Světový den vody - prohlídky podzemí i věže budou zdarma

Mimořádné zážitky nabízí na Mělnicku Světový den vody, který se slaví 22. března. V pátek si můžete prohlédnout zázemí čístíren odpadních vod, v sobotu pak můžete zdarma například do podzemí města Mělníka. A máme i další tip, jak svátek vody oslavit!

Světový den vody se slaví od roku 1993. Více než miliarda lidí totiž trpí jejím nedostatkem. K oslavám vody se můžete připojit i Vy!

V pátek 21. března mezi 8-16 hodinou můžete dorazit v kralupském Lobečku (za městským koupalištěm v lokalitě Strachov) nebo mělnické Českolipské ulici v Mlazicích do čističek, ve kterých se seznámíte se současnou vodárenskou a kanalizační technikou. V Mělnické Vrutici pak bude možné navštívit jeden vrt, ze kterého pochází voda ve většině domácností na Mělnicku.

Sobota 22. března bude vodě patřit na Náměstí Míru v Mělníku. Program je připravený od 10 do 15 hodin. Zdarma bude vstup do městského podzemí, na věž kostela Sv. Petra a Pavla, od 12 do 13 hodin plavání v Plaveckém bazénu Mělník a od 19 do 20 hodin bruslení na Zimním stadionu v Mělníku. Na náměstí budou hrát Rychlá rota, Monogram a Claymore.

Naše tipy na den vody

Pokud nejste příznivci “masové” zábavy a milujete přírodu, máme pro vás soukromý tip - vydejte se na výlet za některou z kokořínských studánek. O jejich obnovu pečuje spolek Pšovka a po několika letech úsilí je již několik desítek studánek a desítky drobných památných míst obnoveno. Na Kokořínsku se nachází kolem šesti desítek studánek a kolem stovky pramenů. A věřte, že ochutnat čerstvou vodu z pramene nebo ze studánky je úplně jiný zážitek, než si dát kohoutkovou. Mapu se studánkami naleznete ZDE, stránky spolku Pšovka pak ZDE.

No a pokud spíše přemýšlíte o tom, jak s vodou zacházet šetrně (a tím i šetřit svůj rozpočet), tipy naleznete v brožuře ZDE.

Zdroj: MAT

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz