Starostův staronový problém. Volby a naděje.

Kolem starostova bydlení je opět živo a objevují se nová a závažná zjištění. Občan se ptá, co s Babišovou smlouvou, poradit mu neumíme. Volby máme za sebou a vyhlížíme naději.

Záležitost starostova bydlení opět ožívá

Nové skutečnosti kolem bydlení starostovy rodiny přináší aktivita pana Dohnala. Ten se pustil do pátrání o zakázkách města přidělených firmě Michal stavby, která dle veřejného vyjádření starosty provedla rekonstrukci dvou bytů na jednu novou bytovou jednotku, kterou za tímto účelem získala od města do pronájmu tehdy družka, nyní manželka starosty. Rekonstrukce bytu prý vyšla na více než 800 tisíc korun. Jedná se o druhou problematickou větev pronájmu tohoto městského bytu, tou první byl samotný proces výběru nájemníka, který se jevil dosti nestandardní.

Pan Dohnal svými dotazy na městský úřad zjistil, že firma provádějící rekonstrukci bytu starosty dostávala mimo výběrová řízení zakázky od města formou objednávek, a to v celkové výši nesoutěžených zakázek přes 20 milion korun. Firma byla založena v roce 2013 a ihned začala zakázky od města dostávat (přestože na Mělníku působí řada firem s prokázanou historií a velkým zázemím). Firma navíc v rozporu se zákonem nezveřejňuje v obchodním resjtříku výsledky svého hospodaření, což by samo o sobě bylo dobrým důvodem ji městské zakázky nedávat.

Pan Dohnal zaslal po posledním jednání zastupitelstva starostovi otevřený dopis, jehož znění je k dispozici zde: http://melnicek.cz/node/21903

Zveřejní starosta se svou ženou doklad o bezhotovostní úhradě nákladů za rekonstrukci bytu své rodiny, aby rozptýlil pochybnosti o jejím financování? Situaci budeme nadále sledovat a možná k ní přineseme i něco speciálního…

Občan se ptá…

Pan Miroslav P. nám nasal: ,,Přišla mě Smlouva Andreje Babíše s občany České republiky a mám ji podepsat,ale nikde jsem nenašel kontakt nebo adresu,kde ji odevzdat nebo kam ji odeslat., Děkuji za informaci.”

A protože nevíme, můžete panu P. poradit v komentářích pod článkem :-). Ikdyž to vypadá, že Strakova akademie jako sídlo vlády bude tou správnou adresou…

Volby a naděje

Volby poslanců máme úspěšně za sebou. No úspěšně… Mělník svého poslance nemá, tak jako nemá ani senátora. Nejblíže k Mělníku ze zvolených dvou stovek zákonodárců bude mít asi bývalá senátorka z mělnického obvodu Veronika Vrecionová. Do hodnocení detailů voleb se pouštět nebudeme. Nebo alespoň nyní narychlo ne. Zaprvé volič je pán, nikdo jiný. A tyto volby to opět ukázaly. A zadruhé hodnocení voleb se jistojistě dočkáme od Ctirada Mikeše v jeho okénku v Mělnicku. K volbám zatím tedy jen tolik, že se objevila jedna velká naděje. Jmenuje se Oskar Blažek a byl na chvostu kandidátní listiny TOP09. Snad mu chuť do věcí veřejných vydrží. Takoví lidé jsou totiž pro nás nadějí.

A tak neděsme se minulosti a vyhlížejme výzvy příští. Než lamentovat, přemýšlejme, co můžeme všichni dělat lépe. Pro sebe, své blízké, pro Mělník, naši zem a její budoucnost. Nashledanou za týden!

/22.10.2017/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. smlouva (Petra Hanáková, 23.10.2017 9:16:18) Odpovědět

  Lidem bych přesně poradila, co s Babišovou smlouvou. Jen by to ucpalo kanalizaci, protože ta na takové s...čky není stavěná.

 2. Dobrá rada.. :-( (Anna Spěváčková, 23.10.2017 13:07:00) Odpovědět

  Pořád dělám všechno co nejlépe a je mi to houby platné. Spíš jsem stále nepohodlnější a nepohodlnější. Proti větrným mlýnům nemám šanci.

 3. - (Babiš, Babiš,, 25.10.2017 10:47:21) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  kdybyste radši napsali, co si myslíte o tom kluzišti na náměstí! Není to nakonec váš kšeft s Volfem, když kolem toho mlčíte?

  1. Re: - (Karel, 26.10.2017 21:58:11) Odpovědět

   Já myslím, že kluziště by bylo skvělé. Náměstí by bylo celou zimu plné lidí a žilo by to tady. To se nedá penězi vyčíslit.

   1. Re: Re: - (Judr. Komanda, 27.10.2017 21:37:23) Odpovědět

    To zaplatte ze svejch, budete mit sochu.

    1. Re: Re: Re: - (Karel, 28.10.2017 8:46:32) Odpovědět

     Město podporuje kulturu i sport a tohle by byla vlastně kulturně-sportovní akce. Věřte, že pokud bych ty peníze měl, dal bych je. Hlavně proto, abych ukázal, že by to mělo velký úspěch. A pak by všichni ti komandové a spol otočili a začali by hlásat, že takové akce se musí podporovat.

     1. Re: Re: Re: Re: - (Milan, 28.10.2017 15:06:14) Odpovědět

      U nás nemáme ani chodník a tady město chtělo vyhodit tolika peněz a ještě to bylo zase předražené.

      1. Re: Re: Re: Re: Re: - (Karel, 29.10.2017 17:38:29)

       Kde je to u Vás?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz