Sebevražedné starostovo okénko, otevřené dveře a zatykače

O názorovém okénku starosty v Mělnicku. O firmě, které se daří a jde na to chytře. O tom, jak Městská policie měla mít větší množství zatykačů.

Jen ho nechte, ať se zničí

Týdeník Mělnicko vydává mělnickému starostovi ,,okénko,” ve kterém komentuje celostátní politická témata. Je to od starostovy opozice mimořádně chytrý krok. Proč?

Starosta je bezpochyby člověk společenský a rád prezentuje své myšlenky. Nutno mu přiznat, že jeho pohledy na nejrůznější události jsou zajímavé. Ať už s nimi souhlasíte, nebo ne. A právě ten možný nesouhlas je důležitý prvek.

Zatímco při řešení městských záležitostí není starosta většinou nucen sdělovat názor, ale stačí prostě pragamticky věci řešit, na celostátních tématech může mezi sebou a svými voliči vykopávat malé příkopy, ze kterých se opakovaným nesouhlasem stávají příkopy větší. K tomu se může přidat pocit čtenářů, že na přehmaty celostátních politiků je starosta poněkud přísnější, než na přehmaty vlastní. A to na pocitu sounáležitosti také nepřidá. Z tohoto pohledu je od starostově opozici nakloněného média geniální, mu tento prostor poskytovat. Starosta se chytá do pasti vlastní výřečnosti a ztrácí body, kde by nemusel. Ale jak se říká - každý svého štěstí strůjcem. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

A ještě jedna poznámka. Mezi lidmi byl nesmírně oblíbený komentátor Martin Komárek. Psal opravdu dobré, břitké komentáře do nejčtenějšího deníku. Pak se rozhodl dát do služeb politického hnutí a stal se poslancem. Nedá se úplně tvrdit, že zůstal tak oblíbeným. Cestu, kterou od komentářů do politiky absolvoval, jako by šel mělnický starosta také, jen opačným směrem. Od politika k nesmlouvavému komentátorovi. Jen nám, naším subjektivním pohledem přijde, že to v tomto případě není cesta za vyšší popularitou.

Firma otevřela brány lidem

Dobrému jménu mezi zaměstnanci se těší firma Junker, která se rozhodla oslavit 25. výročí na Českém trhu akcí ,,den otevřených dveří.” Je príma vidět, že se někomu podnikání daří, že se snaží o dobré vztahy s městem i obyvateli. Doufejme, že se firmě bude dařit i nadále, protože vyrostla do pozice jednoho z vůbec největších zaměstnavatelů na Mělníku a její prosperita se tak zákonitě projevuje na prosperitě Mělničanů. Otevřít brány podniku je navíc akce win-win, protože může zároveň zafungovat pro nábor nových zaměstnanců.

Stručně řečeno - někteří to prostě umí. A to je dobře. Moc dobře.

Větší, než malé množství zatykačů

Ze stránek Městské policie přebíráme jednu kuriozitu:

,,V 03:09 hodin požádala operačního MP žena o vysláni hlídky MP. Výše jmenovaná operačnímu MP dále sdělila, aby si hlídka MP vzala sebou větší množství zatykačů, aby uzavřela všechna letiště a prováděla kontrolu na mořích. Tato žena hovořila zmatečně – dle rozhovoru s jmenovanou se dalo usoudit, že se jedná o člověka, který trpí vážnou duševní poruchou. Vyslaná hlídka MP se na místě spojila s manželem jmenované, který se tou dobou nacházel v nemovitosti a odpočíval. Tento hlídce MP sdělil, že je spolu s manželkou v měsíci srpnu objednán k lékařce. Dále hlídce sdělil, že lékařské ošetření prostřednictvím RZS není zapotřebí.”

A za týden třeba o tom, jak je na Mělníku na prodej úplně vše. Stačí zachrastit penězi.

/3.9.2017/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. akce win-win (Anna Spěváčková, 3.9.2017 14:52:46) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Tak jste slíbili, že budete brát ohled na starší čtenáře. Neberete a ještě przníte naši bohatou, krásnou, unikátní rodnou řeč. Panebože, win-win! To by se člověk pos-pos.

  1. Re: akce win-win (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 5.9.2017 9:23:57) Odpovědět

   Dobrý den,
   slib platí, tato konkrétní glosa vznikla před Vaší poznámkou z minulého týdne, pouze byla zveřejněna až nyní.

 2. l (G-man, 3.9.2017 23:42:38) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Vzhledem k tomu, že se jedná o německou firmu, bylo by trefnější užít Sieg-Sieg :-)

  1. Re: l (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 5.9.2017 9:24:28) Odpovědět

   To máte zajisté pravdu :-)


end is near

Kontakt

iSoutok.cz