Recenze restaurace: Arts Café Kafíčko

Dostat v Kralupech chuť na dobré jídlo znamená přemýšlet. Pokud vám k jídlu postačí salát, polévka nebo nějaký snack, pak neuděláte chybu s restaurací Arts Café Kafíčko. A co teprve, když sem zajdete na burger!

Prostředí: 2
Jídlo: 2
Cena/kvalita: 2
Celkové hodnocení: 2

Prostředí: 2

Nedaleko centra města v Sokolské ulici soupeří o přízeň strávníků dvě restaurace. Pro naši první kralupskou recenzi jsme zvolili díky velmi dobrému hodnocení na foursquare.com tu menší - Arts Café Kafíčko. Malá budova s broskvovou fasádou a hezkou předzahrádkou nedává zvenu tušit, jak bude vypadat uvnitř. Uvnitř narazíte na schody vedoucí dolů i nahoru, nebo můžete zůstat u baru či stolků v přízemí. My volíme sklep. Vnitřní výmalba by si již možná zasloužila obnovu, jinak ale prostory působí útulně, čemuž napomáhá oheň v krbu. Co nám vyloženě kazilo dojem - igelitové ubrusy a příliš reklamních nabídek na nápoje na stolech. Odebrat z prostor přebytečné "ozdoby", sundat ubrusy a nechat čisté stoly, případně na ně dát papírové jednorázové ubrusy by naše hodnocení zlepšilo. V restauraci bylo čisto, stejně tak na toaletách, které byly velmi malé, adekvátně k celé budově. Co si zaslouží velkou pochvalu - obsluha. Hosty obsluhuje zřejmě sám majitel restaurace a na jeho přístupu k zákazníkům je to znát. Celkově nám atmosféra podniku připomněla v dětství sledovaný seriál Beverly Hills 90210 a snack bar Peach Pit :-). Ten kralupský je určený pro všechny generace. Pochvalu provozovatel zaslouží také za dobře zvolenou hudbu a její hlasitost. Dojem nejvíce kazila podoba jídelních lístků. Plastové desky se zasrkanými různě ztvárněnými vytištěnými papíry v euroobalech, to tedy opravdu neladí s pojetím podniku.

Arts Café kafíčko

Posezení zahrádce musí být za letních dnů příjemné.

Jídlo: 2

Pokud jste na dietě nebo Vám dobrá polévka s pečivem k obědu stačí, jste zde na správné adrese. V době naší návštěvy byly v nabídce frankfurtská, lososová, kulajda, houbová. Frankfurtská a kulajda byly vyzkoušeny, obě byly opravdu výborné, teplé, husté, dobře dochucené.

Salát ani panini jsme nezkoušely, šly jsme do vychvalovaných burgerů. Farmářský z rozpečené housky, poctivého kusu hovězího masa, pravého čedaru, slaniny, šunky, hříbků, salátu, bylinkové majonézy, okurky a dalších typických ingrediencí byl velmi dobrý. Jedinou výtku lze mít k podobě hříbků - kdyby je kuchař do burgeru upražil, celkově by chuť burgeru vyzněla lépe. Každopádně burger lze směle srovnávat s tím z mělnického Němého Medvěda, který nedávno skončil na druhém místě na pražském burgerfestu. Kde hledat tajemství tohoto úspěchu? V obou případech hlavně v dobrém a poctivém mase, housce, slanině a sýru. V Kralupském případě se restaurace chlubí svými zásadami: čerstvé suroviny, nepoužívání mražených polotovarů, dochucovadel, konzervantů, pečlivým výběrem dodavatelů, masem od malých farmářů.

Co nás nenadchlo byly bagetové hranolky. To je věc, se kterou se ani jeden z nás ve světě ještě nesetkal. Na hranolky nakrájené okořeněná a opečená bageta. Tradiční steakové hranolky by nám tedy voněly líp...

V nabídce nápojů nechyběl módní Spritz za 59,- Kč, točená limča za 20,-, slušný výběr vína. Vaří zde velmi dobrou kávu a vyjímečně dobré capuccino (49,- Kč i s oplatkou).

Arts Café Kafíčko

Ne, tohle v McDonaldu opravdu nedostanete...

Cena/kvalita: 2

Burgery za 100,- (100 g masa) - 140,- (175g masa) jsou cenově přiměřené, protože se jedná o plnohodnotné jídlo. Ceny polévek a snacků jsou také nastaveny víceméně přiměřeně. Za dobrou cenu cenu sem můžete dojít na nakládaný hermelín. Celkově vzhledem k drobným výtkám v ceníku jídel a s ohledem na nedotažené detaily v prostředí restaurace nám vychází hodnocení 2. Restauraci bychom doporučili jako velmi dobré místo, ne však jako gurmánský a stylový zážitek.

Celkové hodnocení: 2

Prostředí má malé chyby, patří ale k tomu lepšímu na Mělnicku. Polévky a burgery patří k tomu nejlepšímu. Majitel se očividně snaží a o zákazníka pečuje. Výsledkem je malá restaurace, fajn místo k zastavení na oběd, posezení u kafíčka nebo večeři. Pokud majitel udrží současnou úroveň, o stálé a vracející se zákazníky se nemusí bát. Pokud vyladí pár detailů zejména v prostorách restaurace, bude aspirovat na ještě lepší hodnocení.

Arts Café Kafíčko

Interiéru restaurace by menší úpravy prospěly.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Pivo (Ligush, 30.3.2015 7:48:31) Odpovědět

  Celkem mě zaráží, že recenzent opomněl zmínit výběr piv, kterým se restaurace v Kralupech proslavila. Dává totiž šanci menším pivovarům, které místní nemají možnost jinde ve městě ochutnat. Jednoznačně nejlepší pivo ve městě!

 2. Velké změny, malé hrubky (Kačka, 15.8.2016 15:25:55) Odpovědět

  Stálo by za to uvádět datum, kdy byly recenze publikovány a nebo alespoň v textu zmínit, kdy proběhlo hodnocení.

  Od roku 2013, kdy byl článek sepsán (dá se dohledav ve vyhledávači stáří, když víte jak na to), se v restaraci hodně změnilo.

  Majitelům přestala být místní obliba dost dobrá a tak začaly své zákazníky lidově řečeno okrádat a šidit. Porce stejné, ceny rostly, na účtu se objevovala pravidelně piva navíc a mě osobně se stalo, že mi bylo záměrně vráceno výrazně méně než mělo. Asi nebyli spokojeni už tak s dost vysokým dýškem. Ani v šeru, které v podniku občas panuje si nejde splést pětikorunu s dvackou.

  Tyhle praktiky možná fungují v Praze, ale ve městě jako jsou Kralupy se to roznese a ke zlodějům už pak spoustu lidí chodit nechtělo. Já jsem se od oné "slavné" návštěvy zařekla, že už mě tam tihle majitelé nikdy neuvidí a znám mnoho takových. Možná i díky tomu má podnik již několik měsíců nové majitele. Recenze od přátel jsou dobré, tak uvidíme.

  Možná byste se měli do Kralup vypravit znouv a při zpracování nové recenze dejte pozor na i/y. Protože "Pro naši první kralupskou recenzi jsme zvolili.." a "Salát ani panini jsme nezkoušely, šly jsme.." pak člověka maličko mate, jestli byli recenzenti jen samé ženy nebo smíšené družstvo. :)

 3. pro Kačku (Tomáš Malina (isoutok.cz), 16.8.2016 9:50:47) Odpovědět

  Dobrý den Kačko,
  recenzím restaurací se již nevěnujeme, přesto jsem se rozhodli staré články z webu neodstranit. Patří k historii webu.
  Datum redakční systém ukazuje na stránkách, ze kterých je proklik přímo na článek, bohužel, přímo u textu jej nezobrazuje. U nových článků již datum uvádíme.
  Pravopisné chyby jsou mrzuté, snažíme se jich vyvarovat, žel ne vždy se podaří...


end is near

Kontakt

iSoutok.cz