Únorové glosy

Na Mělníku již byl prý nový tajemník vybrán. Výběrové řízení však ještě nebylo. Farmářské trhy na Mělníku frčí, v kralupech a Neratovicích hynou. Městu došla trpělivost s nutriemi, ty se však bez boje nedají. Jeden z hlavních představitelů TOP09 na Mělnicku v pořadu Černé ovce na ČT, kterou ovšem i levicoví aktivisté z Neratovic označují za moloch nevzdělanců a diletantů. V Kralupech zavřou most. Místní to ale docela vítají.

nutrie Mělník

rexo.cz

Tip na sázku o tajemníka

Pokud se rádi sázíte a zajímáte se o dění na radnici v Mělníku, máme pro vás tip. Vsaďte se o pivo, že město Mělník bude mít tajemnici. Bude to ředitelka jedné z městských organizací a její příjmení začíná na V. S tím vyhraným pivem si pak můžete být téměř jistí...

Farmářské trhy budou pouze na Mělníku

Občané Neratovic ani Kralup se v letošním roce farmářských trhů pro nezájem občanů pravděpodobně nedočkají. Na Mělníku se budou naopak z důvodu vysoké návštěvnosti a spokojených prodejců nově konat častěji - každý týden (dosud pouze jednou za dva týdny). Více v článku Mělnického deníku ZDE. Otázka zní - Je občan Mělníka natolik odlišný od svých sousedů, nebo prostě v Neratovicích a Kralupech není nikdo, kdo by uměl dát trhům lákavý háv?

Nutrie - Zastupitelstvo Mělníka 2:3

Město Mělník razantně otáčí skóre - přikročilo k odchytu nutrií v podolském parku. Zda došlo k rozhodujícímu obratu v napínavém klání o nadvládu nad parkem, je však brzy předjímat. Doufejme, že se nutrie nespojí s Moskvou a neprohlásí se za separatisty. Invaze nutrií na ,,dovolenou" z Ruska by bylo město schopné jen obtížně čelit...

Nešťastné období Marcela Petera

Realitní makléř a předseda regionální organizace Mělnické TOP09 Marcel Peter neprožívá z pohledu veřejnosti šťastné období. Nejprve se během podzimních komunálních voleb stal terčem antikampaně ,,Zaslouží si ve volbách vaši důvěru?” a nyní se stal námětem pořadu České televize Černé ovce jako údajně nepoctivý makléř (reportáž ZDE). Po shlédnutí reportáže však musíme konstatovat, že pro rozlousknutí pravdy v ní chybí jedna podstatná věc - a to celé znění smlouvy.

Pavel Šanda o České televizi

Komentář Pavla Šandy přidaný na neratky.cz: ,,Česká televize mnohdy lže i tak, že to vyznívá negativněji pro Evropskou unii, než jaká je skutečnost. Proč za vším hledat nějaké příkazy? Česká televize je prostě moloch plný nevzdělaných a omezených diletantů. To je podle mě hlavní důvod, proč lže. K tomu iSoutok ani nic nedodává…

V Kralupech zavřeli na 3 měsíce most

A pak se má člověk těšit na jaro... A tak se můžete nostalgicky přenést v čase do roku 2009, kdy se vlastně už začal obchvat Kralup stavět... Čtěte ZDE. Anebo rovnou o hledání firmy, která obchvat do roku 2012 postaví ZDE.

Nutrie - Zastupitelstvo Mělníka 2:0

V napínavém klání o podobu parku zvyšují nutrie v lítém boji proti zastupitelům na 2:0. Jako by znali staré dobré: ,,Zabili jste mi strýčka, tady máte přesdržku," zareagovaly nutrie na vybetonování jezírka útokem na břehy potoku Pšovka. No jo, jenže zatímco rybníček měl být opraven za mega (avšak nutrie ryjí břehy dál), na břehy potoka bude potřeba desetkrát tolik... Zda již město o dotaci na vybetonování koryta požádalo, není redakci známo.

Pro naše spasitele napříč politickým spektrem

Geniální Radkin Honzák (psychiatr) o ,,gamblerství” a dalších nových chorobách, které vymýšlejí různí současní samozvaní spasitelé a dobronosiči (říká se jim též dobroserové): ,,Zastavte už výrobu nových chorob. Když já jsem byl malej, tak se dal prohrát statek v kartách, pak jim to ty bolševici sebrali. A když někdo prohrál statek v kartách, tak to byl karbaník a lump. A dneska je to nemocnej člověk, kterej má závislost gamblerskou a já bych byl pro, aby se mu platila dvojnásobná nemocenská, aby neměl absťák, aby si mohl trochu zahrát. A těchto nových chorob ve smyslu závislostí přibylo jak hub po dešti a všechno se to léčí. Dřív se tomu říkalo hřích…”

,,Ta genderová politika je taky zoufalá cesta do pekel.”

Celý, opravdu skvělý rozhovor o absurditách dneška naleznete ZDE.

Nechutný útok na Annu Spěváčkovou

Nechutný příspěvek napsal do diskuze na neratky.cz některý z čtenářů tohoto jinak vysoce korektního média: ,,Vážení, debata o parkovišti je jako debata o tom, jestli si paní Spěváčková holí pochvu! Tedy zbytečná." Takové příspěvky do slušně vedeného dialogu opravdu nepatří. A jak se uvádí v reakci paní Spěváčkové tamtéž, jedná se pouze o: ,,jeden z mnoha stejných nebo podobných příspěvků, kterými jsem zavalena na neratkách v posledních dnech." Byla by škoda, kdyby se diskuze o potřebnosti parkoviště zvrhla v diskuzi o pochvě penzionované učitelky. Snad se tak nestane. Ono to parkoviště je mnohem důležitější téma...

Zaplatit kartou na úřadě? Hahaha...

Dobré téma zvolil pro svůj článek Mělnický deník. Zjišťoval, zda je možné zaplatit na městském úřadě požadovaný poplatek platební kartou. Jediným úřadem z měst na Mělnicku, kde s takovým požadavkem uspějete, jsou Kralupy nad Vltavou. Na Mělníku nebo v Neratovicích máte smůlu. V Neratovicích o zavedení platebního terminálu uvažují, na Mělníku prý o platby kartou na úřadě zájem není. No nevím, asi tedy v redakci patříme k té menšině, která by kartou na úřadě zaplatila ráda... Článek si můžete přečíst ZDE.

Výběr tajemníka

Mělnický místostarosta Petr Volf v měsíčníku radnice o požadavcích na nového tajemníka úřadu: ,,Z hlediska výkonu funkce se jedná o velmi náročnou pozici, která mimo jiné klade vysoké nároky na znalost zákonných norem pro chod státní správy i samosprávy. Současně vyžaduje osobnostní předpoklady pro vedení lidí, rychlé a pružné myšlení, schopnost řešit problémy, efektivně komunikovat, schopnost plánovat a také určitou úroveň vzdělání.“ iSoutok dodává: ,,Ještě, že stejné požadavky nejsou kladeny na zastupitele….”

Nutrie - Zastupitelstvo Mělníka 1:0

Napínavý bude souboj města Mělníka a nutrií v parku. A tak zatímco město za téměř milion korun (!!!) zpevnilo břehy, nutrie si z toho nic nedělají a tunely si stáví dále. Město to tak nechce nechat, a tak mělnický starosta Ctirad Mikeš vyhlašuje odchyt nutriíí a místostarosta Milan Schweigstill chce pomocí občanů zákeřné zvíře vyhladovět. Více v Mělnickém deníku ZDE.

A na závěr jeden realitní...

Realitní makléř láká klienta ke koupi bytu: "Představte si, to je byt! Něco delikátního. Přesně pro vás. Přímo na dosah Vltavy. Vy se svléknete a můžete si rovnou skočit do Vltavy. "To je všechno hezké," míní klient, "ale co když přijde povodeň?" "Žádné strachy, kde je byt a kde Vltava?"

A tak to na tom světě chodí, milí přátelé. Proto pánbůh s vámi a vše zlé pryč!

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz