Rozhovor s radním Kralup. Nejen o sněmu ANO.

Tomáš Pekárek je docela kometa kralupské komunální politiky. A možná nejen jí. O víkendu se účastnil celostátního sněmu Hnutí ANO 2011. V rozhovoru s Tomášem Pekárkem se dočtete o volbě Babiše předsedou hnutí, minulosti členů hnutí v jiných stranách, koaličních dohodách v Kralupech a jejich plnění nebo o evergreenu - obchvatu.

O víkendu jste se zúčastnil celostátního sněmu hnutí ANO. Jak jste spokojen s výsledkem volby vedení vašeho hnutí? Nevadí Vám, že v jeho čele stanuli jak bývalí členové ODS, tak ČSSD?

Volba předsedy snad ani nemohla nikoho překvapit. Pan Babiš je tak výrazná osobnost, že lepšího není. Žádný jiný by nevzbuzoval tolik emocí a reakcí. 1. Místopředseda Faltýnek získal nominaci od většiny krajských sněmů, takže jeho zvolení mne také nepřekvapilo. Jako zástupce středočeského kraje jsem spokojený s tím, že naše současná předsedkyně, paní Jermanová, získala post místopředsedkyně hnutí a i další naši zástupci získali místa v celostátních komicích hnutí. V minulosti v ODS a ČSSD problém nevidím. Navíc minulost v jiné straně, ať už jakékoliv, přece neznamená, že jde a priori o špatného člověka.Každý člověk se vyvíjí a jeho názory také. Kdo by ustrnul, byl by horším než ten, kdo si přizná, že je lepší odněkud odejít. Jak říká jeden citát: Někdy je odejít nejlepším řešením. Některá média jednotnost volby pomlouvají, ale je potřeba zdůraznit, že volby to byly tajné. Nikdo tedy neměl důvod hlasovat jinak, než by chtěl.

V Kralupech, kde zastáváte funkci radního, jste dosáhli nejlepšího výsledku na Mělnicku. Registrují to krajští i celostátní představitelé hnutí ANO a je to pro Kralupy příslibem jejich větší pozornosti?

Na Mělnicku jsme dopadli nejlépe, ale i v rámci kraje a vlastně celé republiky jsme si vedli velmi dobře. Celkově jsme udělali nadprůměrný výsledek a z pohledu měst podobné velikosti jeden z nejlepších. Představitelé hnutí to registrují, ale souhrnná analýza výsledků komunálních voleb se teprve udělá. Sám pan předseda Babiš na sněmu prohlásil, že se chce postupně setkat se všemi zastupiteli a konkrétně pro ty středočeské již chystá setkání na Čapím hnízdě. I paní Jermanová veřejně slíbila, že začne objíždět středočeské radnice, na kterých má ANO své zastoupení a podpoří nás. Vzhledem k tomu, že jezdí i se skupinou zahraničních velvyslanců, otevírají se následně možnosti i pro případnou obchodní, kulturní a jinou spolupráci. Pro město Kralupy to bude jistě zajímavé. My jsme za tuto oporu a podporu rádi. Je dobře, že si v hnutí uvědomují, jak je zpětná vazba od komunální úrovně důležitá.

Na sněmu jste prý s ministry Babišem a Ťokem probírali téma kralupského obchvatu. Můžete přiblížit výsledek vašeho rozhovoru?

Původně jsem mluvil pouze s ministrem Babišem, protože jsem za ním šel i s jinými záležitostmi, ale pozdější osobní účast ministra dopravy jsem samozřejmě přivítal. Až mne překvapilo, že to jde tak rychle a „snadno“. Jednali jsme o určitém postupu, ale prozatím řeknu jen tolik, že jsme si s panem ministrem Ťokem porozuměli a dal mi na sebe přímý kontakt, abych další záležitosti mohl řešit rovnou s ním. To je myslím velmi pozitivní a vnímám to rozhodně jako krok dopředu. Obchvat se vleče už strašně dlouho. Ministři předchozích vlád trochu zaspali, ale teď se to začíná bohudík konečně hýbat.

Pekárek, Ťok, Babiš

Kralupský radní Tomáš Pekárek na sněmu Hnutí ANO 2011 v debatě s ministry Ťokem a Babišem.

Budete podepisovat nějaké memorandum po vzoru vašeho kolegy z radnice, starosty Petra Holečka?

Žádné memorandum v tuto chvíli neplánuji, protože má pro mě chlapská domluva stále ještě váhu a beztak se bohužel ukázalo, že ani memoranda nejsou samospasná. Bylo by sice jistě mediálně zajímavé mít jejich podpisy na papíře, ale věřím, že větší hodnotu bude mít naše aktivní účast na dalších jednáních.

Podle našich informací vůči vám v Kralupech vaši koaliční partneři nedodrželi některé dohody, konkrétně při volbě vedení některých poradních orgánů rady města a při výběru nového tajemníka města. Můžete to nějak komentovat?

Chtěli jsme obsadit post předsedy sportovní komise a předsedy školské komise. Mluvili jsme o tom od začátku. Při ustavování koalice jsme někde trochu ustoupili a trochu jsme čekali, že zase bude jindy ustoupeno nám. Nedá se ale říci, že by to byla vyloženě dohoda. Ani na papíře ani podání ruky neproběhlo. Možná jsme si to měli tímto způsobem pojistit, byť už jsem se zmiňoval, že ani to není samospasné. Je to zkušenost do budoucna. Příště budeme tvrdší. Výběr nového tajemníka jsme ovlivnit nemohli. Tato pozice by měla být a zůstat apolitická. Vítězka výběrového řízení a nová tajemnice města si ale vede dobře a jsem přesvědčený, že pro město bude velkým přínosem. Jinak si na fungování koalice nemůžeme stěžovat a to je potřeba také zmínit. Nelze očekávat, že budeme vždy všichni zajedno, ale podstatné pro fungování města je to, že se dokážeme dohodnout.

V kampani jste sliboval komunikaci, jak se Vám to prozatím daří? 

Tady bych rád zmínil naše webové stránky www.anokralupy.cz a naší facebook stránku „Kralupy, bude líp“. Domnívám se, že jsme na své voliče nezapomněli a naše stránky nejsou mrtvé. Sám navíc velmi aktivně působím na různých diskuzích fórech ať už v tom na které sami odkazujete, nebo na facebook skupině „Kralupy nad Vltavou“ Někdy to není snadné, protože přirozeně narážím na odpůrce ANO, či odpůrce pana Babiše, nebo politiky obecně pro které je každý argument špatným argumentem, snaží se jen chytat za slovíčka a diskuse mnohdy velice rychle upadne. Dá se říci, že díky podobným zkušenostem jsem z toho počátečního komunikačního nadšení už vystřízlivěl. Teď se učím být více věcný a stručný a na některé invektivy nereagovat. Leckdy to bohužel vypadá, že lidé vlastně ani nechtějí, aby s nimi někdo hovořil. Nebráním se ale ani osobním setkáním a mnohé jsem již absolvoval. Až na jednu výjimku měla taková setkání výrazně lepší úroveň, než internetové diskuse. V poslední době se tedy přikláním spíše k formě pravidelných osobních aktivů s obyvateli města. Stojí to téměř všechen volný čas, ale jsem zvyklý dělat vše naplno.

FB Kralupy, bude líp: https://www.facebook.com/anokralupy 

FB Kralupy nad Vltavou: https://www.facebook.com/groups/18535306396/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Mlácení prázdné slámy (Pepek Vyskoč, 5.3.2015 8:44:01) Odpovědět

  Se zájmem jsem sledoval dění na sjezdu ANO. Jeho průběh by s dal přirovnat k mlácení prázdné slámy. Diskuse bez diskuse, jednomyslná podpora všeho co se navrhlo. Je vidět, že toto hnutí je založeno na centralistickém řízení. Důsledkem toho je již nabídka dvou náměstků pana ministra Babiše na rezignaci . No bodejť, jsou to odborníci a ti se moc do populismu nehodí. Projevovat vlastní názor se v tomto hnutí nenosí, vše musí rozhodnout ten nahoře a ti dole se musí podřídit nebo jít.

 2. centralistické řízení (kulik, 5.3.2015 11:57:51) Odpovědět

  To je u nás v Neratovicích stejné, opozice neexistuje a pokud se tak tváří, leze starostce a spol. do... no víte kam. Úředníci se bojí rozhodnout, snaží se nevyčnívat a skáčou, jak jim Mrzílková zavelí.

 3. Paní Kuliková, (Nekulik, 5.3.2015 14:08:21) Odpovědět

  klidně se podepište svým jménem. Nebo snad doma provozujete nelegální internetovou kavárnu?

 4. ale, ale.... to jsou mi novinky (kulik, 5.3.2015 15:00:11) Odpovědět

  Tady se snad každý podepisuje svým jménem? Ne. Mám právo si rozhodnout, zda je použiji nebo z osobních důvodů zvolím jakoukoli přezdívku. Máme svobodu slova a na internetu není uzákoněno, že musím vždy použít své jméno nebo stejnou přezdívku. Ani vy nemusíte být Tomáš Malina.

 5. hehe (Nekulik, 5.3.2015 16:10:18) Odpovědět

  Koukám, že sem se trefil :-)))))))

  Karel Radotínský, Neratovice

 6. For roku (AJ, 5.3.2015 16:36:15) Odpovědět

  Pani censorka se ohani svobodou slova! Dobry.

 7. hehe (Mgr. občan, 6.3.2015 6:40:00) Odpovědět

  Vy snad víte o nějaké internetové stránce o Neratovicích, kde by probíhala cenzura?no to snad ne!!

 8. cenzura?????? (Anonym, 6.3.2015 9:35:15) Odpovědět

  Každý soukromý provozovatel webových stránek rozhoduje sám, zda vůbec povolí diskuzi, bude-li otevřená pouze pro přihlášené nebo všem a s jakým obsahem. Pokud to nazýváte cenzurou, pak se hluboce mýlíte. Provozovatel není povinen umožnit diskuzi, pokud má k tomu důvody. není povinen zveřejňovat příspěvky, které považuje za nevhodné či urážející. To není cenzura, to je právo provozovatele, který vám umožňuje diskutovat (pokud to umožňuje), a vy musíte respektovat jeho rozhodnutí. Ne naopak, že vy budete řvát něco o cenzuře a vykřikovat, co si to dovoluje. Komu to nevyhovuje, nemusí se dískuze účastnit. Takové ty bláboly, že máte demokracii a můžete si psát co chcete a každý je povinen vám to uveřejnit, nebo že každý si může říct svůj názor, i když tomu rozumí jak koza petrželi, a musí ho vyslechnout, jsou nesmysly hlásané dutými hlavami bez mozku v hlavě. Jestli jste si nevšimli, i celostátní média (v soukromých rukou Babiše a spol.) odstraňují nevhodné příspěvky. Ovšem příspěvky nasazených provokatérů zůstávají.

 9. lol (anonym číslo dva, 6.3.2015 11:56:36) Odpovědět

  Hamba všem cenzorkám v čele s občankou!!!

 10. hanba (Anonym, 6.3.2015 13:13:05) Odpovědět

  Hanba všem sobcům, co si myslí, že společnost se přizpůsobí jim a ne oni společnosti! Hanba všem omezencům, co si myslí, že budou parazitovat na druhých! Hanba hlupákům, co si myslí, že jim musí druzí naslouchat a sloužit jim!

 11. starejte se o svoje město (;)), 6.3.2015 13:36:59) Odpovědět

  Titulek o Kralupech a magistra nám tu úřaduje..:)

 12. starejte se o sebe...starejte se o sebe...starejte se o sebe... (gurufw hůr, 6.3.2015 21:41:21) Odpovědět

  Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
  Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
  Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
  Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

 13. A taková to byl povedený rozhovor... (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 9.3.2015 9:42:29) Odpovědět

  ... a takhle je zabit komentáři. Člověk si na pár dní odskočí na lyže a nestačí se divit. :-/ Je mi trochu líto pana Pekárka.

 14. ano (kolík, 12.3.2015 7:55:41) Odpovědět

  Chúúúúúúúúúúúúúúdák pan Pekárek. Je mi ho moc líto.Miliardáře Babiše taky.

 15. ano (kolík, 12.3.2015 7:55:41) Odpovědět

  Chúúúúúúúúúúúúúúdák pan Pekárek. Je mi ho moc líto.Miliardáře Babiše taky.

předchozí
1 | 2 následující

end is near

Kontakt

iSoutok.cz