Rozhodněte o nejhezčí ulici Mělnicka!

V průběhu srpna měli čtenáři iSoutok.cz možnost nominovat libovolné ulice Z Mělníka, Kralup a Neratovic do ankety o nejhezčí ulici Mělnicka. Nyní nastal čas volby. Hlasovat je možné do konce září. Počet hlasů z jednoho počítače není omezen, platí pouze časový limit pro opakované hlasování. (fototgrafie v článku)

Z nominovaných ulic provedla redakce předvýběr tak, aby každé město bylo zastoupeno dvěma ulicemi. Zatímco u Kralup horko těžko vznikly dvě nominace, u Neratovic a Mělníka byl předvýběr redakce složitý. Například Okružní ulice v Neratovicích musí být díky péči obyvatel o své předzahrádky v době kvetení velmi pěkná, stejně tak architektura původních dělnických domů má své kouzlo. Dojem nám ale kazila panelová cesta. Stejně tak nominaci Ořechové ulice zhatila jedna momentálně neudržovaná zahrada nevzhledně bující do ulice. Ještě těžší výběr a spory členů redakce nastaly u Mělníka. Volba nakonec padla na dvě ulice z historického centra – Svatováclavskou a Vinohrady Karla IV.

Kralupy zastoupí v anketě Hostivítova ulice a ulice Na Poláčku. Hostivítova ulice se nachází v atraktivní lokalitě plné zeleně a možností procházek na kralupském vrchu Hostibejk. V horní části ulice je mnoho hezkých vil, ve spodní je to mix udržovaných a hůře udržovaných staveb. Z dolní části ulice se otevírá výhled na průmyslový komplex Kaučuku. Ulici Na Poláčku dominuje prvorepublikový dům s věžičkou z roku 1928. V ulici se nachází několik domů a výrobna pracovních oděvů. Přestože se říká, že na tomto břehu Vltavy je v Kralupech, řečí místních „poněkud tmavo,“ ulice působí klidným a čistým dojmem. A to i přesto, že se nachází u velmi vytíženého dopravního tahu.

Neratovice zastupují ulice 28. Října, která prošla legendární rekonstrukcí a kácením a vysazením nové zeleně. Před rekonstrukcí proběhla dokonce jediný porevoluční neratovický happening před budovou radnice a velká podpisová akce na zachování stromořadí. Rekonstrukce, která se nakonec kvůli odkladům městu prodražila, se nakonec vydařila. Ulice vedoucí z neratovického náměstí patří k nejhezčím místům v Neratovicích. Mánesova ulice (která byla nominována po domluvě s navrhovatelem místo Alšovy) je klidnou ulicí nedaleko „trojky školy“, železniční tratě na Prahu a výraznou novodobou dominantou – kamenným nápisem „MILUJI.“ V blízkosti je dostatek zeleně, nachází se zde také oblíbená neratovická restaurace s vlastním dětským hřištěm.

Mělnická Svatováclavská ulice je takovým mělnickým korzem. Zejména v letním období, kdy se zde nacházejí předzahrádky několika restaurací a cukrárny je ulice vedoucí z horního náměstí k zámku takovou malou mělnickou „Itálií“. Na konci ulice se nachází zámek a dominanta širokého okolí – věž kostela Sv. Petra a Pavla. Nedaleká ulice Vinohrady Karla IV. se pyšní nádherným výhledem na krajinu soutoku Labe a Vltavy. Pod ulicí se nachází zámecká vinice. Ulice je tvořena řadou historických malých domků, někdy citlivě, někdy méně citlivě zrekonstruovaných. Jeden z domků učaroval i pražskému lobbistovi Romanu Janouškovi, který se stal jeho majitelem.

Fotografie z ulic si můžete prohlédnout pod článkem, hlasovat můžete v levém sloupci webu v anketě.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz