Statistika nuda je? Ne, není!

Určitě tu písničku z pohádky znáte. „Statistika nuda je, má však cenné údaje…“ Statistika mě baví, protože čísla umí být krásně vypovídající, pokud v nich umíte správně číst. A tak je určitě zajímavou sociologickou sondou podívat se, v jakých slovních spojeních jsou nejčastěji vyhledávány názvy měst Mělník, Neratovice a Kralupy nad Vltavou na českém portálu Seznam.cz.

Nejhledanějším ze tří velkých měst našeho regionu je Mělník. V průměru 5000 x za den. Nejčastější slovní spojení jsou: EVA Mělník, Mělník práce, Mělník úřad, Mělník vinobraní, Mělník úřad práce.

Neratovice vyhledává každý den v průměru 1453 uživatelů portálu Seznam. Nejčastěji pak ve spojení se slovy: práce, úřad, bazén, FK, nemocnice, pronájem, úřad práce.

Kralupy nad Vltavou jsou vyhledávány v průměru 2147 x za den. Nejčastější slovní spojení pak po přečtení předchozích řádků nepřekvapí, snad jen to nejčastější spojení se slovem koupaliště. Až za ním se umístila spojení Kralupy – práce, úřad, kino, volná místa a úřad práce.

Nevím, jestli mohu tvrdit, že umím čísla správně číst. Je ale patrné, že práce a zaměstnání je věc, kterou lidé vyhledávají nejvíce. A nepřekvapí ani skutečnost, že na dalších místech jsou věci, kterými se města pyšní – kralupské zrekonstruované koupaliště a digitální kino, neratovický bazén a fotbal a nejmasovější událost našeho okresu – vinobraní. A co Vy? Narazili jste na další zajímavá čísla?

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Dobrý!!! (Adam Martinů, 7.9.2012 14:36:48) Odpovědět

    Dobrý článek. Víc takových!


end is near

Kontakt

iSoutok.cz