Ruší nebo neruší mělnická nemocnice desítky lůžek?

Česká televize odvysílala koncem ledna reportáž o tom, jak Nemocnice Mělník ruší desítky lůžek na čtyřech odděleních. Nemocnice tvrdí, že se jedná o dočasné opatření. Co tvrdí ČT a co nemocnice? A kdy se dovíme, o kolik lůžek nemocnice přijde?

Česká televize zveřejnila informaci o rušení lůžek na interně, neurologii a dalších odděleních nemocnice. Lidé se údajně dokonce báli, že nemocnice skončí úplně. Ve zprávě se také uvádělo, že nemocnice má nedostatek zdravotních sester - konkrétně je pod potřebným stavem o celou třicítku. Problémy podle ČT  eskalovaly až do podoby, kdy nemocnice nemohla převzít pacienty záchranné služby. Starosta Ctirad Mikeš potvrdil, že ví o rušení 26ti lůžek, podle lékařů to však může být až 50. Na reportáž, ve které profesionálové z ČT pozapomněli na neratovickou nemocnici, se můžete podívat ZDE.

V reakci na zveřejněné informace vydala společnost Vamed mediterra (vlastník nemocnice) tiskové prohlášení, ve kterém ujišťuje pacienty, že péče o ně bude zachována. Dočasné omezení kapacity však nemocnice potvrdila:

,,Nemocnice Mělník přistoupila ke snížení počtu plánovaných hospitalizací v důsledku akutního snížení počtu zdravotních sester. „Část zdravotních sester odešla na mateřskou a rodičovskou dovolenou, část z nich je v důsledku zvýšené nemocnosti v dočasné pracovní neschopnosti,“ říká Dagmar Dvořáková, ředitelka komunikace společnosti VAMED Mediterra, která nemocnici provozuje. „Naším cílem je poskytovat všem pacientům tu nejlepší péči. Proto jsme se rozhodli k tomuto dočasnému kroku, díky kterému bude kvalita péče o hospitalizované plně zachována. Naši pacienti tuto prozatímní úpravu provozu nemocnice nijak nepocítí,“ doplňuje Dvořáková. „Stejně tak se toto opatření nedotýká ani záchranné služby – neodkladnou zdravotní péči poskytujeme ve stejné míře, jak tomu bylo dosud,“ dodává.”

O kolik lůžek ,,zeštíhlí” nemocnice na Mělníku tak uvidíme za měsíc…

zdroj: Česká televize, Tiskové prohlášení Vamed mediterra

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. mělnická nemocnice (f.b, 5.2.2015 9:23:08) Odpovědět

    Běžte se podívat do neratovické nemocnice, jak to s ní vypadá. Je to čím dál větší katastrofa. Takto skončíte i vy se stejným vlastníkem na Mělníku.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz