Probíhá vyšetřování prodeje městské budovy na Mělníku

Rada města Mělníka doporučila starostovi Ctiradu Mikešovi, aby do ukončení vyšetřování prodeje budovy č.p. 612 v Bezručově ulici za město smlouvu nepodepsal. Jaká je historie prodeje domu? A hrozí zastupitelům výslechy či dokonce stíhání?

Prodej budovy nedaleko Tesca, která se nachází u kruhového objezdu v Bezručově ulici se pro město Mělník stává černou můrou. Město hledalo kupce od roku 2008, když ho letos konečně našlo, padlo kvůli prodeji trestní oznámení.

Celá historie prodeje sahá až do zmíněného roku 2008. Jeho koncem Rada města a následně Zastupitelstvo schválilo prodej nemovitosti za minimální cenu 7 milionů korun. V roce 2009 je nemovitost městem od září do prosince nabízena formou inzerce. Zájem projevila firma Techstav Mělník s.r.o., nabídla však pouze 4 miliony korun a v rozporu s podmínkami nesložila na účet města kauci ve výši 0,7 milionu korun. Rada města tak výběrové řízení zrušila a uložila úřadu vypsat nové výběrové řízení.

Prodej budovy byl inzerován od ledna do března 2010 za cenu 6,5 milionu korun. Na odkup budovy město neobdrželo žádnou nabídku, obdrželo pouze nabídku soukromé osoby (M.R.) na směnu této budovy za park v ulici Ve Žlábkách. Rada města tuto variantu zamítla.

7.9. 2010 zastupitelé opět rozhodují o záměru prodat budovu, cenu snižují na 6 milionů korun. Inzerce probíhá od října do prosince roku 2010. Město neobdrželo žádnou nabídku na odkup nemovitosti, zájemce se ozval až po termínu pro odevzdání nabídek. Rada města tak v lednu 2011 opět rozhoduje o záměru prodat nemovitost a doporučuje snížit cenu na 5 milionů korun. Zastupitelstvo v březnu s tímto záměrem souhlasí, ale rozhoduje o ponechání minimální prodejní ceny ve výši 6 milionů korun. Na inzerci zveřejněnou v termínu duben až červen 2011 se městu žádný zájemce neozval.

Záměr prodeje budovy se zastupitelům vrací na stůl 24.3.2014. Zastupitelé ruší původní usnesení z roku 2008 a rozhodují o prodeji nemovitosti aniž schvalují minimální prodejní cenu. 8.9.2014 projednává Rada Města nabídku, kterou obdržela od Víta Š. a doporučuje zastupitelstvu prodat nemovitost za 4,1 milionu korun + úhradu znaleckého posudku ve výši 6.800,- korun. Na jednání rady jsou přítomni pouze 4 radní (Ctirad Mikeš, Zdeněk Koudelka, Petr Volf a Vilém Kraus). Zastupitelstvo, které se koná o deset dní později s prodejem budovy za 4,1 milionu korun souhlasí.

29.9.2014 Rada města znovu projednává prodej nemovitosti č.p. 612. Město totiž obdrželo nabídku pana Andreje. V. na koupi nemovitosti za částku 4,85 milionu korun. Nabídku Andrej V. odůvodnil tím, že informace o snížení ceny (pozn. red. neuvedení minimální prodejní ceny) je nová. Rada nakonec rozhoduje o potvrzení platnosti původního usnesení. Pro je všech 6 přítomných radních (Ctirad Mikeš, Zdeněk Koudelka, Petr Volf, Vilém Kraus, Libor Petřina a Miroslav Neumann). Rada předkládá své rozhodnutí zastupitelstvu. To na svém jednání 6.10. potvrzuje své původní rozhodnutí. V podkladech mají zastupitelé dva rozdílné právní názory, informaci o znaleckém posudku, který určuje tržní cenu nemovitosti na 5 milionů korun, názor Mělnické dražební a realitní s.r.o., který určuje tržní hodnotu nemovitosti na výši 3,9 až 4,1 milionu. V informacích je uveden i záměr, se kterým Vít Š. budovu kupuje - chce zde vybudovat fitness centrum. Andrej V. svůj záměr specifikoval na obchodní, administrativní a ubytovací účely. Zastupitelé potvrdili své původní stanovisko (prodej budovy panu Vítu Š. za 4,1 mil.) v rozporu s názorem právníka města, ovšem v souladu s názorem právního stanoviska doručeného Vítem Š.

Ve věci prodeje nemovitosti padá po tomto rozhodnutí zastupitelstva trestní oznámení a orgány činné v trestním řízení začínají prodej nemovitosti vyšetřovat.

Rada města 13.10.2014 pak přijímá usnesení, kterým doporučuje starostovi města do konce vyšetřování smlouvu o prodeji nemovitosti nepodepisovat.

Případ budeme dále sledovat.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Dobrá volba! (Zirnyj, 4.11.2014 22:50:38) Odpovědět

  Pokud čtu ty jména lituji vysledku voleb.Jen tak na okraj,kdy bude patřit třeba budova úřadu panu Andreji V. ???

 2. Bandy (Pepa, 6.11.2014 0:05:27) Odpovědět

  === Příspěvek byl odstraněn ===
  Pepo, pokud máte infomrace, kdo koho ,,mazal," sdělte je prosím tam, kde se přísluší. Díky.

 3. Bandy (Karel F., 6.11.2014 21:08:11) Odpovědět

  Dobrý večer, koukám, že isoutok se boji psát o panu "Bandy". Přece všichni vědí, kdo to je. Všichni vědí, jak je Neumann na něj napojen. Obecně známé věci na Mělníku. Je trapné 25 let po revoluci si lhát do kapsy. K.

 4. pro Karla (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 7.11.2014 10:02:28) Odpovědět

  Dobrý den Karle,
  nemyslím, že bychom se báli psát o čemkoliv, u čeho máme zdroje, na které se lze odvolat.
  Osobně považuji za trapné někoho obviňovat z nezákonných věcí prostřednictvím internetu místo toho, aby člověk došel na příslušné orgány a své poznatky předal tam. Navíc, pokud tak někdo činí prostřednictvím tohoto blogu, vystavuje jeho autory možným právním postihům.
  Díky, že máte pro naše důvody pochopení, případně o nich popřemýšlíte.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz