Proč je voda v kašnách na Mělníku plná chemie?

Město Mělník opakovaně upozorňuje občany, že voda v kašnách není vhodná k cákání či koupání. V měsíčníku radnice však tuto oblíbenou letní zábavu dětí i dospělých ukazuje.

koupání v kašně se zakazuje

zdroj: web města

Již od června upozorňuje Městský úřad Mělník na nevhodnost vody v mělnických kašnách pro lidi i zvířata, protože voda je chemicky upravována. Podle radnice tak hrozí alergická reakce. Originál zprávy si můžete prohlédnout zde. Obdobnou zprávu publikoval v těchto dnech také Mělnický deník ZDE. A právě v ní se můžete dočíst, že v Neratovicích jsou kašny bez chemicky upravené vody.

Ve zpravodaji Rady města ,,Mělnická radnice,” konkrétně letním dvojčísle červenec - srpen 2015 však navzdory zákazům a doporučení města na druhé straně plné fotografií naleznete snímek, na kterém se trojice dívek cachtá po kolena v kašně a doprovodným textem: ,,Mělnické kulturní léto je opět tady a věříme, že vás bude bavit svou pestrostí a rozmanitostí. Na své si přijde opravdu každý.”

Možná by stálo za zvážení vodu v kašnách chemicky neupravovat. Ano, bude to stát více peněz za čištění kašny, ano, voda se v ní bude muset měnit častěji. Ale když to jde v Neratovicích, jistě by to šlo i na Mělníku (či v Kralupech, kde také používají na úpravu vody v kašně chemii). Lidé by to jistě nejen v současných vedrech ocenili.

nebo povoluje?

zdroj: Mělnická radnice, červenec - srpen 2015

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Tak se na ty sračky v kašnách dojeďte do Nera podívat... (Jiří Navrátil, 20.7.2015 22:09:34) Odpovědět

  Zvedněte zadky a jděte se podívat jak voda chemicky neošetřená v Neratovických rádoby kašnách vypadá. Je to hnědá močka. Stav kašen v Neratovicích je velmi tristní a rozhodně nestojí za uvádění příkladu pro ostatní města. Už se proberte, začínáte mít úroveň bulváru ve stylu mělnickýho deníku.

 2. to Jiří Navrátil (CFER, 21.7.2015 10:35:46) Odpovědět

  Jasně, že chemicky neošetřená voda vypadá v horku za pár dní jako hnědá močka. To je logické. Otázkou je, co je lepší - chemicky ošetřená voda, která je pěkná, ale zdravotně závadná, nebo chemicky neošetřená voda, která pěkná není, ale alespoň pár dní se v ní člověk může osvěžit a nebát se alergické reakce...
  P. S.: Pokud považujete iSoutok nebo ME Deník za bulvár, tak asi nevíte, co slovo bulvár znamená. Četl jste někdy Blesk? :D

 3. bulvár (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 21.7.2015 12:43:04) Odpovědět

  Dobrý den pane Navrátile,
  děkujeme za Váš názor. Přijde mi lepší vodu chemicky neupravovat, i s rizikem, že nebude vždy na pohled hezká. Ostatně kašny jako takové měly svůj význam a tím hlavním nebyla okrasa.
  Nechci psát za ostatní, svůj zadek však zvedám často a máte pravdu, že kašna u kina v Neratovicích moc reprezentativní není, stejně tak ta u domova důchodců, kterou jsem snad viděl častěji mimo provoz, než v provozu (třeba je to již lepší). Ale třeba kašna na náměstí je podle mého docela dobrá.
  Některé naše články jsou možná bulvární, některé jsou spíše podobné analýzám, některé jsou povedené, některé nepovedené, prostě tak, jak to bývá ve všech redakcích. Myslím, že kritiku jako redakce přijmout umíme a bereme psaní tohoto blogu jako volnočasovou činnost, pomocí které získáváme nové znalosti, dovednosti a povědomí o místech, kde žijeme (4/5 redakce jsou náplavy). Odměnou je nám zájem čtenářů, jejichž počet pravidelně přesahuje 10tis. měsíčně (opravdu se jedná o jednotlivé čtenáře, resp. přístupové body k internetu, nikoliv počet shlédnutých stránek) a věřte, že nás toto číslo moc těší a je to důvod, proč jsme u blogu vydrželi. Pokud ucítíme, že to čtenáře přestává bavit, nebo to přestane bavit nás (a někdy k tomu není zas tak daleko), asi naši činnost omezíme, ukončíme či přesuneme jinam.
  Omlouvám se, že jsem se rozepsal trochu až mimo téma a přeji Vám pěkné léto.

 4. Zase ty kašny... (Jiří Navrátil, 22.7.2015 12:48:37) Odpovědět

  Dobrý den, omlouvám se za můj předchozí trochu ostřejší příspěvek, ale v úterý jsem procházel Neratovicemi. Zrovna okolo kašen na náměstí a za kinem. Dále rozestavěnou Masaryčkou s pokácenými zdravými lípami. Tak mi bylo z toho všeho poněkud smutno. Večer jsem si pak přečetl Váš článek o příkladu stavu kašen v Neratovicích pro ostatní města. S tím nemohu souhlasit. Vždyť většina bazénů či koupališť má upravovanou vodu.Neratovické vedení se snaží udělat z nouze ctnost a pokouší se špinavou nevyměňovanou vodu zvát vodou přírodní. Ale věřte, že tomu tak není, zvlášť ne v současných vedrech. Na Mělníku je informace o chemicky ošetřené vodě vnímaná spíš tak, aby lidi moc nelezli do kašny, zvlášť se svými psy. Protože dochází k poškozování lamina uvnitř kašny. Po opravě lamina a novém napuštění bazénu kašny před dvěma lety, byl tento do druhého dne plný kamínků z dlažby a věřte, že to děti nedělají. Přál bych Vám vidět stav laminování po Mělnické Jizerské padesátce - tuším před třemi lety. Dnes je již s pořadateli dohoda o zamezení vstupu lidí s lyžemi do kašny. Je to taky trochu o osobní soudnosti, ale to už je nejspíš na jiný článek. JN


end is near

Kontakt

iSoutok.cz