Ticho kolem Ameriky, řeči kolem balisetů

Přibylo nebo ubylo parkovacích míst v Zádušní? Pravdou je obojí. Závady můžete hlásit pomocí aplikace. Podivné ticho kolem bourání Ameriky. Balisety stále zůstávají, navzdory slibům.

Parkování na sídlištích

Čtenář Karel nás v komentářích upozornil na fakt, že v Zádušní ulici sice došlo k likvidaci řady parkovacích míst, ale před nějakou dobou místa v ulici na parkování přibyla, když došlo k úpravě prostor pro parkování v jiné části ulice.

Čtenář má pravdu. Přesná by od nás byla informace, že radnice zde postupovala způsobem, kdy nejprve v místě přidala parkovacích míst, načež jich přibližně stejný počet dopravními úpravami zase ubrala.

To však nic nemění na tom, že by občané ocenili, kdyby parkovacích míst spíše trvale přibývalo…

Nahlaste závadu Městské policii

Mělničtí ,,měšťáci,” kteří jsou z nějakého důvodu městem pověřeni přijímáním hlášení o závadách ve městě (pravděpodobně proto, aby nahlášenou závadu zkontrolovali, než ji předají k dalšímu řešení, jiný důvod nás moc nenapadá) nově používají elektronický systém zmapujto.cz .

Je to asi nejpohodlnější způsob, jak nedostatky nahlásit. Oznamovat se mohou i drobné závady typu nesvítící lampy, výmolů na chodnících, nepořádku atd. Městská policie za tuto iniciativu zaslouží pochvalu, neboť se snaží dát občanům na výběr, který zezpůsobů nahlášení závad a nedostatků pro ně bude nejpohodlnější (zmapujto.cz, e-mail, telefon). ,,Měšťáci” také oznamovatele, pokud zanechá kontakt, informují o řešení nahlášeného nedostatku, za což si také zaslouží pochvalu. Ukazují tím totiž občanovi, že jsou mu skutečným partnerem, skutečnou službou. A tak to má u organizací placených z městského rozpočtu být!

Tak co bude s tou Amerikou?

Podivné informační vakuum nastalo v otázce bourání vředu na vzhledu centra města - Ameriky (VVS, dům energetiků). Zastupitelé nejprve odhlasovali referendum, to pak s úlekem z nepromyšleného kroku zrušili a dle informací Mělnického deníku června tohoto roku měli o bourání chátrající stavby rozhodnout zastupitelé v září. Jenže zářijové ani dnešní říjnové zastupitelstvo otázku nemělo a nemá na programu.

Důvody mohou být dva. Buď se zastupitelům nechce do konce volebního období rozhodovat v politicky kontroverzní věci, nebo v zákulisí pokračují jednání s utajeným investorem, který by na místě stávajícího objekty vystavěl obchodní a obytnou zónu. Podle dílčích střípků z úřadu to vypadá na tu druhou možnost. Pak by ale možná bylo vůči občanům fér informace o těchto jednáních nedržet v ústraní, ale veřejnost o nich informovat. Oni ti investoři, kteří si nepřejí být známi, většinou nic moc dobrého nepřinášejí…

Balisety zůstávají

Bality se stávají podobně dočasné řešení, jako byl pobyt sovětských vojsk po roce 1968. Zatímco ještě nedávno se počítalo s jejich koncem ještě behem letošního roku (pracovně se počítalo s jejich trvalou demontáží před Vinobraním), nyní je jasné, že se balisety do křižovatky v centru města vrátí a zůstanou minimálně do konce roku.

Podle místostarosty Volfa bude demontáž a montáž balisetů a dopravního značení kvůli Vinobraní stát čtyři desítky tisíc korun. Doufejme, že ostrůvky, které mají na místě jako náhradou za nevzhledné balisety vzniknout s náklady kolem milionu korun, se každým rokem bourat a stavět nebudou a umístění atrakcí se křižovatce přizpůsobí…

Za týden třeba o tom, kdo se chová jako tickový mluvčí přístavů…

/9.10.2017/

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz