Sláva! Město Mělník má konečně důstojný web!

Netradičně na apríla spustilo město Mělník novou podobu svých webových stránek. Zatímco obsahově byly ty předchozí zejména díky práci tiskové mluvčí radnice v pořádku, vzhledově a členěním to byl “dinosaurus” internetu.

web Mělník

Nový vzhled webu si hezky hraje s moderním logem města a má, podle našeho mínění, logicky a přehledně rozčleněné menu. To napomáhá rychlé orientaci na stránkách. Grafiku oživuje i mnoho povedených fotografií města. Narozdíl od webu Neratovic zde chybí "důležité" odkazové bannery (například na rádio Dechovka :-) - fakt to tam Neratovice mají). Podobně jako u Kralup a Neratovic chybí možnost diskuze nebo pokládání dotazů prostřednictvím webového formuláře. Nepodařilo se nám nalézt ani "bordeltlačítko," kterým by šlo jednoduše upozornit na nepořádek ve městě, jak umožňuje web Neratovic. Ale třeba to bude ještě v průběhu ladění doplněno. Přeci jenom, budou letos ty volby ;-).

Původní vzhled webu byl terčem řady posměšných diskuzí. Přispěvateli byl nazýván “tkalcovským stavem v době šicích strojů,” “parní lokomotivou soutěžící v rychlosti a kvalitě obsluhy s pendolinem,” "Sputnikem v době dronů" apod. Pustit se do rekonstrukce městského webu tak bylo opravdu načase! A jak to vypadá, povedlo se.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Stránky skvělé (Pája, 18.4.2014 13:22:15) Odpovědět

    Stránky jsou sice skvělé, ale pro ty z nás, kteří z nich čerpali informace, které běžného návštěvníka asi moc nezajímají (archivní rozpočty města, letošní soutěž o urbanistický plán, podklady k Fondu regenerace MPZ a další), je to k pláči, protože vše zmizelo bez upozornění a nepředpokládám, že se informace znovu objeví a bohužel obíhat konkrétní odbory osobně je trochu krok zpět...designově jsou jinak stránky bezvadné a běžnému občanovi určitě přístupnější!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz