Uzdravuje se nemocnice v Neratovicích?

Dvě dobré zprávy přišly z neratovické nemocnice. Je naděje, že zdravotní pojišťovny nabídnou tomuto zdravotnickému zařízení pětileté smlouvy. Zároveň nemocnice uspěla v hodnocení pacientů, když se umístila na druhém místě v kraji v kategorii „Spokojenost hospitalizovaných pacientů“.

Neratovičtí vývoj ve „své“ nemocnici bedlivě sledují. Téměř tři roky totiž městem kolují někdy neověřené, někdy naopak pravdivé zprávy o odchodech doktorů, nahrazování českého zdravotního personálu pracovníky z Bulharska či Ukrajiny, jindy je možné zaslechnout o finančních problémech některých oddělení a jejich možnému rušení nebo omezování péče. Nyní nemocnice tvrdí, že od pojišťoven obdržela příslib pětileté smlouvy na poskytování péče, což by mělo přispět ke stabilitě jejího provozu jak z hlediska financí, tak z hlediska personálu.

„Rozhodující však není, na jak dlouho pojišťovny smlouvu uzavřou, ale jakou cenu si za jednotlivé výkony s nemocnicí nasmlouvají. Soukromá nemocnice nebude provádět výkony, u kterých by byla dlouhodobě ve ztrátě. Může se tak stát, že sice oddělení budou zachována, ale s určitým zákrokem vás pošlou do jiné nemocnice,“ komentoval pro nás situaci František Zmrhal, novinář věnující se zdravotnictví.

Důležité také je, jaké vztahy nemocnice bude mít s městem. Budova nemocnice je totiž stále ve vlastnictví města, které ji provozovateli pouze pronajímá. „Soukromá nemocnice je z pohledu odpovědného vedení města stejnou firmou, jako firmy na svoz odpadu nebo vodní hospodářství. Pro město je důležité, aby služba fungovala, zároveň se tak ale musí dít za rozumných finančních podmínek. V Neratovicích by tak bezpochyby nemocnice měla městu za využívání budovy platit, protože z poskytované služby, tedy lékařských vyšetření a zákroků, již z veřejných peněz placená je,“ uzavřel diskuzi na téma nemocnice František Zmrhal.

 

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz