Radek Jedlička z Kralup: „Svoboda jako životní styl“

Radek Jedlička je naší další „obětí“ rozhovoru. Mladý muž z Kralup, který si velmi dává záležet na svém vzhledu, což ho nakonec přivedlo i k otevření vlastního obchodu s pánskou módou www.paveni.cz . Že se jedná o muže, který se nenechá svazovat konvencemi nebo hranou korektností je z jeho odpovědí zřejmé. Nakonec jak nám napsal, odpovědi psal: „ve veselejší náladě.“ Mailem nám přišly v 3:25…. : - ) No přečtěte si rozhovor sami a uvidíte.

 

Radku, mohl byste se nejprve představit, říci čtenářům něco o sobě?

Je mi 28let, podnikám nějaký 4 roky. Nejprve jako IT, nyní jedu obchody. K podnikání jsem byl donucen, pač jsem se do normálního zaměstnání nenaučil brzo ráno vstávat. To byl pro vedoucí problém. Jinak vyznávám svobodu něco jako životní styl. K tomu mi dopomáhej bůh a volná pracovní doba.

 

V mladém věku jste se dal na podnikání a to v oblasti, kde je velmi konkurenční prostředí. Jak se vlastně zrodil Váš nápad na otevření obchodu www.paveni.cz ?

V mladém ne, mně v době otevření shopu Pávení bylo 26. Nápad na otevření obchodu s pánskou módou se musí v hlavě zrodit asi každýmu chlapovi co si jde nakupovat hadry. A tim nemyslim nakupovat ponožky. Nabídka oblečení pro chlapy je prostě marná. Takže se to snažím maličko napravit a mám pocit, že se to i daří.

 

Na jakou klientelu je Váš obchod zaměřen? Kdo je Váš typický zákazník?

Pro chlapa co požaduje eleganci a zároveň hledá šmrncovní styl. Říkám tomu ležérní elegance. Když chlap oblíkne padnoucí slimku košili, nechá ji nedopnutou a ohrne rukáv, považuju to za fantastickej a fungující kočkolap. Hehe.

 

Jaké jsou podle Vás podmínky pro začínající podnikatele v naší zemi? Je administrativa, kterou požaduje stát po lidech, kteří se rozhodli postarat se o sebe sami, přiměřená?

Vstřícnost úředníků je tu vysoká asi jako Somálskej basketbalista. Ale nic co by nešlo přežít. Osobně omezení od státu nepociťuju. O papírování se mi stará výborná účetní kancelář, na to mám štěstí a hlavně od toho klid.

 

Co považujete za podmínku úspěchu? Je to dobrý nápad, dostatek peněz pro prvotní investici, štěstí, nebo něco jiného?

Obchod jsem zakládal bez zkušeností, kdy jsem měl spíš dluhy za studia, než nějakej kapitál. Ale našel jsem na plnej úvazek flákavý zaměstnání, jak jinak než ve státní správě, z toho jsem platil dluhy a dotoval rozjezd businessu. Za 6 měsíců jsem mohl dát výpověď a věnovat čas jen obchodu a sobě.

Větší počáteční investice pomůže business rychleji nastartovat, to právě testuju, když zakládám druhou firmu už s počáteční investicí. Jinak faktorů úspěchu tu hraje asi hodně. Já je nepočítám a beru podnikání víc to jako dobrodružství.

 

Jaké věci jsou pro Vás v životě důležité?

Spokojenost. Svoboda. Když se to spojí, je podnikání ta ideální činnost. Spokojenej zákazník a volná pracovní doba.

 

Na svém blogu www.radekjedlicka.cz popisujete řadu zkušeností z vašeho života, například lichvářské praktiky exekutorů, radost z dovádění s autem... Asi se shodneme, že ve společnosti panuje "blbá nálada". Myslíte si, že je to oprávněné, nebo že bychom spíš měli být rádi, že žijeme v Čechách?

Myslim, že ta debilní nálada jde skrz média a zprávy. Svět je mnohem krásnější. Ale kdo to moc žere, tak podle toho taky debilizuje. Zprávy nesleduju, já okolí vnímám jinak. Skrz osobní zážitky a zkušenost.

 

Pokud se nepletu, žijete v Kralupech nad Vltavou. Co máte na tomhle městě rád a co Vás na něm naopak štve?

Pravda. Výhoda je výborná je dostupnost do Prahy. Horší jsou pak brzké zavíračky hospod ve všední dny a rozmáhající se sprejerství.

 

Je nějaké místo, restaurace, bar, obchod, který byste v Kralupech doporučil k návštěvě?

3/4 prodejen tu mají v pronájmu Vietnamci, tady neni moc o čem. Jiný místa? Pro holky 100% fitko Expreska. Ať chodí pravidelně cvičit. Nakynutá krása neni trendy. Super atmosféru a teplo u krbu vždy najdu v Arts café.

 

Co se Vám vybaví, když se řekne Mělník a Neratovice?

Ani nic moc, nejezdim tam. Tuhle otázku myslim můžem i přeskočit.

 

Odkazy na Radka Jedličku:

www.paveni.cz

www.radekjedlicka.cz

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz