Tři tipy nejen pro správce firemních vozových parků

Najezdí-li vaši zaměstnanci firemním autem hodně kilometrů, cestou k úsporám je přestavba na LPG. Pro zlepšení obtékání vzduchu kolem oken použijte deflektory. Brzdové kotouče na nákladní vozy se vyplatí nakupovat po internetu.

Přestavbou na LPG uspoříte

Přestavba auta na pohon LPG je jednou z nejčastějších cest k úsporám nákladů za provoz vozidel. U soukromých vlastníků se těší prozatím větší popularitě, než u těch firemních. Přitom logika by nahrávala opaku. Úspora nákladů na palivo dosahuje až 50% oproti benzinu. Ostatně úspory při provozu vozidla na LPG si můžete spočítat na této adrese .Možnost provozovat automobil na benzin přitom s montáží LPG nemizí. Naopak, auto jezdí na obě paliva a montáž LPG tak nejen snižuje náklady, ale zvětšuje i dojezd vozidla. Se záměrem zpřísnit provoz v centrech měst je také dobré vědět, že provoz vozidla na LPG výrazně snižuje škodlivost výfukových plynů. LPG plní emisní limity lépe, než provoz totožného vozidla na benzin. Negativem přestavby auta na LPG zůstává pořizovací cena přestavby (jejíž návratnost je dána až průběhem určitého množství najetých kilometrů) a zmenšení zavazadlového prostoru při montáži velké nádrže. Toto druhé negativum je možné eliminovat zástavbou nádrže do prostoru určeného pro rezervní kolo, které má většina nových automobilů nahrazený lepící sadou pro případ defektu.

Deflektory umí omezit prudké proudění vzduchu do vozidla

S rozšířením klimatizací jako standardní výbavy moderních automobilů jako by vymizela vozidla s deflektory oken. Řidiči by ovšem neměli zapomínat, že pro správnou cirkulaci vzduchu v autě je potřeba i klimatizované vozidlo nejméně každé dvě hodiny provozu vyvětrat, aby se do vozu dostal čerstvý vzduch. Klimatizační jednotka totiž vzduch vysušuje, což dráždí při delším pobytu v autě sliznice a způsobuje únavu očí. Pokud jste citlivý na průvan, nebo ho prostě nemáte rádi, váš problém vyřeší právě instalace deflektorů. Deflektory z eshopu www.autovybava.sk jsou nejen za příznivé ceny, ale jejich montáž je jednoduchá a velmi rychlá. Obchod doporučuje veliké množství zákazníků a k dispozici jsou deflektory i na nejnovější modely automobilů, například na Octavii III. generace.

Brzdové kotouče na váš DAF

Nákladní automobily DAF potkáváme v provozu velmi často, proto nás potěšila možnost nakoupit jeden z dílů, který si nejčastěji žádá výměnu, po internetu a za příznivých cenvých podmínek. Kolem silnic je sice vybudováno množství brzdných záchytných systémů pro kamiony, jejichž brzdná soustava nezvládne náročná klesání, určitě ale nechcete, aby řidič, kamion a náklad převáženého zboží právě v takovémto záchranném systému skončili. Včasnou výměnu brzdových kotoučů u kamionů a nákladních vozů DAF proto nepodceňujte. Brzdové kotouče na DAF objednávejte zde.

 


end is near

Kontakt

iSoutok.cz