Recenze restaurace Penzion Reks

Penzion Reks na Mělníku nenabízí jen ubytování nedaleko vlakového nádraží, ale také restauraci. Nedalo nám ji neporovnat s konkurencí.

Prostředí: 3
Jídlo: 4
Cena/kvalita: 4
Celkové hodnocení 4

 

Prostředí: 3

Penzion Reks

Provozovat restaurační zařízení poblíž vlakových nádraží znamená vždy přísun určitým způsobem typické klientely z tohoto prostředí. I interér Reksu tomu odpovídá. Stůl pro štamgasty, jednoduché zařízení, co musí něco vydržet. Chválíme za čistotu. Zpoplatnění WC (rovněž čisté) dvacetikorunou platí naštěstí jen pro ty, co si nic neobjednají. Jinak bych šel do nedalekého parku :-). S ruským přízvukem hovořící obsluha se snažila, byla přátelská, hezky jsme si popovídali o mrazu a vodce v Rusku. Nepůsobilo to hraně, prostě rodinný podnik.

Jídlo: 4

V tuzemsku zajeté označení "hotové jídlo" si zde provozovatelé zřejmě představují jako vaření ze zmrzlých polotovarů. Alespoň při naší volbě ovocných knedlíků a bramborových knedlíků plněných masem tomu tak bylo. Způsob prezentace pak odpovídal tomu co jsme od tohoto zařízení čekali. Zatímco špekové knedlíky byly doplněny o opraženou cibulku a slaninu "extra" celkem v pohodě, toho rozpuštěného sádla bylo na talíři poněkud moc. Prezentaci ovocných knedlíků pak ponechme bez komentáře.

Nabídka alka i nealka adekvátní, točené pivo překvapivě dobré. Většina nápojů v nabídce je lahvových nebo plechovkových.

Penzion Reks

Penzion Reks

Cena/kvalita: 4

Kolik stojí mražené plněné knedlíky v Kauflandu? Kolik stojí trocha té ozdoby (cibulka, slanina, nebo marmeláda, šlehačka ve spreji) navíc? Když se podívám na ceny "hotovkových" restaurací na Mělníku (např. Tauchmann) nebo nedej bože, když se pustím do srovnání s excelentním restaurantem Ke Tvrzi, kde jsou hotovky kolem stovky, nemůže 85,- korun za špekové knedlíky z mrazáku obstát. Na rozdíl od jídla, na Gambrinus bych sem klidně zašel zas. Z jídelního lístku vybíráme pro příklad:

Gulášová nebo bramborová polévka 30,-

Borůvkové knedlíky 75,-

Bramborové knedlíky plněné uzeným masem 85,-

Vepřový řízek s brambory 140,-

Těstoviny s kuřecím masem, špenátem, smetanou 140,-

Dělnická svačina XL (mletý řízek, párek, zelí, brambory) 95,-

Smažený sýr s tatarkou, brambor 90,-

Celkové hodnocení: 4

Mám dojem, že provozovatelé neaspirují na to konkurovat zavedeným restauracím. Otevřenou náruč nabízejí těm, kteří se staví na kafe, pivo, čaj, limču nebo pro cigára. Těm, kteří se k tomu chtějí najíst nabízejí jen nouzové a ne zrovna levné řešení.

Pochvalu dávám obsluze, která byla milá a čistotě. Za pivo bych dal klidně 2, pokud píšu recenzi restaurace, pak dávám podniku celkově za 4.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Ovocné knedlíky (Jirka z Mělníka, 15.10.2013 18:33:56) Odpovědět

    Teda ty ovocné knedlíky, to je nářez... přemýšlím, jak to přinesli a hledám palec (možná vpravo na třetí hodině).

  2. Brutus (Očko, 17.10.2013 10:29:10) Odpovědět

    Ceny brutus. Ty ovocný knedlíky taky brutus. Škoda, že nebyla odvaha dát si "dělnickou svačinu". To vypadá na totál brutus jídlo!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz