Strom zničil zaparkované auto

Při kácení stromu v Neratovicích bylo zničeno auto. K nehodě došlo na parkovišti U Kavana (nebo též U Staré benzinky). Mohutný kmen stromu dopadl na zaparkovaný vůz a hlavu v dlaních neměli jen dřevorubci, ale také majitel bílého vozu.

Fotografii Hany Juklové přineslo vydání deníku AHA, podívat se na ni můžete ZDE. Vzrostlý Topol udělal z auta vrak. Radnice občany na kácení upozorňuje mimo jiné na svém webu (aktuálně se chystá kácení tří topolů v ulici Bratří Čapků, a to před domy 828 až 830 v sobotu 22.2.) Radnice občany žádala, aby své vozy přeparkovali a neriskovali případné poškození. Právě k tomu došlo, když se při kácení uvolnil mohutný kmen starého topolu a za cíl dopadu si vybral zaparkovaný vůz. Jak je z fotografie patrné, výzvy radnice nedbalo více řidičů… Přitom není jisté, zda škodu majiteli uhradí pojišťovna - ke škodě totiž mohlo dojít nedbalostí majitele vozu, který ho přes upozornění na nebezpečí nepřeparkoval.

Možné ale také je, že neměl kam přeparkovat. Neratovice dlouhodobě trpí nedostatkem parkovacích míst na sídlištích a lidé vracející se domů později jsou často nuceni vzít zavděk kterýmkoliv volným místem, někdy i za hranicí pravidel. Policie často takové parkování toleruje, protože ví, že řidič prostě neměl na výběr. Rozšiřování parkovacích kapacit s sebou ale vždy nese nejen finanční náklady a většinou zábor dosud jinak využívané plochy (zeleň, chodník,...), ale také spory občanů, zda mají nová parkovací místa vzniknout. Jak jsme dříve informovali, v Kralupech dali občané před novými místy přednost zeleni. Článek naleznete ZDE.

Zdroj: AHA

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz