Šéf mělnických hasičů: „Chlapi nasadili život“

Deset vteřin na záchranu života by měla šestice hasičů, která zpevňovala u mělnického přístavu protipovodňovou hráz. Pokud by povolila, městem by prošla sedmimetrová vlna. Nejkritičtější situace trvala dvě hodiny.

Jeden z nich, velitel dobrovolných hasičů z Mělníka Martin Legner pro Hospodářské noviny uvedl: "Je nepříjemné, když máte nad hlavou čtyřmetrový sloupec vody, určitě to člověku na sebevědomí nepřidá. Že jsme to zvládli, je zase okamžik, kdy má člověk radost."

Velitel zásahu u hráze, šéf profesionálních hasičů z Mělníka dodává: "Byla to souhra, všichni si uvědomovali, do čeho jdou. My jsme jim to všem řekli, a přesto šli. Vůbec nikdo neřekl, že ne, všichni chápali váhu situace, nikdo ani nezaváhal."

Velká slova uznání pro zasahující vyjádřil starosta Ctirad Mikeš: "Stáli u hráze, když jsme zpevňovali. Kdyby se to protrhlo, tak je to sebere. Já jsem to nařídil, takže bych to neunesl, kdyby se stalo neštěstí. Naštěstí je to za námi. Byly to okamžiky, kdy se rozhodovalo o našem městě, hráz ujížděla, když Labe kulminovalo. Kdyby nevydržela, městem by prošla sedmimetrová tsunami."

Celý článek Hospodářských novin naleznete ZDE.

Zdroj: Hospodářské noviny

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Jsou to borci (Regina, 10.6.2013 13:29:16) Odpovědět

    Kluci, jste borci!Doufám, že to radnice ocení pořádnou mimořádnou prémií!!!!!!

    Na druhou stranu....ještě že mí synové a manžel nejsou hasiči, podělala bych se o ně strachy.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz