Říjnové glosy

Zhotovitel píše, radí, informuje…

Město Mělník dementuje na svém webu informace, které se prý mezi lidmi šíří o novém kruhovém objezdu v ulic Pražská. Podle těchto fám je kruhový objezd špatně vyprojektován a bude muset být zbourán. Lid mají uklidnit věty: ,,Dle sdělení zhotovitele a investora je křižovatka naprosto v pořádku.” No, nevíme, nevíme, jestli by nebylo lepší projektovat a budovat kruhové objezdy tak, aby takové fámy vůbec neměly důvod vzniknout… Pro korektnost však dodáváme, že odpovědným za stavbu je Ředitelství silnic a dálnic, nikoliv město Mělník.

To jsme jednou chválili na špatném hrobě...

Chválili jsme mělnického starostu, že dluhy za nájemné bývalým obyvatelům městských bytů neodpustí. Jenže do zastupitelstva šel podle naší informace návrh na odepsání dluhů a s návrhem na jejich prodej někomu, kdo je bude dále vymáhat, přišel opoziční zastupitel Petr Kowanda. Takže vše z tohoto článku platí, ale chválíme pana Kowandu.

V Neratovicích zavedli zpívání na Facebooku

Z pravidel diskuze na Facebboku města Neratovice: ,,Diskusní fórum zde a témata v něm si moderují sami uživatelé a přizpívající, diskuse není nijak podněcována a ani moderována." :-)

Nové koště mete v Kralupech

Kralupské technické služby mají novéhe ředitele a jak se říká (a jak se v tomto případě hodí :-)) nové koště dobře mete. Jedním z prvních kroků bylo zřízení facebookového profilu, kam mohou občané vkládat upozornění na nedostatky ve městě. Výborná věc! O tom, že chtějí dát kralupští své město ,,do pucu” svědčí i nábor nových pracovníků - zedník, uklízečka, dělník, …

Myšlenkové paraboly

Neratovický zastupitel Šanda se na svém blogu v dalších dvou článcích věnoval tématu uprchlíků. V jednom oznamuje světu, že být Syřanem, asi by také zamířil do Německa nebo Rakouska, ve druhém sám sobě pokládá kruciální otázku: ,,Jsou lidé v západní Evropě solidárnější proto, že jsou bohatší, nebo jsou bohatší proto, že jsou solidárnější?" Tedy Vaše starosti bychom, pane zastupiteli, chtěli mít :-)

Prutořadí je již minulostí

Vysázené prutořadí v neratovické Masarykově ulici (psali jsme ZDE) je již naštěstí minulostí. Pruty byly nahrazeny stromky s malou korunou. Až za pár let stromky zesílí a vyrostou, bude dojem z ulice o notný kus výš...

K atentátu na Alzabox v Kralupech

Výborný kralupský reportér (MAT) nám zaslal odkaz na podrobný článek a fotografie k tématu, o kterém jsme dříve psali - o pobertech, kteří umístili dvakrát výbušninu do výdejního automatu internetového obchodu. Podrobně si příběh můžete přečíst a prohlédnout ZDE.

Chemičky dělají lidem ,,radost"

V kralupském Synthosu došlo k výbuchu a dva zaměstnanci skončili v bezvedomí v motolské nemocnici. Jednalo se o zaměstnance externího dodavatele, který měl provést práce na kotli. Zprávy spekulují, že pracovníci nedodrželi předepsaný pracovní postup, předsedkyně představenstva Synthosu pak prý o ničem neví.

To Spolana dokáže potěšit občany v okolí jinak, než výbuchem. V loňském roce prý vypustila fabrika 41 tun rakovinotvorných a jinak nebezpečných látek. Na svém webu Spolana zveřejnila článek: ,,Spolana podniká v chemii odpovědně" a pochlubila se obdržením certifikátu ,,Responsible Care."

Být to v USA, právníci v obou městech by měli o práci na chvíli vystaráno...

Revitalizace vyjde na 300 mega

Pěkné částky začínají lítat etherem kolem revitalizace mělnického náměstí Karla IV. Demolice Ameriky - 20 miionů. Proměna náměstí - až 300 milionů. Tedy více než tolik, kolik činí roční rozpočet města a jím zřízených organizací dohromady… Celá zpráva ZDE.

Změníme, co jsme změnili

Na křížení dvou frekventovaných ulic v Neratovicích, v místě, kterému se říká U Kavana, dojde ke změně ve značení hlavní a vedlejší ulice. Křižovatka je pro řidiče okořeněna ještě křížením s železniční tratí, a právě ulice, která se s tratí kříží, se stane vedlejší. Ke změně dochází na žádost autobusových dopravců. Jak nám ale napsal čtenář, dopravní značení se vrací do stavu, který byl před cca 15 lety. Tehdy změnu na současný stav požadovali … autobusoví dopravci.

Vinobraní dramatické jako povodně

Vinobraní s sebou přineslo dramatické chvíle, které starosta Ctirad Mikeš popisoval skoro jak historku o sedmimetrové tsunami, která se mohla prohnat Mělníkem. V Mělnickém deníku píšou: „V sobotním večeru před ohňostrojem bylo na náměstí skoro dvacet tisíc lidí, to byla krajně riziková situace," poznamenal starosta s tím, že město teď hledá cesty, jak návštěvnost zachovat, ale už dále nezvyšovat.”

My bychom nápad měli. Podobně jako u rizikových sportovních utkání, koncertů či shromáždění povolit konzumaci pouze nealkoholických nápojů :-)

Automatů v Neratovicích ubývá

V Neratovicích je o třetinu méně výherních automatů, než před rokem (nyní 104). Město neeviduje opakované stížnosti občanů nebo zásahy policie v souvislosti s provozem heren. No vida, a takové to bylo pro některé předvolební téma…

Derby lidi nezajíma?

Fotbalové derby mezi FK Neratovice a Sokolem Libiš dopadlo v divizním zápase smírně 1-1 (po penaltách si druhý bod připsala Libiš). Zarážející byla slabá divácká kulisa zápasu, kdy si na stadion našlo cestu jen 256 diváků. Slušné počasí, Neratovice na čele tabulky, zápas s největším rivalem, sakra, co už ty rodiny s dětmi chtějí, aby vyrazily na fotbal?

Knižní amnestie i v Neratovicích a Kralupech

Při příležitosti týdne knihoven se koná amnestie na hříšníky z řad čtenářů městských knihoven nejen na Mělníku, ale i v Neratovicích a Kralupech. Doufejme, že si hříšníci vzpomenou, kdeže ty půjčené knihy vlastně mají…

Perlička kralupského vinobraní

Někdy se to tak hezky sejde… 3.10. se v Kralupech koná vinobraní, které by mělo nalákat i návštěvníky z okolních obcí a měst. A tak aby poznali, čím běžný kralupský občan poslední rok při různých dopravních omezeních a uzavírkách prochází, bude ve stejný den za provozu na křížení dvou důležitých dopravních tepen frézována vozovka…

Z Bezručovky bude bulvár

Trochu v ústraní jednání města o převodu Bezručovy ulice z majetku kraje do majetku města zazněla docela zajímavá informace. Při vzniku nového územního plánu je brána v potaz myšlenka, že právě Bezručovka by se měla stát hlavním městským bulvárem, protože je zde husté osídlení, obchody i kancelářské budovy. Vydělají na tom občané, nebo majitelé pozemků?

Další mělnická amnestie

Po nedávné dluhové amnestii, kterou vyhlásilo město (kdo uhradil dluhy na nájemném, nebyl mu počítán úrok) přišla nyní s amnestií i mělnická knihovna. Takže, kdo ukradl nějakou knihu (respektive ji zapomněl včas vrátit), má o prvním říjnovém týdnu šanci ji vrátit bez sankcí.

S proudem vody na ptáka

Neratovičtí hasiči jsou zasa zkušenější. O lov exotického ptactva, konkrétně amazoňance zeleného. V Mělnickém deníku se píše: „Zaměstnanec pražské zoologické zahrady jednotce poradil, jak mají ptáka ze stromu sundat. Proudem vody ho donutili, aby slétl na pole, kde ho poté odchytli a předali strážníkům," uvedl Zbyněk Štajnc. Zda dostal pták za útěk pár let natvrdo, nebo zda byl strážníky vrácen majiteli již zpráva neuvádí.

Glosy můžete komentovat ZDE.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Super (MkIII, 2.10.2015 12:48:22) Odpovědět

  Tento měsíc začíná kvalita glos ohodně vysoko, ty bude těžké překonat :-)

 2. Výborné glosy (Anna Spěváčková, 3.10.2015 13:02:54) Odpovědět

  Chválím. Jen škoda, že zde není pár perliček z našeho neratovického Kocourkova. Tak např. by možná okolní města zajímalo, že v rekonstruované Masarykově ulici (Masaryka lituji, že na ten bordel musí z podstavce koukat) byly vysazeny nové...hm....špičaté lipové tyče místo stromů. Moc hezká podívaná. Připomíná mi úryvek z povídky Básník Karla Čapka: Marš tmavých domů raz dva zastavit stát. Jen místo tmavých domů musíte dosadit světlých tyčí.

 3. Ad: S proudem vody na ptáka (Emerich Erdos, 7.10.2015 12:08:04) Odpovědět

  tipuji, že pokud by exotického ptáka lovili měští policisté, použili by osvědčenou techniku hmatů a chvatů.

 4. lípy zabíjejí čmeláky (Anna Spěváčková, 20.10.2015 21:25:19) Odpovědět

  No to bude, až pod nimi budou ležet stovky mrtvých čmeláků. Možná tisíce... Totiž ty lípy, které navrhl odbor ŽP doslova zabíjejí čmeláky. Odborníci se přou proč, zřejmě je to tím, že lípy stříbrné čili plstnaté (Tilia tomentosa "Silver Globe") kvetou později než obyčejné lípy a v éře minima potravy pro čmeláky (kde jsou jetelová pole a trávníky plné jetelíčků) se na ně tento hmyz sletí z dalekých končin. Jenže nektar lip je mnohem méně výživnější než jiný, čmeláci si nacpou volátka, ale jejich energetický výdej je větší než potřebují a hynou. V mnoha městech je začali a kácet, ale důležité je, aby se už nadále NEVYSAZOVALY. Ale náš odbor ŽP ignoruje tyto zprávy a rozhodl o náhradní výsadbě v ulici Masarykova tak, že se zde vysadí. Spolek občanů Neratovic požádal o změnu rozhodnutí, ale mezitím byly lípy vysazeny. Nevěřím, že město lípy znovu vymění. Budou růst a my se budeme klepat strachem o chudáky čmeláčky.

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/1395270-v-kladne-likviduji-lipy-cmelaky

  http://www.novinky.cz/domaci/374793-exoticke-lipy-v-plzni-zrejme-zabily-tisice-cmelaku.html

 5. facebook? (Anna Spěváčková, 22.10.2015 13:12:48) Odpovědět

  Já nevím, proč pořád tvrdíte, jaká je facebook skvělá věc. Je to možnost jen pro určitou skupinu lidí. Kdo není na fecebooku, kdo nemá počítač či na něm neumí, je mimo. Je to diskriminace, je to vyloučení z rozhodování o věcech veřejných. Každý má mobil, ať jsou všude telefonní čísla, ať může zavolat. Ať je diskuze na webu města, tam už se dá dostat přes veřejné počítače v knihovnách a pod., kde je možné klást otázky a požadavky s odpovědí zodpovědného čunitele z řad úředníků či samosprávy. Začněte konečně přemýšlet!!! Uvědomte si, že ne každý žije způsobem života jako vy.

 6. asi také budu přízpívat... (Anna Spěváčková, 26.10.2015 13:23:18) Odpovědět

  Proč ne. Nedávno jsem byla odhodlaná místo příspěvku (ne přízpěvku) na zasedání zastupitelstva zazpívat těm nevinným očím nějakou pěknou píseň. Už mě nebavilo jim pořád dokola něco opakovat, čemu stejně většina nerozumí. Třeba zhudebněného Čelakovského. Pocestný. "Je to chůze po tom světě, kam se noha šine....atd., a pak silně zvýraznit poslední sloku:"A krom toho, až své pouti přejedem a přejdem, v jedné hospodě na nocleh pán nepán se sejdem".
  Jenže jak ty zastupitele a -telky znám, mnozí to budou brát doslova a budou si myslet, že je zvu na truňk.

 7. ad: nové koště dobře mete (Emerich Erdos, 28.10.2015 16:31:44) Odpovědět

  Při konkurzu na vedoucího Technických služeb v Mělníku: ".....e, já Tě mám rád, ALE TY JSTEŠ BLBÉJ, a proto nemůžeš dělat řiditele!" Autorem výroku je C. Mikeš.

  Bez okecávání a schovávání se, na rovinu.
  Jméno kandidáta mi je známé, ale neuvádím ho.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz