Tomáš Hrodek: Chci hájit zájmy občanů Mělnicka

Tomáš Hrodek je největší nadějí Mělnicka na poslance. Na kandidátce ODS ho naleznete na čtvrtém místě. Proč se uchází o Vaše hlasy? Jaké problémy regionu jsou podle neratovického místostarosty nejpalčivější a jak chce pomoci jejich řešení? Přečtěte si další z předvolebních rozhovorů.

Mohl byste se čtenářům iSoutoku představit?

Jmenuji se Tomáš Hrodek, je mi 30 let a letos s mojí manželkou oslavíme páté výročí od naší svatby. Máme čtyřletého syna Filípka. Od narození bydlím v Neratovicích, kde jsem vystudoval osmileté gymnázium Františka Palackého. Následně jsem vystudoval vysokou školu hotelovou v Praze a to v oboru management hotelnictví a lázeňství. Po škole jsem působil na manažerských pozicích v hotelu, podnikal jsem a také jsem nějakou dobu pracoval ve společnosti zabývající se výrobou a obchodem s chemickými látkami. V roce 2010 jsem úspěšně kandidoval do komunálních voleb a následně jsem se stal místostarostou města Neratovice. Jsem aktivní sportovec a hraji ve Veslařském amatérském divadelním spolku. V našem repertoáru jsou hry z dílny divadla Járy Cimrmana.

S jakými cíli se ucházíte o hlasy voličů v předčasných volbách do PSP ČR?

Cílů mám několik, ale jelikož zde není dostatek prostoru na důkladné popsání, zmíním jen některé. V první řadě bych chtěl hájit zájmy občanů Mělnicka. To znamená podporovat tuto oblast a hájit její potřeby jak to jen půjde. To může dělat pouze člověk, který v dané oblasti žije. Co se týká témat, kterým bych se rád věnoval tak zmíním například prosazování většinového volebního systému. Jde o model vyspělých demokratických zemí. Několik posledních vládních období bylo poznamenáno neustálými dohady politických subjektů, které tvořily koalice. Já jsem pro to, aby vítěz voleb měl šanci sestavit vládu a konal, jak nejlépe dovede. Nebude se pak moct vymlouvat na své koaliční partnery, že kvůli nim nemohl něco ze svého předvolebního programu prosadit. Dalším tématem je zrušení nepotřebných státních institucí. Tady vidím obrovský prostor pro úspory financí ze státní kasy. Dalším důležitým tématem je regulace sociálních dávek. Zejména budu bojovat za to, aby byl dávkám navrácen jejich smysl. Tím je pomoc potřebným v nouzi a pomoc hendikepovaným. Není možné trpět stav, kdy jsou sociální dávky za tichého souhlasu státu zneužívány, například jako u příspěvků na bydlení.

Považujete za důležité, aby Mělnický region měl svého poslance?

Jednoznačně. Vyplívá to z jedné z mých předchozích odpovědí. Pokud má někdo hájit zájmy nějaké oblasti, musí jí znát. Těžko se za Mělnicko bude prát někdo, kdo pochází z opačného konce Středočeského kraje. Považuji Mělnicko za silný region Středočeského kraje, který by měl jednoznačně mít svého zástupce v poslanecké sněmovně.

Jaké jsou podle Vás nejpalčivější problémy Mělnického regionu?

Těch problémů je několik a mají různý charakter. V současné době je to zvyšující se nezaměstnanost. Je potřeba bojovat o každé pracovní místo. Určitě je dobré podporovat vytváření nových pracovních míst, ale neméně důležité je pomáhat zachovat a udržet ta stávající. Nám se v nedávné době v Neratovicích podařilo zachránit několik stovek pracovních míst ve Spolaně. To je pro mě proaktivní politika zaměstnanosti. Dalším problémem je doprava. Mám na mysli hlavně stále se zvyšující počet automobilů a to jak osobních, tak nákladních. Kapacita a bohužel i kvalita silniční sítě začíná být nedostatečná. Chci prosazovat vybudování silničních obchvatů v Kralupech a v Mělníku.

Pokud sdílíte mé názory, budu moc rád, když mě svým hlasem v nadcházejících volbách podpoříte. Více o mě se můžete dozvědět na www.tomashrodek.cz a na Facebooku.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz