Restaurace a galerie Truhlárna

Truhlárna Kokořín

Restaurace Truhlárna na Kokoříně láká k návštěvě heslem ,,každý den jiný bramborák” a také zajímavým vzhledem. Kromě jídla a pití nabízí také šíšu. Vyplatí se cesta za jídlem, nebo restaurace poslouží jen těm, kteří kolem projíždějí nebo procházejí?

Prostředí: 1-

Jídlo: 3

Cena/kvalita 2-

Celkové hodnocení: 2-

Prostředí: 1-

Budova vzhledem připomíná anglický nebo francouzský venkov. Cihly prosvítající pod odstraněnou omítkou, zelení porostlé stěny, trávník na dvorku, to vše již zvenku vyvolává příjemnou atmosféru ne nepodobnou té, když stojíte ve staré dobré Anglii před vchodem do prodejny vozů Jaguar (dnes v indických rukou :-). Povedl se i interiér restaurace, kde se podařilo dobře zkombinovat nábytek s patinou (podobně se to povedlo v pivním baru Němý medvěd) a moderní prvky, jako nepřímé osvětlení nebo obraz. Na dotvoření atmosféry je zde umístěno několik starožitností jako například dřevěné rádio. Estetické ztvárnění se rozhodně povedlo, nemluvě o galerii, která se nachází v podkroví a kde se odehrávají i semináře, svatby a další události. Pokud dorazíte autem nebo na kole, potěší vás dostatek míst na zaparkování, pokud s dětmi, pak jim určitě udělá radost trampolína nebo králíci v králíkárně :-). Toalety, na které se chodí přes dvůr do vzdálenější části budovy by snesly lepší úpravu. Obsluha rstaurace byla ,,taková normální.”

Truhlárna Kokořín

Jídlo: 3

Pokud bychom hledali krátký popis gastronomického zážitku, pak by šlo napsat, že vyzkoušená jídla byly ódou na průměrnost. Nedá se o nich napsat, že by byla špatná, zároveň jim však chyběla dimenze, která by ze stravování udělala zážitek.

Bramborák se zelím a uzeným (80,- korun, polední nabídka) nabídl dva velké kusy libového masa, dostatečnu porci zelí, to vše umístěno na bramboráku přes celý talíř. Nebylo to zlé, množství bylo dostatečné na zasycení i bez polévky.

Lépe z naší návštěvy vyšla kachna se zelím a bramborovým knedlíkem (140,- korun, jídelní lístek). Maso opeřence nebylo vysušené, ale ani příliš růžové. Dobu pečení trefil kuchař přesně a chuti to velmi prospělo. Zelí bylo spíše jemnější, chyběla mu výraznější chuť, totéž se dá říci i o sosu, kterému by prospělo zahuštění máslem. Bramborové knedlíky mohly být teplejší, chuťově však obstály. Zelí a knedlíků bylo přiměřeně k ceně, na zasycení strávníka by však porce mohla být větší. Litovali jsme, že jsme hlavnímu chodu nepředřadili polévku.

Jídelní lístek nabízí dále například dančí kýtu na smetaně s karlovarským knedlíkem (160,-), hovězí guláš s houskovým knedlíkem (140,-), rybu dle denní nabídky se špenátovou terinkou a citronovým máslem (192,-), chlupaté knedlíky se škvarky a zelím (110,-) nebo pro děti šišky s mákem (80,-). Na čepu je Podkováň a Gambrinus (25,- / 23,- za 0,5L).

Truhlárna Kokořín

Cena/kvalita: 2-

Porce na talíři byly odpovídající ceně. Nápoje se prodávají za ceny přiměřené. Oběma jídlům však něco chybělo k tomu, aby se zastávka v restauraci změnila na zážitek. Jakoby vše bylo dělané ,,na jistotu”, bez odvahy posunout jídlo do úrovně lepší gastronomie. Přitom chybělo málo, aby hodnocení bylo lepší, alespoň na čistou dvojku. Škoda.

Celkové hodnocení: 2-

V krásném prostředí dostanete průměrné jídlo, které trochu zchladí veliké očekávání vyvolané do detailů dotaženým exteriérem i interiérem restaurace. Když jedete kolem, klidně se zastavte, obzvláště, když v nabídce zahlédnete své oblíbené jídlo. Extra gastronomické zážitky jako Na pekárně (cenově srovnatelné) nebo v Ke tvrzi (dražší) však z nečekejte.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Bože, bože.... (Anna Spěváčková, 4.5.2015 0:08:28) Odpovědět

  Proboha, co je ta šíša? No a sos, to je vrchol. Jsme Češi a mluvíme česky. Takže buď omáčka nebo šťáva, ne? To chcete být zajímaví?

 2. Sos (Jirka z Mělníka, 4.5.2015 0:51:06) Odpovědět

  Paní Spěváčková, proč hned tolik negace? Mně taky vadí, když se nahrazují běžné výrazy převzatými, ale například sos mi nepřijde až tak cizí. Šíša je celkem známý výraz pro vodnici... pardon, pro vodní dýmku, stačí se zeptat.
  Já si chtěl postěžovat za rozostřené fotografie, to je pomsta pro oči, ale teď nemůžu, když tady kážu o pozitivním myšlení...

 3. fotografie (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 5.5.2015 11:55:15) Odpovědět

  Dobrý den Jirko,
  máte pravdu, fotografie pořízené v restauraci se nepovedly, čertužel jiné, ke kterým bychom měli autorská práva, nemáme. Pokusíme se příště polepšit :-)

 4. mluvíme česky... (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 5.5.2015 11:57:16) Odpovědět

  Dobrý den paní Spěváčková,
  pokud mě paměť, tak jako našeho pana prezidenta, neplete, pak Vy ráčíte používat například výrazy typu švajneraj. To chcete být zajímavá?

 5. odpověď (Anna Spěváčková, 5.5.2015 13:57:21) Odpovědět

  Ano, používám. Stejně jako pan prezident Zeman, jehož si velmi vážím (kromě jeho názoru na průplav Odra - Dunaj), tvrdím, že v určitém okamžiku musíme používat všechna slova, která nám náš bohatý český jazyk nabízí. Ale jak jsem si všimla, i idol pražské kavárny, pan Karel S., si do huby nevidí. Nedávno použil slovo, které by se ve slušné společnosti nemělo používat, řekl "hovno". Pokud se týká "šíšy", pak jsem se zeptala, jak jste si jistě ráčil všimnout. Na závěr malá rada od staré zkušené dámy: neměl byste nikdy při psaní článku předpokládat, že tomu, čemu VY rozumíte, rozumí i jiní.

 6. Recenze Restaurace Truhlárna (Honza Janovsky, 1.6.2015 12:33:20) Odpovědět

  Bohužel musím dát za pravdu tomu kdo hodnotil,a napsal celkovou recenzi.Že jsem si pro jídelní lístek musel dojít, jako pán o dva stoly přede mnou k baru. To se ještě dalo zvládnout.I přesto že servírka prošlo kolem nás 2x,bez jakéhokoliv zájmu.Už mělo napovědět,že něco nesedí.Obsluhovali 3x servírky.A přesto totálně plavali.A to bylo celkově cca 14 lidí včetně terasy .Polévka v půl 3 už nebyla,takže zůstalo na výběr z jídelního lístku nějaká Česká klasika s knedlíkem,a rizoto,řízek,a steak kuřecí.Chtěli jsme Rizoto,a kuřecí steak.Bohužel rizoto opomněli vyškrtnout z nabídky.Takže 2x steak s přílohou,brambor a hranolky,víc toho jak si nenabízí.Přitom jsem rovnou objednal Rafaelo řezy,bál jsem se že obsluha pak dlouho nedorazí.Steak nudný plátek kuřecího se solí,troškou pepře,a vysušený.Pro sůl na hranolky jsem opět musel do restaurace,na terase chyběla.Servírka opět taky!Jediné pozitivum,které se nedá upřít že jídlo bylo opravdu během cca 5 min na stole.Kuchař to opravdu dělá jen z nutnosti obživy,protože obloha ve velikosti půl cm nasekaných okurek a mrkve,a celé poloviny rajčete.Svědčí o tom že ho ta práce nebaví,nebo že tam byl někdo,kdo absolutně neví nic o hospodě.Čekala nás sladká tečka,v podobě velmi doporučených řezů od Slečny servírky.Prý chutnají jako opravdové Rafaelo.Byla to naprosto vysušená kostka moučníku posypaná,kokosem a po stranách nakydlá šlehačka.Ještě že jsem už preventivně odmítl nabízenou kávu,v uvozovkách k dezertu.Jinak bych se vážně proklínal celou cestu zpět.Protože pokud by to bylo jako vše ostatní,s velkou pravděpodobností by jsme dostali klasického turka,vydávaného za lahodné espresso.Ještě poslední věc,terasa která se nachází bokem,je umístěna ve společnosti výkonného venkovního grilu.Takže pokud vám pěkně foukne,tak budete krásně vonět,a možná i slza ukápne.Navíc terasa,pomatuje poslední úklid zcela jistě loni.Letos jsou tam veliké nedostatky co se týká,úklidu a jen pouhého zametení zámkové dlažby.Kusy listí,a hromady prachu.včetně nepostradatelných špačků od cigaret .Ale evidentně z vedení,ani 3 servírkám naprosto nevadíTakže pokud nejste hladoví jako my včera,určitě si najděte něco o maličko dál.Protože všude!Bude zcela jistě lépe,než zde.Honza

 7. Super bramborák :-) (Lenka , Kvítek , Naďa , Ládik od Kladna, 28.7.2015 22:12:19) Odpovědět

  Při nedělním výletu na hrad Kokořín nás upoutal nápis nad silnicí u restaurace Truhlárna :" každý den, jiný bramborák ". V tu chvíli jsme na bramborák dostali chuť a tak při zpáteční cestě jsme se zde zastavili. Při vstupu do restaurace se nás ochotně ujala jedna ze servírek. Zaujalo nás dřevěné schodiště do podkroví, kde jsme měli možnost si prohlédnout starodávné, historické předměty - velice pěkná galerie :-) . Po prohlídce jsme usedli ke stolu na pohodlnou dřevěnou lavici a objednali si vytoužený bramborák s domácím ovčím sýrem a domácí levandulovou limonádu (vynikající). Ovšem , jaké bylo překvapení, když nám servírka nejdříve přinesla na talíři teplé škvarky s chlebem a oblohou - jako pozornost podniku - to jsme opravdu nečekali a mile nás to potěšilo. Poté servírka donesla bramboráky přes celý talíř , které byly výborné, za což velký dík kuchaři. Obsluha 3 servírek dobře fungovala a děkujeme za skvělou a milou obsluhu. Od nás velká spokojenost ,rádi sem opět přijedeme ,doporučujeme :-)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz