Srpen 2016

isoutok.cz slaví čtvrté narozeniny, dali jsme si dárek!

/31.8./ A protože jsme skromní, dali jsme si takovou drobnost, která potěší. Jelikož sociální demokraté z Neratovic nezaplatili za svůj webový domov (www.cssd-neratovice.cz) nájemné, nastěhovali jsme se tam my :-)

Sociálním demokratům doporučujeme k nastěhování např. adresu top09neratovice.cz , která také ztratila své nájemníky.

PS: Změňte si alespoň heslo ke svému Facebooku, ať o něj taky nepřijdete…

ČSSD Neratovice na seznam.cz

Tuto adresu používali neratovičtí sociální demokraté

ČSSD Neratovice

A takto slouží dobré věci dnes.

Mělnický gympl má nové vedení

/30.8./ Informace, které jsme zveřejnili v červencových glosách jako spekulaci se potvrdily - ředitelkou GJP Mělník se stala zastupitelka Mělníka a dlouholetá profesorka gymnázia doktorka Ilona Němcová. Během srpna provedla - lidově řečeno - čistku v profesorském sboru. A věříme, že ku prospěchu školy.

Paní ředitelce přejeme při řízení pro Mělník důležité instituce hodně zdaru!

Deset uchazečů o Senát

/29.8./ Volební obvod do Senátu se sídlem v Mělníku už zná kompletní seznam uchazečů. Oproti dřívějším zprávám mezi nimi chybí starosta Brandýsa nad Labem generál Vlastimil Picek. Hned čtyři zájemci o senátorský post pak nemají v senátním obvodu své bydliště. Kompletní seznam kandidátů ZDE.

Další střípek povedené architektury

/29.8./ Asi nejviditelnějším prvkem architektury měst posledních dvou dekád je vznik několika velkých a většinou ne příliš povedených staveb či developerských celků. Ať už se jedná o nákupní haly, sklady, nebo do prostředí se ne příliš hodící se hromadné výstavby domků na místě dřívějších polí.

O to více vynikne, když se někdo rozhodne realizovat stavbu, která skvěle splyne s prostředím a přesto dokonale splní svůj účel. Domu, který vznikl v kralupské části Mikovice (článek na ihned.cz) , můžeme jen obdivně zatleskat.

Již dříve jsme chválili, že v Kralupech se nebojí pustit do architektonicky zajímavých a povedených projektů jako je nový městský úřad nebo informační centrum. Každá taková stavba či úprava stavby existující, ať už z veřejných nebo soukromých peněz zvyšuje úroveň prostředí všem. A tomu nelze nezatleskat.

V zájmu tolerance budeme lidi s jiným názorem vylučovat

/24.8./ Sledovat myšlenkové paraboly některých lidí opravdu není složité. Myšlenkové schéma mají totiž jednoduché (nic proti jednoduchosti).

Má jiný názor než já - je to fašista.

Jako fašista má být z pokrokové strany vyloučen.

Pamatujete si na články neratovického zastupitele Pavla Šandy o tom, že Anna Spěváčková je fašistka? (Kvůli odmítání migrantů a účast na demonstracích proti přijímání migrantů v Praze.) A následnou aktivitu, která vedla k návrhu na vyloučení Anny Spěváčkové ze Strany zelených?

Tak model se nemění. Jen cíl. Tím je tentokrát Šandův spolustraník - ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík, protože zapochyboval nad smyslem okázalého vystavování menšinové sexuality na Prague pride (které se neratovický zastupitel Šanda zúčastnil.)

Prozatím si Pavel Šanda vystačil se svým blogem, kde píše:

,,V kontextu toho, že v naší straně (ČSSD) se ve vysokých pozicích objevují i lidé jako inženýrka Nytrová, jejíž vyjádření o homosexualitě jsou jako vystřižené z fašistických brožurek, je jeden rád, že Miloslav Ludvík alespoň není homofob.

….

Třeba i v naší straně, která má téměř 140 let tradice snahy o emancipaci člověka a lidský pokrok se najdou exoti typu paní Nytrové. Rozdíl je ten, že strana má stanovy, které umožňují takové lidi vyloučit."

Tak co, najde se v ČSSD nějaký ,,Cemper z Kolína,” který vyloučení na Šandův popud navrhne?

Oprava městského znaku

/23.8./ Mělnická radnice změnila městský znak - lev má nově ztopořený ocas. O tom jsme již informovali. Jenže to s sebou nese jisté… můžeme to nazvat nedokonalosti?

Razítka, hlavičky dokumentů atd., to se vymění docela lehce, ikdyž to taky nějakou tu kačku stojí. Turistické mapy a další tiskoviny se asi znovu tisknout nebudou. Ale co třeba takové kanály? Zůstane na nich chybný znak navěky?

kanál Mělník

Městské kanály nesou chybný znak města.

Zeleň již parkování nevadí

/22.8./ Do redakčního mailu dorazila pochvala, kterou rádi zveřejňujeme. Poděkování čtenáře patří těm, kteří provedli ostříhání a ořezání keřů u parkoviště na sídlišti v Bezručově ulici. Každoročně se zde větve keřů a stromů rozrostou tak, že výrazně zhorší, místy až znemožní parkování v jedné části parkoviště. Letos byl tento každoroční problém vyřešen.

Pochvala čtenáře je dokladem toho, že spokojenost občana není lemována megalomanskými skutky, ale každodenními drobnostmi, které zpříjemní život.

parkoviště Bezručova

Před...

parkoviště Bezručova

... a po.

Neratovická radnice propaguje kampaň doktora z hnutí ANO

/21.8./ Ne každému uchazeči o hlasy voličů je dopřán luxus propagace na oficiálních webových stránách města. Kandidátovi Hnutí ANO 2011 MUDr. Igoru Karenovi v Neratovicích ano. Totiž ANO.

Na stránkách města se předvolební tour tohoto lékaře z Benátek propaguje včetně grafiky, která jako by z oka, pardon, z dílny grafika ANO vypadla. Politik zve občany na ,,Zdravé léto” do svého vozu, ve kterém zájemcům změří tak, vyšetří cukr a cholesterol v krvi. A o politice, nebo nedej bože přímo o kandidatuře pana doktora do Senátu jistojistě nepadne ani slovo. A ty samolepky z auta také před zcela nepolitickou akcí odstraní.

Je to dobrý návod pro ostatní. Například Stanislav Huml by své setkání s občany mohl nazvat ,,diskuze s dopravním expertem,” komunistický kandidát s historií prodavače párků by mohl uspořádat ,,gastronomickou show,” jiný by mohl udělat ,,zpívání s dětmi,” protože na základce chodil na hudebku a radnice, pokud bude všem měřit stejně, pozvánku zveřejní také. Bude stačit, když kandidát pošle na úřad ,,tiskovou zprávu.”

Odkaz na propagaci kandidáta ANO na webu radnice je ZDE.

Mělník má problém. Velký dopravní problém.

/19.8./ A nemůže za něj město. Ředitelství silnic a dálnic zadalo výstavbu nového mostku na hlavním tahu na Mladou Boleslav firmě, která se nyní ocitla ve finanční tísni a řadu zakázek přestala realizovat. Podle všeho je mezi nimi právě i mostek na Mělníku.

Čtenář, který nás na záležitost upozornil připojil i dva odkazy, které potvrzují informace, které problesky v minulých dnech v diskuzi na serveru melnicek.cz.

Město je bohužel v pozici nezúčastněného (není zadavatelem zakázky), může jen komunikovat s ŘSD a snažit se získat alespoň informaci, jak bude situace vyřešena a jaké zpoždění ve výstavbě mostku může město očekávat. Situace je to značně nemilá i z toho důvodu, že ve městě probíhá řada dalších dopravních staveb a otevření některých směrů závisí právě na zprůjezdnění mostku. Bylo by vhodné, kdyby město občany o situaci informovalo (pokud již o problémech dodavatele oficiálně ví) a informace neputovaly mezi občany ,,tichou poštou."

Článek o firmě v potížích s názvem ,,Podsekávali ceny, teď krachují…,” přinesl idnes.cz, že firma staví mostek na Mělníku můžete ověřit ve věstníku veřejných zakázek.

Čtenáři děkujeme za upozornění a pokud máte i Vy zajímavé informace, můžete využít náš mail nebo kontaktní formulář.

PS: Když město pojmenovává ty mosty, co ten rozestavěný také po někom pojmenovat? Třeba po někom, kdo nedostal čestné občanství?  :-)

Celý život ve službách bezpečnosti

/18.8./ Pod tímto názvem zveřejnili Haló noviny profil kandidáta do Senátu, který prožil velkou část života v Neratovicích a na Mělníku a dlouhá léta pracoval u útvaru, který se dnes nazývá kriminální policie. Jmenuje se Jaroslav Havelka a o senátorská post bude usilovat na Liberecku.

V článku, který si můžete přečíst ZDE, se například píše:

,,Začínal jsem na ulici v Neratovicích, časem jsem se dostal do Mělníka na kriminálku, a někdy v roce 1980 jsem odešel do Bartolomějské v Praze, kde tehdy sídlila Správa policie Středočeského kraje, sloužil jsem na kriminálce u Středočechů. A když jsme se měli stěhovat na Zbraslav, kde správa sídlí dodnes, nechtělo se mi tam dojíždět, a vrátil jsem se do Mělníka, listuje v paměti Havelka. Tam už pracoval jako náměstek policejního ředitele a někdy v roce 1997 se konalo výběrové řízení na místo okresního ředitele Policie ČR v Liberci. Tehdejší šéf Čenda Hřebík odcházel do důchodu. Ve výběrovém řízení jsem uspěl, a z této pozice jsem odcházel v roce 2005 od policie, vypráví Jaroslav Havelka o svém životě. “

Na radnici se řešilo ztopoření ocasu

/17.8./ Problém, který trápil občany, se letos podařilo vyřešit mělnické radnici. Lev ve znaku města měl totiž v některých podobách znaku ocas dolů, zatímco podle publikace Jiřího Čarka z roku 1985 ho měl mít nahoru.

Naštěstí je to již za pár peněz z daní vybraných od občanů opraveno a tři muži v čele města neslouží lidu pod schlíplým ocasem. A lidem se žije zase o něco líp!

Na ocasy se můžete podívat zde: ocas, co visí, ocas, co stojí (Reprodukce znaku města je bez předchozího písemného souhlasu Rady města vyhláškou přísně zakázána.)

Šmejdobijec z Mělníka opět v akci

/16.8./ Pokud se vám již stýskalo po mediálním šmejdobijci - soukromém očku z Mělníka Zbyňku Prouskovi, můžete se zaradovat. iDnes.cz zveřejnil další článek - tentokrát s názvem Kdo dodává šmejdům zboží?

Podle článku: ,,Detektiv předpokládá, že tyto firmy neplatí daně, protože všechny platby probíhají „keš“. Předpokládá, že jeden tým při předváděcí akci inkasuje minimálně 500 tisíc korun, na celém trhu se pak ročně otočí 4,5 miliardy korun."

Trochu nás děsí výraz, že někdo něco předpokládá a na základě toho vznikají články a podávají se oznámení vrchnímu státnímu zastupitelství. To bychom mohli předpokládat, že si ten a onen nevydělal poctivě na dům, ten a onen může podezřele často na dovolonenou, nebo ten a onen je prostě podezřelý, protože se nám prostě nelíbí. A každý bychom fízlovali každého a udávali a udávali…

A tak zůstáváme napnutí, jak celé tažení soukromého detektiva z Mělníka skončí a zda spravedlnost nebude slepá.

Bez dotace ani lampa…

/15.8./ Rádi ukazujeme na konkrétních příkladech, jak dotace pokřivily nejen myšlení lidí, ale vlastně celý princip komunální politiky. A někdy jsou naši čtenáři pozornější než my a co uteče nám, doplní oni. Jako když na jednání zastupitelstva vznesl zastupitel Šlégl dotaz, zda se bude upravovat (nasvícením, zvýrazněním) přechod pro chodce ve Vehlovicích, tedy na jednom z vůbec nejrizikovějších míst pro přecházení na Mělníku. K tomu náš čtenář poznemenává: ,,Že dnešní komunální politika dávno ztratila své vize a ideje a vše se zcvrklo pouze do přežívání města, tu a tam něco opravit a hlavně koupit hlasy voličů pár tisícovkama všem možným organizacím a zájmovým spolkům, je všeobecně známo. Bohužel ani to není úplným dnem. Přišly totiž dotace a bez nich už se evidentně na radnicích nehne ani vzduch. Způsoby ,,nového” myšlení demonstroval na posledním zastupitelstvu mělnický starosta Ctirad Mikeš. Na rozumnou připomínku zastupitele ohledně bezpečného nasvícení rizikového přechodu v mělnických Vehlovicích (je ostuda i dřívějších vedení města, že na takovéhle místě to již dávno není) reagoval: "Jestliže se najde vhodná lokalita a dotační titul bude vypsán, myslím si, že tomu nic nebrání." To už opravdu starosta není schopen bez dotace a čekání řady měsíců či roků ani uvažovat o instalaci dvou lamp?”

Celou diskuzi k přechodu ve Vehlovicích si můžete přehrát v záznamu zastupitelstva ze dne 27.6.2016 v čase 3:03:10. Dozvíte se tak, že jedno z chystaných řešení počítá s posunutím cedule se začátkem města Mělníka (a tím snížení povolené rychlosti) dále k Liběchovu. Za nás dodáváme, že v zájmu bezpečnosti (a prosperity města) očekáváme instalaci radaru (přeci jen, koho nezměří mělnický ouředník v Medonosích, mohl by ve Vehlovicích, či nejlépe rovnou na obou místech)…

Nebudete věřit, kolik stojí nutrie v parku

/12.8./ Do mělnického parku u autobusáku chodí děti léta krmit kachny a nutrie a je to pro ně hezkou atrakcí. Jenže ty potvory se v parčíku množily a množily, a hrabaly a hrabaly (za což se na ně těžko zlobit, obé jest jim naprosto přirozené) až se tomu musela udělat přítrž. A kolik ta přítrž v podobě zpevnění hrází a odchytu přemnožených nutrií město stála? Jen v poslední době kolem milionu korun (za to by vznikla dvě krásná dětská hřiště a ještě by zbylo na Vrkoč).

A tak nás může těšit, že do boje proti mělnickým nutriím vytáhla i Evropská unie. Rozhodla se totiž omezit invazivní druhy na svém území (na uprchlíky program nevztahuje). K omezení nutrií populace na Mělníku by podle starosty mohl vést motivační systém jako před lety, kdy se platilo za odstřelenou lišku.

Podle vyjádření starosty v článku Mělnického deníku se však asi nepočítá s tím, že se bude na úřadě platit za donesenou nutrií hlavu, patrně ani v parku nebudou pobíhat myslivci s nabitou brokovnicí a nutrie odstřelovat. Humánně (tedy lidsky, způsobem určeným lidem) budou nutrie usmrceny specializovanou firmou.

A tak tady na tom Mělníku žijem… :-)

Vyplácí se městům zateplení?

/11.8./ Města se v rámci dotací na ,,snížení energetické náročnosti” snaží zateplovat o sto šest. Hlavně školky, školy, úřady… Jasně - nové fasády (ne, že by jejich barevnost byla vždy krokem vpřed), nová okna, nižší náklady na energie, to vše za pětinové spoluúčasti města na nákladech, to jsou slušná lákadla.

Jenže, je zabalení budovy do polystyrenu a snížení energetických ztrát krokem vpřed?

Odborník na stavby a stavební materiály Radek Bedrna v rozhovoru pro Reflex popisuje důsledky těchto kroků měst a obcí:

,,- Kritériem výběru dodavatele je cena, zateplení proto často provádějí nekvalifikovaní dělníci a podle toho vypadá kvalita práce, zároveň se používají ty nejlevnější materiály, dodavatelé, technologie.

- Města nemají šanci provádět kvalitní stavební dozor.

- Absolutně smrtící je kombinace vnějšího zateplení domu a plastových oken. Například ve školách se během hodiny šestkrát zvýší povolená norma CO2, takže děti jsou neklidné. Zateplovat polystyrenem je zvěrstvo, protože se jedná o neekologický ropný produkt, ze kterého unikají plyny.

- Dříve nebo později začne takto zateplená budova plesnivět. Předejít se tomu dá jen pravidelným větráním, tím však ztrácí smysl zateplení…”

Radek Bedrna take tvrdí, že přijde čas, kdy se bude zateplení z budov strhávat a situaci přirovnává k tomu, jak se dnes z budov odstraňuje dříve ve stavebnictví využívaný azbest.

Chtělo by to nějaké seriózní vyhodnocení, co městům zateplení nemovitostí přináší. Naplní se očekávaná úspora nákladů? Jak je to s koncentrací CO2 ve školách? Možná slušný námět pro některého z místních politiků…

K tématu most Václava Havla

/10.8./ Po čase se opět vracíme k záměru města pojmenovat tzv. nový most na Mělníku po prezidentu Havlovi. Záměr byl odsouhlasen snad ještě předminulým zastupitelstvem. K přejmenování dosud nedošlo, protože most prý není ve stavu, aby byl takového pojmenování hoden. Vše se ale má změnit po jeho nastávající rekonstrukci, která začně možná v září, možná až na jaře.

Jenže je zde taková věc… Totiž občané a jejich názor, na který se dosud nikdo z města neptal.

Když před nějakou dobou byla na toto téma anketa na našem webu, z cca dvou stovek hlasujících si přejmenování mostu nepřálo 93% z nich. Nyní proběhla podobná anketa na soutok.blogspot.cz a dopadla velmi podobně - cca 82% proti. To už není náhoda.

Dotáhnou současní zastupitelé návrh svých předchůdců do konce, ikdyž s ním podstatná část občanů nesouhlasí?

PS: Na soutok.blogspot.cz jsou opravdu výtečné články, psané krásným jazykem, velmi doporučujeme jeho čtení.

Demolice hotelu začne za pár dnů

/9.8./ Pokud ještě chcete zahlédnout kralupský hotel Praha, máte na to posledních pár dnů. Jeho demolice by měla začít již v druhé půlce srpna. Město původně počítalo s náklady na odstranění stavby ve výši až pět milionů, výběrovým řízením srazilo cenu na necelou polovinu.
Před deseti lety se přitom ještě počítalo, že právě z hotelu vznikne nový úřad a vznikla dokonce architektonická studie. Na úřad byl nakonec přestavěn nedaleký obchodní dům.

hotel Praha

hotel Praha
Takto měl vypadat hotel Praha po rekonstrukci na Městský úřad. Autory architektonické studiebyli Ing. arch. Benda, Brožová, Letovská. Zdroj obrázků www.abv.cz.

A jak to v hotelu vypadá před demolicí se můžete podívat v tomto uměleckém kousku.

Vono se to nějak udělá…

/8.8./ V reakci na páteční glosu o nepodání přiznání o příjmech ze strany mělnických politiků nám přišel mail od právníka, který si nepřál být jmenován, ale souhlasil s reprodukcí obsahu jeho sdělení.

Podle něj musí být s mělnickými radními (vyjma místostarosty Schweigstilla) zahájeno správní řízení o přestupku. Kdyby starosta novinářům řekl, že politici přiznání v termínu podali a chyba je na úředníkovi, který (např. z důvodu dovolené) je nezanesl do registru, politikům by žádný postih nehrozil. Jenže podle novinářů tajemník úřadu prohlásil, že: ,,to nestihli, protože byli na dovolené.” Takže chyba je prokazatelně na straně politiků a tajemník úřadu o tom ví. Ve správním řízení mají být politici, kteří povinnost nesplnili, vyzvání k uvedení důvodů, pro které se přestupku dopustili. A na základě tohoto vysvětlení pak má být přestupek řešen a dotyčným udělena pokuta do výše 50 tisic. Únik budou radní hledat ve stanovení dodatečné lhůty, ta však nemá překročit 14, maximálně 30 dnů. Pokud novináři pro článek získali informace před jeho zveřejněním, tato lhůta již pravděpodobně uplynula.

Tak nějak ale čekáme, že v duchu nekonání kontrolního výboru v některých věcech nebude konat ani tajemník, ani nikdo jiný a na správní řízení nejspíš vůbec nedojde… Vznikne tak hezký precedens pro jakákoliv další správní řízení na Mělníku, ve kterých nedošlo ze strany povinného k dodržení termínu… Nebo že by snad úřad nepřistupoval rovně ke každému občanovi???

Podle zákona o střetu zájmů se povinnost přiznání vztahuje na uvolněné i neuvolněné radní. Co má každý radní každý rok přiznat a jaké sankce za nepodání přiznání mu hrozí se můžete podívat v samostatném článku.

Starosta Mělníka i radní se dopustili přestupku

/5.8./ Padesátitisícová pokuta hrozí mělnickému starostovi a většině radních - nepodali totiž přiznání příjmů, které musí politici každoročně dokládat. Informovala o tom pražská MF Dnes (poslední odstavec). V zákonném termínu bylo v registru jediné přiznání - od prvního místostarosty M. Schweigstilla. 

Podání přiznání je taková hezká absurditka svaté protikorupční války, kterou umí každý průměrně právně vzdělaný dospělý člověk obejít. Potrestání za chybějící přiznání by si tak spíše než radní zasloužil úředník, který je o povinnosti neinformoval. Neznalost zákona však neomlouvá.

Tak hlavně, že je třeba přidat na mzdy deset milionů, třeba od nachytaných řidičů v Medonosích, aby byli úředníci odměněni za mimořádné pracovní výkony…

Ožrali se u kostela

/4.8./ Mládež je budoucností naší země. Je hezké se dočíst, že se mladí lidé umí sejít v místech, která odkazují na historii, hodnoty společnosti a působí jako místa hlásání sebekázně. V Neratovicích to třeba kostelík Sv. Vojtěcha.

Trochu horší je to s tím výhledem do budoucnosti, když se ukáže, že mladí lidé se u kostela sešli ne proto, aby rozjímali nad svými činy, ale proto, aby se ožrali jak zákon káže. Některým nebylo ani patnáct… Více v Mělnickém deníku.

Na druhou stranu… kdo v mládí neblbnul. Snad to bude pro dotyčné dostatečná facka. A lepší ožralý puberťák, než představitel města ve výkonu funkce. Pšššt.

To se nedělá…

/3.8/ Mělnický soud by měl dnes začít vynášet tresty v souvislosti s korupcí ve fotbale. O co jde je popsáno ve starším článku Hospodářských novin. Za tísicové úplatky se očekávají možná i nepodmíněné tresty.

Mělnické tamtamy však již několik týdnů bubnují zprávy o tom, že by časem před soudem mohla stanout také jedna dotační záležitost. V řádech desítek milionů dotace a jednotek milionů odměny zpracovateli žádosti. A prý by z toho bylo pěkný tóčo opřené o dva znalecké posudky. Tak se necháme překvapit...

Náš praktik do Senátu?

/2.8./ Mělníkem již jezdí volební vozidlo kandidáta hnutí ANO 2011 do senátu - doktora Karena. Oblepeno je heslem: ,,Váš praktik do Senátu.” Vzhledem k tomu, že doktor Karen má ordinaci v Benátkách nad Jizerou, docela by nás zajímalo, pro kolik lidí z Mělnicka je opravdu praktickým lékařem.

Jinak jeho heslo je dokladem, že politika již dávno není o politických názorech, ale jakousi hlasovací soutěží o sympatiích a o známostech. ,,Váš praktik do Senátu” je heslem, které je politicky prázdné jako kdyby jiní používali ,,Veterinář na radnici,” případně ,,Skladnice do čela krajského zdravotnictví. Pravda, taková hesla asi nevyvolají tolik sympatií. To takové heslo ,,Zabráním nástupu oligarchů k moci” politický názor vystihuje, dost lidí by s ním souhlasilo, žel by asi panu doktorovi v jeho hnutí neprošlo…

Ale třeba se nám názory zájemce o parlamentní sesli podaří zjistit na jeho webových stránkách. Hmmm, tak zatím asi také ne… Možná by bylo lepší nechat to auto ještě pár týdnů v garáži.

Igor Karen

Kandidát do Senátu již propaguje svůj web, na něm však hluboké myšlenky nenajdete...

Tak jak to bude s tím kinem?

/1.8./ Jedné věci tedy moc nerozumíme. Letní kino na Aušperku udělat jde. Za pár desítek tisíc korun mohou lidé shlédnout filmy, které uváděly v premiérových kinech před necelým rokem. A když lidé chtějí, aby kino fungovalo v kulturním domě, tak to nejde?

Jde o prachy nebo o bezpečnost?

/1.8./ O víkendu se odehrála tragická nehoda motorkáře za obcí Medonosy. Kousek od ,,mělnických” radarů. Motorkář se při předjíždění srazil s protijedoucím autem. Bylo by namístě se ptát, jak instalace radarů vydělávajících na mimořádné odměny úředníků a městkých policistů (miliony z pokut půjdou nejvíce sem) přispívá bezpečnosti provozu. Ona by taky odpověď mohla být, že ji nejen nezlepšuje, ale zhoršuje. Ti, kteří o radarech nevědí, ti jedou, jako by tam nebyli. A někteří z těch, kteří o nich vědí, drží zrak více na tachometru, než na okolním provozu. Ostatně, kdyby fakt šlo o bezpečnost provozu, nebylo by na místě osadit značky s upozorněním na úsekové měření rychlosti?

Fotbalisty v Neratovicích okradli

/1.8./ O peníze a boty chudší se vrátili z fotbalového zápasu v Neratovicích fotbalisté Ostré. V kabině hostů totiž řádil holohlavý lapka, který se vydával za fotbalového funkcionáře. Kabinu si pravděpodobně odemkl. Pro Kladenský deník situaci popsal předseda FK Neratovice takto: „Cca hodinu a tři čtvrtě před zápasem dorazil na stadion člověk, který tvrdil, že je z Ostré, vlezl si do kabiny a chtěl po nás klíče od ní. V tu chvíli si musel nějakým způsobem vyrobit kopii. Jakmile přijel soupeř, tvrdil zase jim, že je od nás. Předal klíče od kabiny a ať si hlavně zamknou kabinu. Celou dobu se tam pohyboval mezi hráči a funkcionáři klubu. Ve druhém poločase musel vlézt do kabiny a vzal hráčům peníze a dvoje boty.”

Výsledek zápasu neznáme, ale o utkání by se dalo napsat, že fotbalisté nepřivezli domů ani body ani boty…


end is near

Kontakt

iSoutok.cz