Symbolem vinobraní krádež kytary

vinobraníVinobraní skončila, zapomeňte… Letošní vinobraní přineslo pár věcí, co nás potěšily a dost těch, které nám radost neudělaly. Svůj díl na subjektivně menší návštěvě sehrálo jistě i počasí. Co jsme v souvislosti s vinobraním zaznamenali do svého blok/g/u?

CENY. Vstupenka za 200,- atrakce po 50,- (což je třeba u skákacích hradů na pět minut docela masakr), pivo 30,-. Když si vyrazíte ve dvou s dítětem, dáte si oběd, dítě stráví půl hodiny na atrakcích, zaplatíte za návštěvu vinobraní tisícovku. To není zrovna málo. Jako pozitivum tak lze brát, že některé atrakce byly mimo placené zóny a vstupenky si tak musel koupit jen ten, kdo chtěl vidět nějakou tu podiální prudukci (zejména hudbu ).

PROGRAM. Rocková sobota, lidové neděle. Jo, má to hlavu a patu. Jen ten loňský program tak nějak víc zvonil, víc lákal k návštěvě vinobraní. Uvidíme, kam se vinobraní posune za rok.

CHARITA. Setkali jsme se s výběrčími na slepecké psy a s výběrem na rodinné centrum Kašpárek. Zatímco ti první byli pěkně otravní (bez nich by se vinobraní za rok určitě obešlo), ti druzí dávali z každého piva (Vtelenský pivovar Neumann) bůra Kašpárku. Neotravné, nápadité. Jako bonus lze brát, že pivo točili místostarostové Kralup a Neratovic. A šlo jim to!

STÁNKY. Paráda, konečně se to vytříbilo. Na horním náměstí se to obešlo bez „vietnamců“ a prodávalo se jídlo a pití. Stejně tak ulice ke kultůráku byla s jídlem, doplňky a nezbytným Peruáncem. Pouze stánky rozeseté mezi atrakcemi nabízeli takovou tu pouťovou změť, dalo se jim tedy účinně vyhnout. Za to organizátorům palec nahoru.

KRÁDEŽ. O kytaru chudší přijela z vinobraní kapela Chinaski. Ukradena byla přímo z pódia mužem v zelené bundě a s foťákem na krku. Mimochodem, kytara stojí kolem šedesáti tisíc. Takže možná hráli Chinaski zadarmo…

NÁVŠTĚVA. Pátek a neděla slabá, zachraňovala to sobota. Viníci? V pátek bylo tradiční vinobraní v Litoměřicích, všechny tři dny bylo trochu vachrlaté počasí (byť nakonec snad vůbec nepršelo), program soustředěný na sobotu. Lákadel pro lidi na každý víkend je čím dál víc a třicetitisícové návštěvy vinobraní už tak budou spíše výjimečné, než pravidelné. Snad se to nepodepíše na obavách pořadatelů a nezačnou šetřit na programu. Stal by se z toho začarovaný kruh…

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz