Rozhovor s kandidátem do Rady ČT Jaromírem Tůmou

Jaromír Tůma je jedním ze dvou kandidátů, které nominovalo město Mělník do voleb Rady České televize. Je nejen výborným moderátorem, známým zejména posluchačům radia Beat, ale také člověkem, který je zvyklý říkat věci narovinu. A právě proto si možná tento rozhovor nepřečtou rádi někteří mělničtí radní…

Jaromír Tůma od nás dostal dvě otázky:

Proč jste se rozhodl kandidovat do Rady České televize?

Proč podle Vás město Mělník nominovalo dva kandidáty, když mnohem větší naději na úspěch by přinesla shoda na jednom nominovaném?

A zde je jeho odpověď:

,,Zdravím čtenáře Soutoku a vlastně i všechny Mělničáky, mezi něž patřím už 68 let, nikoliv 69, jak jste napsali ve svém sloupku na webové stránce Mělníček. Ale to je prkotina, která se 26. dubna napraví. Začal jsem čísly jen proto, abych vysvětlil, proč jsem prvně v životě projevil zájem o vstup do Rady České televize. Souvisí to s další nepřesností, vámi převzatou z Mělnického deníku: „Jaromír Tůma je v penzi, dříve působil jako hudební publicista, dramaturg a moderátor.“ Nechci se proboha srovnávat s prezidentem, ale napíšete o Miloši Zemanovi, že jde o bývalého politika, nynějšího důchodce? Autorka článku v Mělnickém deníku Petra Špitálská mě osobně zná, proč si tedy o mně neověří fakta, nebo mi jednoduše nezavolá? Co je u mě „dřívějšího“, když každý pátek večer už jedenáctý rok moderuji na Radiu Beat rockový pořad Větrník, jako redaktor měsíčníku Guru jsem měl v jeho letošním březnovém čísle sedm velkých článků a před vstupem do redakce v polovině loňského roku jsem připravil cyklus přednášek a skripta pro SOŠ Multimediálních studií v Poděbradech?

Od určitého věku vás totiž část společnosti odepíše jako přestárlého a neduživého a pošle vás sázet kytičky na zahrádku. Tomu se bráním a hlásím se do rady, kde se přece jen na křestní list tolik nekouká, protože se cení zkušenosti, a ty přicházejí s léty. Aspoň by to tak mělo být.

A proč mezi pět vyvolených z celé republiky posílá město Mělník hned dva kandidáty? To je otázka pro jinou radu, tu radniční, a to, co vím z doslechu, mě upřímně rozesmálo. Nakonec uznávám, že starosta ani jinak rozhodnout nemohl, protože zná své radní. A ty jsme si přece zvolili, tak co?”

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. ANO (Tonda, 12.3.2015 10:47:11) Odpovědět

  Pan Tůma má dvakrát svatou pravdu. To o věkem pokročilých je přesné. A o radních konšelech také. Velmi lituji, že nepopsal, co přesně se doslechl.

 2. Mirda (Aneta Dohnanská, 12.3.2015 14:14:10) Odpovědět

  Mirda Tůma je slušný člověk a v radě by odvedl dobrou práci. Beru to jako podraz města na něj.

 3. Patriot a Beat. (Standa, 13.3.2015 17:52:30) Odpovědět

  Pan Tůma je asi nejznámější pořadem Větrník na rádiu Beat. Možná to chtělo nějakou otázku ohledně rádia Patriot, kde měl nejprve v červnu, a pak snad od září 2014 moderovat pořad o popu ( protipol Větrníku a rockové hudby). Po delší době koukám na jejich týdenní jízdní řád a nějak to usnulo.

 4. doslech (Ondřej Tichota, 16.3.2015 10:06:39) Odpovědět

  Dobrý den,
  ten Jaromírův doslech mohl být asi zajímavý, když ho podkládá slovy o rozhodnutí starosty a tom, že nemohl jinak, protože zná své radní. Situace na jednání rady byla ohledně navržení mne jako druhého kandidáta jiná, než se zdá. Její popis ponechme na období po provedení volby Rady ČT. Mohu říci asi toto: materiál byl předložen "na stůl", tedy na poslední chvíli při jednání rady, a v tu chvíli byla navržena kandidatura Jaromíra Tůmy. Jako podraz to neberu, ale to je zřejmě otázka pozitivnosti či negativnosti myšlení (jediný, kdo by to tak mohl vnímat, je bez znalosti okolností Jaromír). Myslím, že to, kdo je navrhovatelem, při rozhodování poslanců nerozhoduje. A pokud ano, pak dle mého názoru v souvislosti s Mělníkem pozitivně, protože mezi plejádou navržených osobností tímto město může na své kandidáty upozornit (ač s tímto cílem ta moje doplňující kandidatura nesouvisí).


end is near

Kontakt

iSoutok.cz