Porodnice Nemocnice Mělník pozastavuje příjem rodiček

Porodnice Nemocnice Mělník je nucena pozastavit dočasně příjem rodiček. „Opatření platí od dnešního večera až do odvolání,“ říká ředitel nemocnice MUDr. Tomáš Jedlička.

Důvodem zastavení příjmu těhotných je naplněná kapacita zařízení, které využívají nejen rodiče z Mělnicka, ale i sousedních a dalších okresů.

Zaplněná je zároveň také kapacita jednotky intenzivní péče neonatologie. Podle mělnických porodníků a neonatologů by nebylo seriozní přijímat další těhotné k porodu bez tohoto kompletního zajištění, kdyby nastaly případné komplikace.

AKTUALIZOVÁNO (10.6.2013):

V pátek večer vydané rozhodnutí o pozastavení příjmu rodiček v mělnické nemocnici bylo dnes ráno zrušeno. Porodnice tedy přijímá znovu všechny rodičky, tedy registrované i neregistrované, jako vždy.
Za jednodenní výpadek mohla přeplněnost porodnice i jednotky intenzivní péče neonatologie. Do porodnic v okolí musely tři maminky, které zamířily původně do mělnické porodnice. Lékaři jim zajistili porodnici v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi, porodnici v Litoměřicích a porodnici v pražské Nemocnici na Bulovce.
Děkujeme za pochopení.

 

Zdroj: Tisková zpráva Nemocnice Mělník (7.6.2013)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz