Recenze restaurace „Ke Tvrzi“

Novou rubriku recenzí otevíráme návštěvou restaurace Ke Tvrzi, která je součástí víceúčelového areálu v Předboji. Vybrali jsme si ji pro kladné hodnocení mezi jejími pravidelnými hosty. A také pro to, abychom získali dobré měřítko pro hodnocení dalších restaurací na Mělnicku a v okolí.

Prostředí: 1

Jídlo: 1

Cena / kvalita: 2

Celkové hodnocení: 1

Prostředí: 1

Pokud trefíte do Předboje, pak již restauraci najdete díky navigačním šipkám lehce. Parkovacích míst je dostatek ve dvoře "tvrze", která byla v dobách nedávného kolektivního zemědělství zřejmě součástí nějakého JZD. Nicméně po rekonstrukci a s novým účelem působí prostředí vlídně. Interiér restaurace tvoří jeden celistvý prosvětlený prostor s minimalistickým designem a zajímavě řešeným stropem. Prostory restaurace byly vzorně čisté, kuchaře můžete sledovat při přípravě jídla buď velkým oknem ze dvora, nebo výdejním oknem z restaurace. Obsluha jednala slušně, možná by jí slušela trochu větší péče a starost o zákazníka. To je ovšem věcí osobního vkusu, někdo má rád od obsluhy "pokoj."

Ke Tvrzi, Předboj

Interiér restaurace se nese v minimalistickém designu a je příjemně prosvětlený.

Jídlo: 1

Při našem testu jsme vyzkoušeli dvě jídla - pečené filé z mořského vlka se zeleninovým salátem (320,- korun) a vepřovou panenku sous vide v sušené šunce s grilovanou zeleninou a parmezánovým krémem (280,- korun).

Filé z mořského vlka bylo voňavé, lehké, zeleninový salát byl z čerstvé chutné zeleniny. Zejména rajčata, na kterých se dost pozná, zda kuchař suroviny ochutnává, si zasloužila pochvalu, protože měla výraznou chuť dobře zralého rajčete. Prostě ne tu chuť, které jsme přivykli u zeleniny ze supermarketů. Ochucení salátu bylo velmi dobré, salát byl dobře promíchaný a osolený. Správně osolená byla i ryba. Lehkou výtku lze mít pouze ke způsobu naservírování jídla. Domnívám se, že použít větší talíř a servírovat rybu mimo salát by bylo možná horší na efekt, ale lepší pro samotné jídlo.

Vepřová panenka byla objednána hodně propečená. Kuchař se trefil, maso uprostřed bylo jemňounce růžové, ale již propečené. Panenka byla vzorně zbavena všech blan. Parmezánová omáčka byla módně servírována jako "šlehačka", měla jemnou chuť a parmezán v ní byl vzorně rozpuštěn. Grilovaná zelenina byla jemně osolena a ugrilována akorát. Nebyla spálená, ani syrová na skus. I toto jídlo bylo servírováno v hlubokém talíři.

Pochvalu zaslouží restaurace i za nabídku pití. Mimo limonád a minerálek nabízí i karafu vody s ledem, mátou a limetkou za velmi vstřícných 25,- korun.

Za úvahu by snad stála změna dodavatele kávy. Trochu nakyslá chuť pressa mírně zkazila dojem z předchozího koncertu pro chuťové buňky.

Celkově musím hodnotit úroveň jídla jako výbornou, plně srovnatelnou se standardem velmi dobrých pražských restaurací.

Ke Tvrzi

S prezentací podávaného jídla si v restauraci Ke Tvrzi vyhráli.

Cena/kvalita: 2

Zaplatit za večeři pro dva s pitím lehce přes 700,- korun je pro člověka s běžnými příjmy čas od času přijatelné. Kino s popcornem a colou nestojí o moc méně. Pokud jsem v předchozím odstavci kvalitou jídla přirovnal restauraci k těm lepším v Praze, pak musím doplnit, že i cenově se k těmto restauracím Tvrz přibližuje. Nejlevnějším hlavním jídlem jsou Spaghetti Aglio olio za 130,- korun, najdražším steak ze svíčkové za 450,- korun. Největší výběr je z jídel 220,- až 320,- korun. Dávám známku chvalitebně. Být ceny o 20,- až 30,- korun nižší, neváhal bych i zde psát v superlativech. I takto se ale do restaurace určitě brzy vrátím.

TIP: Pokud si chcete restauraci vyzkoušet, můžete vyrazit v době oběda na "hotovku". Jejich ceny se pohybují od 95,- korun.

Celkové hodnocení: 1

Návštěva restaurace Ke Tvrzi byla příjemnou záležitostí. Největší chybou restaurace je, že není přímo na Mělníku, v Neratovicích nebo Kralupech :-). Osobně si myslím, že žádná z restaurací v uvedených městech se s ní úrovní nemůže měřit...

Web restaurace: www.yardresort.com

Zdroj fotografií: Ivan Němec (www.yardresort.com)

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. to snad ne (Vráťa, 9.10.2013 19:17:44) Odpovědět

  Přijatelné? Kde to žijete? Zřejmě někde na Měsíci. Uvědomte si, že 700,- za večeři pro dva je pro většinu normálních občanů naprosto NEPŘIJATELNÉ!

 2. - (Patrik, 9.10.2013 20:43:47) Odpovědět

  Na každodení večeři to tam opravdu není, ale 350 korun za osobu jsou třeba dvě sázenky Sportky (nebo 15 piv za měsíc, nebo pět krabček cigaret, nebo benzín na 150 km cesty.) O restauraci jsem nevěděl, přítelkyni tam vezmu. V Nerátkách totiž žádná pořádná restaurace není. A utratit 350 - 400 za sotva průměr nebo 700 za luxus? Když už někam půjdu tak ať to má úroveň. Jinak si dám radši doma párek s chlebem.

 3. Pivo+ kavárny (Tom, 10.10.2013 9:24:22) Odpovědět

  Díky za tip. Zkusím se někdy zastavit. Cena není úplně nejnižší, ale jednou za čtvrt roku není myslím problém.
  Doufám, že Vaše nová rubrika bude pokračovat. A v průběhu času byste se mohli zaměřit na kvalitu piva a kaváren. Tam jsou myslím v našem regionu velké nedostatky.

 4. 350? (Markys, 10.10.2013 11:11:22) Odpovědět

  No, mi tedy přijde 350 za jídlo s pitím a kafem taky docela dost. Ale určitě tam vyrazím někdy přes poledne na hotovku. Snad nebudu zklamaná.
  Markys

 5. rezenze (tTonda, 15.10.2013 18:13:15) Odpovědět

  1. nejsem si jistý, ale myslím, že recenze se píše na díla literární, umělecká, nebo vědecká.
  2. i tuhle hru, na jakési hodnocení restaurací, by měl hrát (psát) někdo, kdo zná pravidla, jsou-li nějaká.
  3. recenzent :), by měl vědět, znát, minimálně stejně, jako jeho oběť, což v tomto případě znamená, že by měl být odborníkem v gastronomii. Není-li tomu tak, může se recenzentovi stát, že nenapíše recenzi, ale krávovinu.
  4.pane Vráťo, jak víte, že 700, Kč je pro většinu normálních občanů NEPŘIJATELNÉ ? Nevíte, jestli by to mohlo být přijatelné pro většinu nenormálních občanů? A když tak, podle Vás, je to zřejmě přijatelné pro menšinu normálních občanů, což by mohlo být celkem dost zákazníků. Se mi zdá, že by se mohlo dát hlasovat, kolik by tam měla véča stát, protože většina by určitě rozhodla správně. Uvědomte si to.
  5. jen se nudím


end is near

Kontakt

iSoutok.cz