V Kralupech došlo k pokusu o ovlivnění voleb!

Kralupská radnice reaguje tiskovou zprávou na anonymní leták, který se pod názvem ,,Volební manuál” objevil ve schránkách domácností. Případem se bude zabývat Policie ČR. Přinášíme Vám tiskovou zprávu v plném znění.

Tisková zpráva:

Pokusy o ovlivnění voleb rázně odmítáme !

V minulých dnech roznesl neznámý pachatel po kralupských domácnostech pamflet s názvem „Volební manuál“. Tento materiál se v některých schránkách objevil společně s volebními lístky pro nastávající volby do Městského zastupitelstva. Někteří, především dříve narození spoluobčané se poté obraceli na Městský úřad s dotazem, zda se jedná o oficiální materiál radnice.

Vedení města Kralupy nad Vltavou se tímto od materiálu „Volební manuál“ a informací v něm obsažených ostře distancuje. Většina z nich je lež, která má očernit vybrané kandidáty do nadcházejících voleb a ovlivnit voliče v jejich svobodné volbě.

V Kralupech nad Vltavou probíhaly předvolební kampaně vždy férovým a otevřeným způsobem. Chceme, aby tomu tak bylo i nadále. Rozhodli jsme se proto podat Policii České republiky trestní oznámení na neznámého pachatele pro pokus spáchání trestného činu „Pomluva“ (§ 187 TZ) a „Maření přípravy a průběhu voleb a referenda“ (§ 351 TZ).

Věříme, že Policie České republiky objasní, kdo a proč lživé informace o některých kandidátech šířil. Zároveň doufáme, že jeden zbabělý anonym nenaruší jinak korektní předvolební kampaň.

Za Město Kralupy nad Vltavou Petr Holeček – starosta

Libor Lesák – místostarosta

Ing. Marek Czechmann - místostarosta

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Dalsi (Emil, 8.10.2014 11:07:14) Odpovědět

    Jeste bych do nadpisu doplnim slovo "k dalsimu", protoze uz se prece ztraceli bilbordy anu, ne? K tomu ale tiskova zprava mesta nebyla, proc?

  2. Proč? (marian.x, 11.10.2014 12:30:18) Odpovědět

    Asi proto, že strana agenta Bureše nestojí nikomu za námahu.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz