Přemýšlíte, kam na výlet nebo dovolenou?

Co budeme dělat o víkendu? Kam pojedeme na výlet nebo dovolenou? Otázky, které padají v každé domácnosti, jakmile se přiblíží dny, ve kterých si plánujeme odpočinek. Tipy na výlety a ubytování pohodlně vyhledáte na internetu. Poradíme vám kde.

Kam na výlet a kde se ubytovat?

Zatímco dříve bylo vlastně samozřejmé vyhledávat ubytování v hotelích, v dnešní době je čím dál populárnější dávat přednost malým penzionům nebo přímo pronájmům chat a chalup. Důvodem přitom není pouze cenová výhoda takového ubytování, ale také větší soukromí, možnost si sami vařit, mít vlastní zahradu, vzít s sebou domácí mazlíčky nebo si užít dovolenou i s malými dětmi.

Pro vyhledání vhodného místa pro výlet nebo dovolenou dnes není potřeba listovat v knihách a papírových průvodcích. Například web toulejse.cz nabízí výběr výletních cílů podle mapy. Pokud nemáte vybrán region, kam byste rádi zamířili, můžete svůj výběr filtrovat podle zájmu - botanické zahrady, církevní památky, cyklostezky, hory, hrady a zámky, jeskyně, mosty, muzea, naučné stezky, města a obce, památníky, přírodní zajímavosti, rozhledny, technické památky, vojenské památky, ZOO, zříceniny atd. Co ocení každý rodič je možnost výběru míst doporučených pro výlety s dětmi.

Dobré ubytování nemusí být drahé

Mám rád, když při výběru ubytování, jsou k dispozici recenze lidí, kteří dané místo navštívili. Bývá to mnohem lepší vodítko pro výběr hotelu, penzionu nebo chaty, než samotný popis dodaný majitelem. Mnohokrát jsem se již přesvědčil, že mezi cenou ubytování a jeho kvalitou a přístupem majitele nemusí panovat přímá úměra. Naopak. Opakovaně jsem byl mile překvapen úrovní ubytování za ,,pár kaček”. Na zmíněném serveru s výletními cíli a nabídkami ubytování mě tak již nepřekvapí výborně hodnocené ubytování dostupné již od cen kolem jednoho až dvou set korun za osobu a noc. Jak již bylo v článku zmíněno, v nabídce jsou hotely, penziony, chaty, campy i další obvyklé druhy ubytování. To je možné ihned ze stránek rezervovat.

Web toulejse.cz je zajímavý nejen tipy na výlety, ale také blogem, který k webu patří. Na něm jsou popisovány zkušenosti a zážitky z výletů. I zde je tak možné nalézt informace, které pomohou s výběrem ideálního místa pro strávení volného času.

Podobně zajímavá je možnost na stránkách otestovat své znalosti pomocí interaktivního kvízu a výsledkem se pochlubit na svém facebookovém profilu.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz