Tisíce lidí neplatí za odpad, hrozí jim exekuce

Tisíce občanů nezaplatilo poplatek za svoz komunálního odpadu. Například v Neratovicích neuhradil svoz odpadu každý čtvrtý občan. Na Mělníku dluží lidé přes dva a půl milionu. V Kralupech poplatek zrušili a zvýšili daň z nemovitosti, přesto evidují dluh přes pět milionů. Neplatičům hrozí kvůli několika stovkám exekuce.

Na problém upozornil Mělnický deník ve článku “Tisíce lidí obcím za odpady neplatí.” Článek uvádí, že největší dluh občanů za svoz odpadu evidují v Neratovicích - celkem 8,2 milionu korun, z toho činí 1,4 milionu poplatek za první pololetí letošního roku. Poplatek činí v Neratovicích 720,- korun ročně a patří k nejvyšším v kraji. Město se, podle Mělnického deníku, snaží dlužné částky vymáhat samo ve spolupráci s bankami a zdravotními pojišťovnami a exekučními příkazy na mzdu, bankovní účet nebo důchod neplatiče.

V Kralupech se v loňském roce rozhodli poplatek za odpad zrušit, informovali jsme ZDE. Zároveň však město razantně zvýšilo daň z nemovitosti, kterou spravuje finanční úřad. Městu tak odpadla starost s vybíráním a vymáháním poplatku, zátěž byla ale přenesena na vlastníky nemovitostí a státní úřad. Před zrušením činil poplatek za svoz odpadu 500,- korun za rok, občané dosud dluží městu 5,6 milionu. Město eviduje 3.243 dlužníků. Ne každému se tento krok radnice zamlouvá. “Takže ti, co nic nemaj, zůstane víc stovek na herny a blbcům, co mají a starají se o svůj majetek ve městě, to pořádně osolíme,” reagoval v diskuzi na iSoutoku čtenář.

Nejpříznivější situace s placením poplatku za odpad je na Mělníku. Pětisetkorunovou roční platbu většina lidí hradí, a tak dluhy na odpadech vůči městu dosahují ,,pouze” 2,5 milionu. I zde město nezaplacené pohledávky vymáhá. Dlužníkům vystaví splátkový kalendář, pokud není dluh splácen, přikročí město k exekuci.

Zdroj: http://melnicky.denik.cz/zpravy_region/pohledavky-dluznici-poplatek-svoz-odpadu.html

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz