Restaurace U Bedřicha

Restaurace U Bedřicha se nachází přímo v ZOO parku v Zelčíně, kam je to z Mělníka coby člověk kamenem dohodil a zbytek došel nebo na kole dojel. A právě kvůli blízkosti cyklostezky zde často narazíte na známé z Mělníka doprovázené dětmi či vnoučaty těšícími se na zvířátka a pohár. Nejvyšší čas se zde zastavit a restauraci vyzkoušet.

Prostředí 2-

Veselá fasáda, v létě příjemná veliká dřevěná terasa, od vchodu do areálu výhled na pasoucí se koně a další zvířata vyvolají v člověku příjemné naladění, které trochu kazí pohled na méně vzhledné části areálu. Cyklisty potěší možnost odložit zde svá kola, automobilisty pak dostatečné množství příležitostí k zaparkování u silnice, která kolem ZOO parku vede. Vnitřek restaurace oddělují od terasy dvířka se síťkou proti mouchám a vnitřek působí trochu potemněle. Rozhodně dáváme přednost venkovním prostorám. Pokud příroda zavolá, čistoty a vzhledu toalet se bát nemusíte, vše bylo v nejlepším pořádku, některé restaurace ve městech by se mohly U Bedřicha přiučit…

U Bedřicha

Jídlo: 2

Restaurace, jako je tato, nabízejí spíše jídla z kuchařky Jirky Babici, než Zdeňka Pohlreicha. To neberte jako kritiku. K tuzemským stravovacím návykům totiž pořád většinově patří Babica víc, než Pohlreich. A upřímně, někdy člověk dostane chuť na dobrý smažák, katův šleh, čínu a další jídla, ze kterých výživoví poradci nejásají. A přesně takové jídlo vyzkoušíme. Z nabídkové tabule vybíráme Ďábelskou směs s americkým bramborem. Pikantní a měkké maso se zeleninou a omáčkou, která našla svůj základ v kečupu, chutnalo tak, jak mělo. Pokud máte taková jídla rádi, určitě byste byli spokojeni. Americké brambory, jak jsme čekali, byly z mraženého polotovaru. Jídlo bylo servírováno teplé a v dostatečném množství a doplněné o malou oblohu (okurka, červená paprika, lahůdková cibulka). Pokud nemáte na americké brambory přímo chuť, doporučii bychom volit některou z čerstvě připravovaných příloh. Výběr nabízela obsluha dostatečný.

Jídlo zapíjíme dobrou a vychlazenou malinovkou, respektive Žateckým pivem a těšíme se na zmrzlinový pohár. Jahody s vanilkovou zmrzlinou, šlehačkou, čokoládovým topingem a piškotem jsou také takovou českou klasikou. Šlehačka nebyla zlá (buď některý z nemnoha kvalitních sprejů, nebo čerstvá o trochu více než by bylo nutné doplněná ztužovadlem), piškot čerstvý, zmrzlina očekávané průměrné chuti, jenže pak ouha. Kousek odtud se nachází báječná jahodárna a zde servírují pohár s jahodami z kompotu. Uprostřed jahodové sezony k nepochopení.

pikantní nudličky U Bedřicha

pohár U Bedřicha

Cena/kvalita: 2+

Cenově je restaurace k návštěvníkům poměrně vlídná, to platí zejména o nápojích. Ďábelská směs stála 89,- korun, americké brambory 30,-, půllitr žateckého 24,- korun, půllitr malinovky 20,-. Chválíme za nabídku přírodních Lažanských moštů (30,- korun, stejně jako Cola, minerálka je o deset korun levnější). A pokud dostanete chuť na něco ostřejšího, pak nabídka destilátů začíná na dvaceti korunách (tuzemák, zelená, …). Presso stojí 25,- korun, ale nezkoušíme. Zmrzlinový pohár stál 55,- korun. Poměr ceny a kvality hodnotíme díky hlavnímu jídlu jako nadprůměrný.

Celkové hodnocení: 2-

Hlavními klady restaurace U Bedřicha je venkovní terasa, dostatek prostoru a zábavy pro děti, blízkost cyklostezky a ceny nápojů. Pokud vám vyhoví skladba nabídky jídel zdejší kuchyně, nebudete zklamáni ani jídem.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz