Úspěch Babiše radostí Mikeše. Radary, bezpečí a městská kasa.

Je výsledek voleb dobrou zprávou pro starostu? Jsou radary přínosem k bezpečnosti dopravy? A je bruslení na náměstí nápad dobrý, špatný, nebo jaký je to vlastně nápad?

Volby mohou být dobrou zprávou pro starostu

Z výsledku voleb může mít radost mělnický starosta, pokud by chtěl za rok opět kandidovat. Proč si to myslíme? Protože vyhrál Babiš. Trestně stíhaný lhář.

A proč by to mohlo být důvodem k radosti starosty? Ukázalo se, že trestní stíhání není pro voliče důvodem svého oblíbence nevolit. A s tím lhářem? Pokud by starosta opět kandidoval, popřel by svá vyjádření z předchozích voleb, totiž ta, že co starosta neudělá za osm let, neudělá už nikdy a že on kandiduje na starostu naposledy.

V politice prostě platí, že hlas lidu, hlas boží. A pozor, to není lamentování, to je konstatování. Taková je (a má být) demokracie.

Kolik životů zachrání mělnické radary?

Město Mělník prezentuje jako krok ke zlešení bezpečnosti dopravy instalaci dalších radarů. Ke stávajícím čtyřem přibudou další tři. Z celkových sedmi bude Mělník provozovat tři radary mimo své území (Medonosy, Velký Borek a Liběchov). Jedním z nových úseků, kde se bude rychlost měřit je příjezd do Mělníka od Prahy (Kradlov).

A teď otázka - kolik opilých, zfetovaných, nebo zcela bezohledně jezdících (či předjíždějících) řidičů takový radar zastaví?

(Odpověď: Ani jednoho. Ale vybere se dost peněz, že? :-) )

K bruslení na náměstí…

Čtenář se minulý týden zeptal na naš názor k (zatím) zamítnutému záměru na pronájem mobilního kluziště za cca 2 miliony korun, které by bylo v zimním období na náměstí Míru.

Nápad považujeme za zajímavý, určitě by spoustu lidí potěšil a prostor náměstí by opět oživil. Nakonec podobnou atrakci dělá každou zimu pro své občany Praha 5 a setkává se s velkým úspěchem. Z tohoto pohledu se nám nápad zamlouvá.

Co se nám nezamlouvá je částka, kterou by mělo město zaplatit. Nevíme, kolik stojí kluziště zmíněnou pražskou část. Ta však volí kluziště značně menších rozměrů, než bylo plánováno na Mělníku, a svému účelu i v lidnatějším městě vyhoví. Dva miliony (se všemi náklady spíše ještě o půlmilion víc) utratit za kratochvíli pro občany, když v některých ulicích nejsou chodníky, silnice nemají povrchy, podobná částka se v minulosti nenašla na digitalizaci kina (takže kino skončilo a s obnovením to slavně nevypadá) a město se stále nevypořádalo s dluhem za revitalizaci nám přijde jako pěkná vol(f)ovina.

Nashledanou za týden. Třeba u přehledu největších dotací pro Mělník.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

 1. Starosta a Babiš. Kluziště. (Standa, 31.10.2017 9:38:24) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Nevím, ale přijde mi dost podivné srovnávat evidentní pochybení za volantem s předvolební kauzou ohledně nějaké stavby. Politici vůbec nepochopili, že když už, tak měli podat trestní oznámení už dávno a ne v čase, když mu vyrostli volební preference a každý to viděl, jako jasný úkol mu je srazit.

  Kluziště. Jsem přesvědčený a píšu to už snad přes dvě desetiletí, kde se jen dá, že Mělník potřebuje především turistický okruh sklepy pod náměstím, který tak, jako jinde přitáhne především návštěvníky a zajistí mu přínos z turistického ruchu, který pak může různě užít třeba na opravy apod. Krom toho tu vznikne příležitost pro další podnikání, když sem budou jezdit zájezdy a nejen k vyhlídce.Jenže, to nikdo nekomentuje a ani o tom nepíše.

  1. Re: Starosta a Babiš. Kluziště. (Karel, 2.11.2017 11:53:39) Odpovědět

   S první částí s Vámi zcela souhlasím. U druhé části souhlasím s tím, že město potřebuje turistický ruch, ale zpřístupnění kompletního podzemí by asi stálo mnohem více než 2-3 miliony. A je otázkou, kolik by muselo denně navštívit Mělník turistů, aby to město opravdu pocítilo.

   1. Re: Re: Starosta a Babiš. Kluziště. (Standa, 4.11.2017 9:53:40) Odpovědět

    Byl jste se podívat v září na DED ( Dny evropského dědictví) na náměstí Míru? Díky aktivitě Moos, kde je předsedou kronikář města Martin Klihavec byly zpřístupněny dvě místa Jedno z nich bylo dokonce s průvodci. Byla obrovská účast, návštěvníci byli i ze vzdálených míst a všichni byli jednoznačně nadšení, což dávali najevo vztyčeným palcem a lichotivými slovy těm, kteří čekali dlouhé minuty na další expedici.

    Viděl jsem sklepy v Táboře, ve Znojmě i v roce 2005 sklepy U Holečků a U Straků na Mělníku. Máme sklepy, které nám mohou všude závidět Kdyby bylo více aktivity z radnice a více motivace pro ty. kteří sklepy vlastní, tak by to bylo také jiné. Fotky i s článkem najdete na Soutoku. Kriste, vždyť do historických měst, se jezdí hlavně kvůli podzemí, a pak je teprve to další ( rozhled, kostely, muzea). Díky tomu, se rodí nové suvenýry, nové služby, nové gastronomické služby, prostě to lidi táhne.

 2. Starostův byt (Krull, 1.11.2017 16:02:32) Odpovědět

  Nevíte jestli došlo na neveřejném mimořádném zastupitelstvu ke zveřejněni faktru ženy Ctirada Mikeše za byt v ul.Svatovaclavská?

 3. Dotaz. (Standa, 3.11.2017 9:52:50) Odpovědět

  Ještě jeden dotaz. Čtu vaše články téměř pravidelně a zajímavé je to s komentáři. Než jsem například napsal tento komentář, tak na hlavní stránce glosů, se u článku uvádí číslo 3 komentáře. Ve skutečnosti tam vidím pouze komentáře dva a ani na samostatné stránce s názvem komentáře k téma nic není. Není to tu prvně, kdy čísla počtu komentářů vůbec neodpovídají skutečnostem.

 4. komentáře (Tomáš Malina (isoutok.cz), 3.11.2017 12:19:26) Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  Dobrý den Stando,
  redakční systém po aktualizaci cca půl roku zpátky nabízí možnost odpovídat přímo na konkrétní komentář. Pokud an nějaký komentář bylo odpovězeno, pro zobrazení odpovědi je nutné kliknout na odkaz ,,zobrazit odpovědi" (jak je vidět třeba u Vašeho prvního komentáře za Vaším jménem, datumem vložení na konci řádku).
  Myslím, že to bude ono.

  1. Re: komentáře (Standa, 4.11.2017 9:40:35) Odpovědět

   Děkuji, právě jsem si toho po vašem upozornění v komentáři všiml a budu na to reagovat. Možná je to ukázka toho, jak člověk, který je zvyklý, že odpovědi bývají dole pod komentářem může snadno ztratit orientaci :-).

 5. Gratulace. (Standa, 4.11.2017 9:55:43) Odpovědět

  Mimochodem, Karlům vše nejlepší k dnešnímu svátku :-).

 6. kdyby byl mikeš (kibic, 7.11.2017 11:34:46) Odpovědět

  ale škoda mluvit radni tichota chce aby vovčan hlidal co je kde špateho a posilal mu napady tak mu chci vzkazat aby račil opustit jistě pohodlne křesilko a ve sve velikosti sešel mezi prosty lid a prošel si městske chodniky jistě by si utužil přatelstvi vovčanu a viděl by i to co z hradu nad mělnikem nikdy nechce vidět samosebou do smetanky a vilovych jevan chodit nemusi ale to on určitě vi


end is near

Kontakt

iSoutok.cz