední město Heidenau. Zde najdete mimo potravin především levnější výrobky od známých oděvních značek (Piere Cardin, Kappa,…), výbavu domácností, elektroniku, hračky, atd. Obchod má dokonce pro registrované návštěvníky na e-mail zasílané slevové kupóny (vždy 5-10% na vybrané zboží typu mléčné výrobky, oblečení, základní potraviny, dětské zboží apod.) a na každý týden zveřejňuje na svém webu „akční“ nabídku. Web naleznete ZDE.

Zajímavou zkušeností pak je návštěva některého z prodejců potravin, kterého dobře znáte z Čech. Dobrým vzorem může být třeba Lidl, nebo Aldi (obdoba českého Penny Marketu). Nabídka zboží, přestože je obchod situován v úplně stejně vyhlížející a rozměrově shodné krabici, je prostě bohatší. Větší zastoupení má BIO a kvalitativně vyšší zboží, přičemž ceny jsou shodné nebo nižší, než v českých obdobách těchto řetězců. Pozor jen u výrobků v plastových obalech na tzv. PFAND (nezálohový ekologický příplatek, cca 0,25 euro), typický zejména u nápojů v plastových lahvích.

Mezi Čechy bývá rovněž oblíbený Elbe park (stránky i v češtině) na nejvzdálenějším místě města z pohledu návštěvníků z Čech. Zde je řada obchodů s nejrůznějším zbožím a Ikea. Ceny Ikei jsou ale spíše srovnatelné s tou Českou, sem se cesta vyplatí pouze v době výprodejů, nebo pokud nějaké zboží z Ikea katalogu není v Čechách dostupné.

Na otázku z nadpisu tedy odpovídáme – ano, cesta do Drážďan čistě za nákupem se může vyplatit. Pokud jedete nakoupit oblečení, vybavení pro děti, kosmetiku, dárky na vánoce, kvalitní potraviny a jste připraveni utrácet alespoň do výše nákupu 5.000,- korun, cesta se vám může nejen zaplatit, můžete i ušetřit. Jízda po dálnici je totiž v Německu stále zdarma, náklady jsou tak pouze ve výši 500-700 korun za palivo. Před cestou se vždy informujte o státních nebo zemských svátcích, v jejich době jsou obchody zavřené, v neděli bývá u menších prodejen otevírací doba omezená nebo žádná.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz