Tomáš Hrodek: Většinu slibů jsme splnili

Místostarosta Neratovic a ředitel společnosti LachNer tvrdí, že většina slibů daných občanům byla splněna. Pro koaliční jednání pro něj bude klíčová shoda na programu. Ve městě i na úřadu je prý mnoho schopných a pracovitých lidí. Systém dotací pro města a obce je podle něj špatný. Přečtěte si předvolební odpovědi lídra kandidátky ODS.

Jaké jsou podle Vás největší problémy města? (max. 3)

Troufám si říct, že jako u naprosté většiny měst, tedy nedostatek finančních prostředků. A to jak na správu stávajícího majetku, tak na nové investice.

Jaké konkrétní řešení těchto problémů nabízíte?

Mimo jiné nabízíme stejné úsilí při získávání peněz z různých dotačních titulů, jako v předchozích čtyřech letech, kdy se nám podařilo pro město získat dotace v celkové výši cca 143 milionů korun. Avšak jedním dechem musím dodat, že systém dotací je podle mého názoru špatný. Menší obce, kde je jen starosta a jeden, či dva zaměstnanci úřadu mají pramalou šanci vypořádat se s úředním šimlem spojeným s žádostí o dotaci, i se samotnou administrací. Proto často ani o žádné dotace nežádají. Daleko lepší by bylo, aby města a obce dostali od státu peníze z rozpočtového určení daní a po té, aby se mohli sami rozhodnout, jak s nimi naloží. Dnes je systém takový, že se musí žádat na konkrétní opravy, či stavby. Takže pokud potřebuje starosta opravit školku, nebo zbudovat kanalizaci a není zrovna vypsán vhodný dotační titul, má smůlu.

Co podle Vás naopak ve městě funguje dobře?

Máme u nás spoustu schopných a pracovitých lidí a to jak na úřadě, tak i mimo něj. Tím mám na mysli jak vedoucí příspěvkových organizací, tak ale i spoustu dobrovolníků z řad občanů, kteří neváhají a v případě potřeby pomůžou s čím je třeba, jako například členové odborných komisí rady města.

Proč by občané měli dát ve volbách hlas Vaší volební straně?

Protože neslibujeme nesplnitelné. Většinu věcí, které jsme občanům slíbili, jsme i splnili. Ostatně se o tom může každý přesvědčit přímo ve městě, nebo na našich webových stránkách.

Jaké jsou náklady na volební kampaň Vašeho uskupení a jak (kým) jsou hrazeny?

Náklady na kampaň odhadujeme na maximálně 15.000,-Kč. Něco málo možná dostaneme od oblastního sdružení ODS, zbytek zaplatíme sami kandidáti.

Se kterým z dalších volebních uskupení byste po volbách rádi spolupracovali? A je nějaké, se kterým koaliční spolupráci vylučujete?

Pro nás je samozřejmě přirozeným partnerem uskupení Neratovice jinak. Jsme ochotní spolupracovat s tím, s kým se shodneme alespoň na většině zásadních bodech programu. Jako příklad uvedu podporu plnění Strategického plánu rozvoje města Neratovice. Vzhledem k diametrálně rozdílnému smýšlení vylučujeme spolupráci s KSČM. Plnění Strategického plánu znamená mimo jiné:

1) Vybudování protipovodňových opatření a regulace výstavby v zátopových oblastech

2) Snížení energetické náročnosti budov v majetku města a zlepšení jejich využitelnosti

3) Obnova a revitalizace významných ploch Smetanovy sady, Kostomlatského sady, nám. Republiky aj.

4) Zvýšení podílu tříděného odpadu

5) Vybudování cyklostezek na území města

6) Realizace programů pro děti a mládež zaměřených na prevenci- Tolerance, drogy, apod.

7) Podpora dostupnosti ambulantní péče a pohotovostních služeb

8) Modernizace vnitřního vybavení školských zařízení vč. pomůcek a zavádění moderních technologií do výuky

9) Do roku 2020 mít opravené všechny ulice

10) Podporovat zachování široké nabídky sportů a podílu aktivních sportovců ve městě

Více informací na: ODS Neratovice , Facebook ODS Neratovice

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. poděkování vám.... (Anna Spěváčková, 26.9.2014 20:28:37) Odpovědět

  Bohužel, zde nelze mlčet. Je hodně věcí, za co by měli panu řediteli Lachneru (65 000,- Kč měsíčně) a současně neuvolněnému místostarostovi (34 000,- Kč měsíčně) Hrodkovi (ODS) a koalici "poděkovat" občané Neratovic. Je diskutabilní, zda prvenství zaujme zrušení chirurgické pohotovosti v Městské nemocnici - je nutné vysvětlit, že tím přišli obyvatelé o veškeré pohotovosti, které kdysi ve městě fungovaly. Teď už zde nemáme nic. Nebo spíš zvítězí povolení soukromníkům vodní lyžování za motorovým člunem na oblíbené koupací ploše pískovny v Mlékojedech? Možná to bude schválení změny územního plánu pozemků matky pana místostarosty, pro které hlasoval, z orné půdy na výstavbu domů v ochranném pásmu potrubí? Či likvidace travnatých ploch zbytečnými cestami a devastace stromů během tzv. revitalizace sídliště Na Výsluní? Také nelze zapomenout na rekonstrukci ulic Benešova a 28. října firmou COLAS, jistě mají na ni obyvatelé nezapomenutelné vzpomínky. Doufám, že jim bude sloužit paměť i při komunálních volbách. Vynikající počin bylo i vytvoření parkovacích míst mezi stromy, kterým byly nelítostně ořezány kořeny a tím se z nich staly nebezpečné stromy. Na první místo také aspirují špatné projekty a smlouvy nevýhodné pro město. Nebo že by to byl zmiňovaný Strategický plán, k jehož tvorbě nebyli přizváni občané ani odborníci z jejich řad?

 2. závist? (Mirek, 26.9.2014 21:14:46) Odpovědět

  A co závidíte? To, že je ve srovnání s vámi politicky úspěšný? Nebo to, že je profesně úspěšný? Nebo to, že je mladý? Nebo všechno dohromady?

 3. netrvalo to dlouho..:) (Adam, 26.9.2014 21:28:36) Odpovědět

  === komentář odstraněn na žádost čtenářky - viz níže ====
  Dobrý den, 

  vzhledem k tomu, že NEJSEM autorkou příspěvku č. 15 v článku "Tomáš Hrodek: Většinu slibů jsme splnili", žádám vás o odstranění tohoto příspěvku a současně i následujícího č.16, jenž na něj významově navazuje. Ve stejném článku žádám o odstranění příspěvku č. 3, jenž naplňuje skutkovou podstatu trestného činu pomluvy.

  Je ve vašem zájmu, jako provozovatele webu isoutok.cz, abyste mé žádosti vyhověli.

  Mgr. Anna Spěváčková

 4. odpověď (Anna Spěváčková, 27.9.2014 9:47:25) Odpovědět

  Nezávidím, nemám co. Mladá jsem už byla a nevím, proč pokládáte za úspěch to, že se někdo vyšvihne do funkce, na kterou nemá ani odborně ani lidsky. Spíš by se měl stydět, že nemá soudnost. Takže tu závist si odpusťte. Zřejmě nedovedete pochopit, že by někomu záleželo na něčem jiném, než jsou peníze, nebo pochybná profesní či politická kariéra. Pan Hrodek nasekal jako místostarosta takovou spoustu chyb a řekl tolik nesmyslů, že se divím, a nejsem sama, že má odvahu kandidovat. Město i díky němu se vydalo směrem, který vede k úpadku, k obrovskému a zbytečnému utrácení peněz za podivné a špatné projekty, za nepochopitelně získané dotace, které chybí jinde. Díky dotacím se obohatily soukromé osoby a stranické pokladny. Na tom trvám a může mě zase někdo žalovat pro pomluvu. Vy tady si to přeberte. Kandiduji proto, abych mohla zastupovat ty občany, kteří vědí, co je špatně v Neratovicích a pokusila se trochu, pokud se najdou další pomocníci, pohnout veslem, aby se město vydalo směrem ke kvalitnímu životnímu prostředí, k příjemnějšímu životu pro obyčejné lidi - rodiny s dětmi, seniory, tápající mládež, nezaměstnané a bezdomovce, staré a nemocné....Uvědomovat si, že budoucnost města nespočívá v rovných ulicích a parkovacích místech pro všechny...

 5. ? (MAgda, 27.9.2014 9:56:16) Odpovědět

  ktere osoby a ktere strany se obohatily na zakazkach v nera? Konkretne? Nebo je to jen predvolebni plivanec? Jak konkretne poflakujici se mladez primejete neco delat?

 6. pro pí Spěváčkovou (Bára Tes., 27.9.2014 14:44:19) Odpovědět

  Vážená paní, současné vedení města v čele s p. Hrodkem a pí Mrzílkovou odvedlo během čtyř let pro Neratovice 10x víc, než co předchozí vedení nezvládlo za let osm nebo i víc. Stačí se podívat kolem sebe - opravená 3. ZŠ, opravené silnice, opravené sídliště, postupně zavádění cyklopruhů, farmářské trhy atd. Jenomže vy vidíte, resp. hledáte jenom to negativní - navíc negativní podle vašeho mínění (viz rádobynepovedená revitalizace sídliště). Trochu soudnosti, osobo, proboha! Doufám, že ve volbách nedostanete víc než 20 hlasů. :/

 7. dotace obce a spolupráce (občan Nera, 27.9.2014 20:25:36) Odpovědět

  ANO, také jsem se dívala na předvolební pořad s oligarchou Babišem, který se dodnes pokorně přiznává pouze k tomu, že není politik. Zbytek umí a ví. No, nechtěla bych pracovat ve firmě ANO. Rozhodně se uměl zorientovat v kuponové privatizaci a postavit na ní své jmění. ON jako normální občan této země, obyčejný kluk co si začal podnikat v garáži, bydlí v 2000 vesničce a zná problémy obcí. Jak jinak. Až na drobnosti s dotacemi, ale opravdu drobnosti, abych mu nekřivdila, když mu místní starosta z oné obce kladl otázky (nerýpal, prostě se ptal a vyprávěl, velmi dobře znal , starosta, mj. svoji práci). Pane Hrodek, Neratovice mají 16-17. tis. obyvatel, takže by to chtělo lepší příklad. Z Babiše si vemte snad jen to, že skutečně umí slyšet a tím pádem umí vyjednávat a argumentovat. Chce to větší zájem a znalost o systém přidělování dotací. Jak se mohlo stát, že obce obecně nečerpaly dotace v minulých letech? O tom (nejen) Babiš mluvil a ne jednou. Poukazoval na nedostatky, které lze obecně shrnout - neznalost ze strany obce a neprofesionalita na úrovni ministerstva. Proč se nečerpaly dotace po povodních? naše město možná ano, a vy pokračujete v protipovodňových opatřeních. Že s nimi začnete,2 roky po povodních, je jistě překlep. Čili souhlasím, lepší až dokonalá práce na systému vybírání dotací pro Neratovice s cca 17 tis. obyvateli. Kolonku dotace na zateplování škol už MU zná, ze sportu zdá se také něco , lze pokračovat dál, dotací je víc.
  Co se týče KSČM, ač jsem antikomunista, zdá se mi poněkud zvláštní vyloučit předem z debaty je (a jakoukoli jinou stranu) která byla občany v komunálkách zvolena. Za konkrétním zastupitelem stojí obyvatelé, kteří "cosi" chtějí a je na místě jim jejich argumenty, požadavky, vyvrátit logickou cestou, fakty a konstruktivní diskuzí a nikoli je předem poslat do háje. Tím se pouze vyhrocují problémy kdo s kým mluví a ne a výsledkem nemůže být nic jiného, než že jeden diktuje a zbytek má mlčet. To se jednak v dnešní naštěstí demokratické době nepodaří, ale podněcujete tím zbytečné naštvání lidí, kteří byli zvoleni a hlavně těch, kdo je volili. Způsobíte pouze to, svým zásadovým postojem, že ač tato strana není zakázaná a je normálně volena, bude se "šprajcovat" i tam, kde to není nutné. A když to bude dělat jeden zastupitel, proč ne druhý (jiná strana). Vy se máte starat o shodu, kompromis, nekašlat na nikoho, koho si občané zvolili, což je jeden z předpokladů, jak může město, resp. naše obec fungovat . Nakonec i Váš guru Klaus se s komunisty vždy domluvil. Jiné to bylo se Zemanem, který svým zákazem(Bohumín.usnes.) způsobil svého času nebezpečné rudnutí , rozuměj následné ohrožení demokracie v ČSSD, tehdy silné straně jako ODS. Naštěstí už je v čele další člověk, který chce a umí demokracii, když už jste zabředl z nějakého mně nejasného důvodu do té vysoké politiky a komunistů. Aplikováno na Neratovice, nemůžete ignorovat fakt, že sláva města a rozkvět byla za doby minulého režimu , postavená na Spolaně, čili těch občanů, kteří vzpomínají a vadí jim...a byli členy KSČ je tu opravdu hodně a je na místě s nimi mluvit proč děláte co děláte a že je to lepší.
  Čtu-li projevy starostky Mrzlíkové, jsou k věci, o městě, normální. Prostě projev starosty. Myslím Mělníček s ní měl naposledy rozhovor co jsem četla. Ten Váš projev je poněkud nesympaticky kategorický a nekonkrétní.
  Komunální volby mají tu krásnou vlastnost, proto je i jiný volební systém, že jsou opravdu a jen pro občany. Ne pro strany. A pokud je starosta dobrý, o město se stará, lidé ho budou podporovat bez ohledu na jeho politickou orientaci, protože je zajímá pouze jedno, normálně žít a bydlet ve své obci. Věřím, že tuto možnost , vyslyšet co obyvatelé přes své zastupitele chtějí, všem občanům dáte a dáte přednost názoru-řešení, které je pro Neratovice lepší než vaše i když ho přednese někdo ze zastupitelů, který Vám není sympatický. Jde o obec (s 17 tisíci obyvateli) a vy o ni budete pečovat další 4 roky, hospodařit , co nejlépe pro všechny její obyvatele.

 8. nemá význam.... (Anna Spěváčková, 27.9.2014 20:35:51) Odpovědět

  Báro, nemohu vás oslovit ani milá, ani vážená. Nemá význam vám dokazovat, co všechno bylo na stavbách uděláno špatně a zbytečně draze. Vy zřejmě za každých okolností slepě hájíte vedení města (nejste s ním nějak spojená?) a žádné argumenty na vás neplatí. Jen nechápu, kde se ve vás bere ta pomstychtivost. To jen proto, že věci vidím takové, jaké jsou ve skutečnosti? Tak vás potěš bůh.

 9. Báro, zvu vás na prohlídku... (Anna Spěváčková, 27.9.2014 23:58:15) Odpovědět

  Abychom tady neplácali prázdnou slámu, zvu vás, pokud tedy budete mít zájem, na prohlídku tzv. regenerace sídliště Na Výsluní v Neratovicích. Osobně vás provedu, seznámím s projektovou dokumentací (budeme ji tak formálně nazývat) a můžete sama posoudit výsledky tzv. regenerace. Bude-li po dešti, bude to zajímavější. Pak můžeme projít ulicí Benešovou a 28. října včetně rekonstrukce rampy tzv. Kovomatu. Tam je to také po dešti dobrodružnější. Také si projdeme trasu jediné neratovické cyklostezky, nebojte se, neunavíte se, je to jenom 140 m. Cyklopruhy u nás nejsou. Pokud máte zájem, ozvěte se mi na email: redakce@neratky.cz.

 10. pro pí Spěváčkovou 2 (Bára Tes., 28.9.2014 12:24:14) Odpovědět

  Vážená paní, asi vás zklamu, ale já Neratovice velmi dobře znám, byť přímo v nich nebydlím, a tedy ani nebudu volit do tamního zastupitelstva (toliko k tomu spojení se současným vedením města). UVědomte si, že žijeme v demokratickém státě, a tedy rozhoduje názor většiny. Tzn., že se vždy najde pár (či více) jedinců, kterým se to nebo ono rozhodnutí líbit nebude, přesto většina bude pro. Pokud se vám nelíbí revitalizace sídliště, protože je tam málo stromů, žížal a cestiček, pak věřím, že se najde min. 7 dalších lidí z deseti, kteří si budou pochvalovat, že se zlepšila parkovací stání, že se opravily chodníky, že je sídliště barevnější a vyrostla na něm dětská hřiště a lavičky. Zkrátka nikdy se nezavděčíte všem, musíte ale postupovat v rámci a pro dobro většiny. A to současné vedení Neratovic dělá. A to, že je ve městě jen 140 m dlouhá cyklostezka, je velký krok dopředu, minulé vedení v tomto směru neudělalo ani zblo. A pokud vím, cyklodoprava se má v budoucnu ve městě dále rozšiřovat.

 11. nemá význam (Anna Spěváčková, 28.9.2014 12:54:57) Odpovědět

  Báro, je vidět, že nemáte zájem si prohlédnout výsledky revitalizací a regenerací a nechat si vysvětlit, jaké závady a nedostatky vykazují provedené stavby. To není otázka líbí nebo nelíbí, ale je dobře a kvalitně nebo je odfláknuté a špatně. Je zajímavé, že tak jako vy reagují někteří úředníci a funkcionáři na radnici na kritiku:"Ale mě se to líbí.". Ještě je oblíbená věta u členů ODS: "Ve městě je zeleně dost." Jenže nerozpoznají, že strom chřadne, nemá přírůstky, předčasně stárne a pokud město nebude masivně vysazovat stromy, za pár let se nám zeleň ztratí před očima. Budiž. Nemá význam na vás plýtvat argumenty. Jen by mě zajímalo, jak jste došla k těm sedmi z deseti? Pokud vím, žádný průzkum spokojenosti se změnami se v Nera nekonal. Co když je to jeden z deseti, nebo jeden z dvaceti? Nebo dokonce jeden ze sta? Jak jste došla k tomuto číslu? A neříkejte, že jste potkala deset místních a sedm vám řeklo, že se jim to líbí. Mě fascinuje, jak vehementně hájíte "laskavost", s jakou naše vedení pracuje pro dobro většiny. Jsou většina automobilisté? A je v pořádku jim instalovat nová a nová parkovací místa na úkor zeleně a dokonce pole s černozemí? Pokud se týká rozšiřování cyklodopravy, proč ji neprosadila starostka už před tím, než se začaly rekonstruovat silnice ve městě, pak už mohla být cyklostezka v celé délce ulice Na výsluní, ulice 28. října a hlavně Benešovky, kterou paní projektantka Škvareková dokonce zúžila nejméně o 80 cm a díky tomu se tam už NIKDY žádná cyklostezka nevejde? Není to nějaké na hlavu postavené: Paní starostka na to měla čtyři toky a nic neudělala. Až teď před volbami si město vzpomnělo na lavičky a cyklodopravu, kterou včetně potřeb cyklistů celé volební období ignorovalo.

 12. pro pí Spěváčkovou 3 (Bára Tes., 28.9.2014 21:50:37) Odpovědět

  Zabij bobra, zachráníš strom. To je asi i vaše heslo, že? To, že v Neratovicích nebydlím (bohužel), neznamená, že nevím, jak to tam chodí. Mám tam spoustu známých, kamarádů a dokonce i rodinných příslušníků. Je úžasné, jak vy naprosto přesně víte pouhým pohledem, že ten či onen strom zevnitř chřadne a že ta či ona stavba zevnitř chátrá. Já vždycky měla za to, že na toto jsou třeba profesionální a odborné posudky a rozbory, ale asi jsem se mýlila... No nic, stejně jako vy máte pocit, že nemá smysl na mě plýtvat argumenty, já mám pocit, že nemá smysl se s vámi rozumně pobavit, protože máte na očích ty své zelené brýle a nevidíte, že většina věcí nejde najednou a snadno, zejména když jste závislý na penězích druhých (toliko k vašim "proč na to starostka nemyslela dřív"). Tímto končím diskuzi s vámi a přeji hezký den. Howgh.

 13. nesouhlasíš se mnou-jsi blb (stydící se občan Neratovic za vystupování spěváčkový, 29.9.2014 8:32:32) Odpovědět

  Mě se hrozne libi, jak kdokoliv s ni nesouhlasí, tak je automaticky blbec, vůbec tomu nerozumí, je mladý a je z radnice..:) od jakého důchodového věku je s tebou možno debatovat? Slovo diskutovat sem vynechal záměrne, to ty neumíš ...

 14. ... úctu, mládeži :-) (Tomáš Malina (iSoutok.cz), 29.9.2014 10:09:28) Odpovědět

  Dobrý den,
  přestože chápu důvody pro napsání některých příspěvků, zejmén od těch, kterým jsou jejich názory na jiném webu přísně cenzurovány, zachovejme, prosím, zdejší diskuzní příspěvky na vyšší úrovni.
  Díky moc!

 15. cenzura? (Anna Spěváčková, 29.9.2014 10:25:18) Odpovědět

  === komentář odstraněn na žádost čtenářky - viz níže ====
  Dobrý den, 

  vzhledem k tomu, že NEJSEM autorkou příspěvku č. 15 v článku "Tomáš Hrodek: Většinu slibů jsme splnili", žádám vás o odstranění tohoto příspěvku a současně i následujícího č.16, jenž na něj významově navazuje. Ve stejném článku žádám o odstranění příspěvku č. 3, jenž naplňuje skutkovou podstatu trestného činu pomluvy.

  Je ve vašem zájmu, jako provozovatele webu isoutok.cz, abyste mé žádosti vyhověli.

  Mgr. Anna Spěváčková

předchozí
1 | 2 následující

end is near

Kontakt

iSoutok.cz