Satanisté budují svatyni v Neratovicích

V glosách jsme porpvé zmínili, že pracujeme s informacemi o snaze satanistů vybudovat si v Neratovicích svou svatyni. Zda se jedná o zábavu studentů a svého druhu protestní životní postoj nebo věc, která by mohla přerůst v hrozbu nedokážeme posoudit. Vše však vypadá na první variantu, kdy nejsou aktivity klanu nijak nebezpečné obyvatelům města.

Příznivci satanismu v Neratovicích se zformovali z kamarádů - příznivců skandinávské metalové hudby a jejich jádro pochází z jedné ze středních škol ve městě. Asi právě hudba a otevřené vyznávání satanismu oblíbené kapely je přimělo poznávat blíž víru v Satana a součástí jejich životů se stala fascinace, určitý druh obdivu ke krvi, smrti, masakrům a osvobození svého chování a mysli od svědomí a společenských zábran. Ke své víře se šestice mladých lidí otevřeně hlásí nošením satanských symbolů (např. pentagramu na oblečení, hlavy rohatého kozla na přívěšku). Od studia satanské víry přecházejí k pokusům o praktikování některých satanských rituálů. Šestici tvoří čtyři kluci a dvě dívky, chtěli by, aby se jejich řady rošířily. Zatím však skupině přívrženců ve srovnání se začátky o dva ubylo.

Kameny a kříže smrti

Za místo, které chtějí v Neratovicích zasvětit Satanovi si skupina vybrala lesík nedaleko věžáků na Kojetické ulici a zároveň hlavního městského hřbitova v ulici Kostelecká. Vybrali si tak místo, kde došlo v uplynulých letech ke dvěma sebevraždám oběšením. Protože podobně jako mnohé víry i satanisté potřebují své artefakty, vyráží tato skupina lidí na výlety do míst jako je Studénka, Nažidla a další místa, kde došlo k neštěstím a hromadným úmrtím. Z těchto míst přivážejí kameny, kříže z pomíčků a rozestavují je do tvaru velkého pentagramu ve zmíněném neratovickém lesíku. Kříže, z nichž některé podle získaného svědectví pocházejí také z opuštěného kostela zakopávají pod zem, prý se má jednat o praktiku obětování křesťanských symbolů Satanovi. Kameny nechávají volně ležet, zespodu jsou však zdobeny černými a červenými symboly. Symboly ostatně nalezne pozorný chodec vyřezány i na několika stromech, jak jsme se na místě přesvědčili.

Podařilo se nám získat osobní svědectví jednoho z hochů, který se satanismem v Neratovicích koketoval, členem klanu však už není. Cílem neratovických satanistů je prý vytvořit skupinu třinácti lidí, kteří se budou věnovat laVeyovskému druhu satanismu, který je nejrozšířenějším směrem této víry, provádět rituály, slavit satanské svátky a společně budovat svatyni své víry ve městě.

Co je podstatou laVeyovského satanismu?

Dělejte, co se vám líbí. Ve své absolutní platnosti. Satanisté tohoto směru se prostě nedají ničím omezovat a vztahují to na absolutně vše, co si dovedete i nedovedete představit. Satanství pak chápou jako symboliku svého konání. Právě symboliky jsou pak jejich rituály plné.

Jsou Satanisté z Neratovic nebezpeční?

Náš zdroj tvrdí, že ne. Občas sice padaly návrhy na uspořádání obřadu, jehož cílem by bylo přivolání nějakého hromadného neštěstí, skupina však byla vždy více zaměřená dovnitř, na své členy a společný život malé komunity, než na veřejné projevování své činnosti. Bývalý člen klanu nám popsal některé události a důvody, proč klan opustil. Důvodem se stal rituál, při kterém byl zabit černý kohout a jeho krví byly malovány symboly na těla. Dotyčný také přišel o chuť na společné sexuální experimenty a experimetny s drogami a alkoholem. Principy satanismu však vyznává dále. “Nevím, proč bych se měl chovat  jak chtějí ostatní. je to můj život a budu si dělat co chci, co mě baví,” ukončuje naše dopisování.

Svátky Satanistů

7.1. Winebala - krvavý svátek (přinášení zvířecích obětí)

17.1. Satanovy oslavy (oslava sexuálních praktik)

a dalších 17 svátků.

Poznávací znamení satanistů

 • pentagram
 • Neronův kříž
 • runová písma
 • psaní zprava doleva
 • ukazování (např. na pozdrav) “rohaté ruky” (v ČR známé jako “paroháč”)

Satanské devatero

1)Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání.

2)Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky.

3)Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam.

4)Satan znamená laskavost,k těm, kdo si ji zasluhují, nikoli lásku, vyplýtvanou na nevděčníky.

5)Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře.

6)Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry.

7)Satan znamená člověka jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, kdo kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky božskému, duchovnímu a intelektuálnímu vývoji stal nejzkaženějším zvířetem.

8)Satan znamená všechny tzv. hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení.

9)Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu.

Satanisté v ČR

V České republice existuje asi stovka klanů satanistů, například Klan Černé Růže, Krvavý bojovník, Děti hrobů, Dívky krve, Lidé černé krve. Neratovický klan podle výpovědi našeho zdroje neudržoval kontakt s jinými klany.

Záměrem textu není v žádném propagace činnosti klanu satanistů v Neratovicích, proto některé informace neuvádíme a nebo uvádíme neúplné. Pouze upozorňujeme existenci vyznavačů Satana ve městě a jevy s tím spojené.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. volný čas (Irena K., 6.5.2014 12:16:02) Odpovědět

  Zdravím. Tohle je na delší psaní, co mám v hlavě, tak jen ...ten pentagram musí být (je) obrácený u satanistů. Před pomalu x lety se mi dostal do ruky Crowley a zaujal mě. I jeho taroty. Tarot. karet je hodně druhů, obecně jsou v Evropě asi od 14. stol. V souvislosti se zlem (a satanisty malinko taky) se často Crowley zmiňuje, fakt je, že se zlu snažil přijít na kloub a sem tam to s experimenty přehnal. Co se týče satanistů, je mi to moc líto a ani trochu se nedivím. Časem je to přejde, ale co je varující, proč. Co pro mládež děláme, když už opominu, co všechno by měli z medií a společnosti vůbec strávit? Hledají smysl, cestu.No a kam mají (nejen) v Nera jít? Děti, malé, jsou ještě jakž takž podchycené, ale školní věk a výš ne. Za mých mladých let to bylo pivo za babku, studentské hospody, brigády kde se něco vydělalo na džíny apod.. Bylo kde se scházet o čem mluvit. Kluby vymizely, atd. Co teď. Děláme, že problém není, protože je to fakt problém. Tahle skupina - ono jich je všude možně dost - nebezpečná pro nás není, jen sama sobě, o to je to smutnější. Potřebují někam patřit a vybrali si tohle. Moc nechápu, proč nejsou jako "za mých mladých let" otevřené školní hřiště, třeba do 8 večer, sem tam do toho školník. Plácky na volejbal, basket. Knihovna se studovnou, internetem do večera. Možnosti sedět v trávě v parcích atp. Prostě aspon něco. Oni fakt nemají kam jít, kde se v klidu bavit mezi sebou (srovnat si myšlenky, svěřit se..) Internet jim to nenahradí, i když často nic jiného nemají. Ono těch forem odmítnutí pseudoautorit a společenských norem, moralizování, je víc, tahle je tzv. nebezpečná, hlavně šokující a provokující. Ze svého skoro kmetského věku to považuji za volání o pomoc a vážně bychom se měli mládeže všímat, resp. vytvořit jim prostory bez organizování času a aktivit.. Zrovna La Vey je manipulant na ntou s celým jeho pojetím, že Satan-hlavní jako není, že každý satanista je sám sobě bohem atd. No, hlavní je to, "že si děti nemají kde hrát".

 2. POZOR na ně! (nutak, 6.5.2014 21:30:28) Odpovědět

  Podle mě nebezpeční jsou. A to velmi. Už jen to, že chtějí dělat to, co je baví, bez ohledu na společnost. Klidně zabijí kohouta, nemají soucit s nevinným zvířetem, budou mít soucit s člověkem? Obdivují krev, smrt, masakry. Chtěli přivolat hromadné neštěstí, jak dlouho bude trvat, než se k takovému činu odhodlají?

 3. můj názor (Tomáš Malina, 7.5.2014 10:59:46) Odpovědět

  Dobrý den,
  s paní Irenou souhasím. Také jsem dospěl k názoru, že se vlastně jedná o protestní postoj ke společnosti a aktivitu z nedostatku jiné zábavy. Říkám si, čím se za těch 15,20 let společnost změnila. Za mých mladých let stačilo hodit nám míč... Dnes i třicetivteřinové video je pro studenty často nudně dlouhé.
  Nutaku, samozřejmě i v redakci jsme měli pocit určité úzkosti, když jsme téma zpracovávali. Převládl ale dojem, že se jedná o "zábavu", která je v některých ohledech velmi nevhodná či přímo nežádoucí (usmrcení kohouta, krádeže křížů...) ale v současné fázi opravdu nepředstavuje reálnou hrozbu pro obyvatele města.

 4. nutak (Irena, 7.5.2014 15:49:59) Odpovědět

  Ještě jsem neslyšela, že by něco hromadně podnikli "proti lidem". max. ohlušovali metalovou muzikou. Je to fujtajbl když Ozzy O. kouše do netopýra, o ostatním nemluvě. Asi bych sebou "sekla", kdybych měla vykuchat rybu, natož.., tak se k tomu nebudu rozepisovat.. Pentagram je proti nim když tak ochrana-špičkou nahoru, 2 cípy co směřují k zemi dolu, to samý víra v Krista, co si tak vybavuji. Ježíš proto, že má zas přijít na zem a to samý naopak,má přijít ten jejich čert,antikrist, prostě se má utkat dobro se zlem. A protože dobro je konstrukce a zlo destrukce, tak dobro je silnější. Oni "uctívají" mají to, co je pod zemí, proto tam svoje zakopávají, ostatní duchovně založení co je nad zemí a výš. Zas nepoměr ve prospěch nad zemí. Oni nesouhlasí s křestanským nastavením druhé tváře při ráně, ale uznávají oko za oko, . za zub. Špatně to chápou,nejde o to se nechat zmlátit a poděkovat, ale o to, nevpustit si do sebe vztek druhého(destrukci do sebe),nechat vztek 2. jaksi sklouznout aby právě nevzniklo vnitřní oslabení. (něco podobného vysvětluje i Budha) Tak se nebojte ;)

 5. a stejně to není normální (Kulik, 8.5.2014 8:18:04) Odpovědět

  Kdo ví, co se jim v hlavě vylíhne. Komu patří ten les? Města? Mají povolení a když ne, to si každý jen tak cimrich imrich může tahat do lesa co mu napadne? Na sídlišti policajti honí babky kvůli hovínku v trávě, co se stejně rozpadne a někdo jiný může dělat z lesa skládku jen proto že je satanista a ty jsou chráněný?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz