Silnice na Mělnicku? Nadprůměrné riziko!

V rámci celoevropského zkoumání bezpečnosti silniční sítě proběhlo šetření i v České republice. Odhalilo, že řidiči z Mělníka, Neratovic a Kralup se jízdám po nebezpečných silnicích nevyhnou. Které silnice na Mělnicku jsou podle statistik mezi nejnebezpečnějšími?

(c) EuroRak

Nejhorší možné hodnocení (černá) dostala silnice mezi Mělníkem a Českou Lípou. Silnice je oblíbeným místem motorkářů a ti také do značné míry mohou za smutné statistiky nehod a úmrtí na této komunikaci, která je desátou nejhorší v celé zemi! Nejhoršího hodnocení z hlediska bezpečnosti získala také část komunikace mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví. Mělničtí a Neratovičtí využívají často pro spojení s Prahou komunikaci I/9 (Mělník-Praha, tzv. ,,stará pražská”). Tato silnice dosáhla druhého nejvyššího stupně rizikovosti. Relativně nejméně jsou nebezpečné silnice nuceni využívat kralupští řidiči. Silnice I/16 (Mělník - Slaný) je ve střední úrovni rizika, dálnice D8, kterou řidiči z Kralup využívají pro spojení s Prahou, je hodnocena se středně nízkým rizikem, tedy jako nadprůměrně bezpečná.

Celou rizikovou mapu i s její historií si můžete prohlédnout zde (odkaz dole pod článkem): http://www.uamk.cz/item/3086-nov%C3%A9-rizikov%C3%A9-mapy-%C4%8Dr

zdroj: ÚAMK

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz