Tajemný muž G. z karavanu u Lidlu

Nejen zákazníci mělnického Lidlu si všímají dlouhou dobu parkujícího staršího obytného auta a muže, který v něm již přes měsíc bydlí. Obchodní řetězec jeho přítomnost nese nelibě a pokusil se ho z parkoviště dostat i za asistence policie. Neúspěšně. Co o tajemném muži víme?

Pana G. donutila k zastavení na parkovišti technická závada. Původně se domníval, že je to startér nebo alternátor, nyní vypadá, že závada bude větší. Občas ho tak můžete vidět jak sám nebo za asistence jiných osob demontuje různé součásti motoru a snaží se je přímo na parkovišti opravit. Vedení prodejny Lidl se ho pokusilo z parkoviště vyhostit, zavolalo si k asistenci Městskou policii Mělník. Jejich pokus skončil bezvýsledně. Parkoviště je sice ve vlastnictví obchodního řetězce, jedná se však o veřejné parkoviště. Pouze ho tak po domluvě přesunuli do místa z boku prodejny, kdy je více vzdálen od vchodu a přijde méně často do styku se zákazníky. Vedení prodejny si totiž stěžovalo na jeho chování k nim, prý je urážel. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že spíše má poněkud volnější pravidla společenského chování, než že by byl vůči lidem cíleně neslušný. Každopádně již před měsícem policistům přislíbil, že druhý den odjede : - ).

Velkou neznámou je, jakým způsobem má pan G. zajištěnu hygienu a vykonávání takových těch lidských základních potřeb. I dobrá obytná auta totiž mají své omezující limity, zpravidla zásoba vody i velikost odpadní nádrže bývá kolem 100 litrů, toaleta pak je chemická (podobně jako budky TOI TOI). Při sebeúspornějším režimu provozu tak již musela být tato hranice překonána. Karavanisté mají pro takové případy oblíbený trik. Jedou a při tom nechají trochu nedotažený odpadní ventil… Jenže tady obytné auto stojí…

Podle vizáže i životního, očividně velmi svobodného, životního stylu se lze domnívat, že karavan je pro pana G. domovem. Připomněl mi tak knihu od Jacka Kerouacka „Na cestě“ (volně přeloženo z originálu) a celou beatnickou generaci. Protože jsem tuto a jiné knihy o beatnících dříve hltal, vzbuzuje ve mně pan G. sympatie a vlastně mu v souboji o nárok na své místo (třeba i jen to parkovací) fandím. A každý den, kdy vidím, že tam ještě stojí, mám takovou svoji soukromou malou radost. Takovou tu škodolibou, že si s ním ani „mocný řetězec“ neporadí a on svou válku o prostor k životu v plechové boudě 6 x 2 metry vyhrává. Schválně, jak dlouho bude ještě parkoviště jeho domovem?

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz