V Kralupech létaly vzduchem výkaly

ČTNechci z našeho blogu o Mělnicku dělat bulvár, ale když i ČTK dá do své zprávy o pátečním Svatováclavském pochodu, který národovci pořádali v Kralupech, tuto větu, bylo to prostě lákavé… Ale k průběhu pátečních nahlášených demonstrací v Kralupech – nic zásadního, co by bylo ve městě znát poté, co se aktivisté obou táborů rozjeli domů, nestalo, proto dramaticky líčené zprávy jsou poněkud nadsazené.

Průvod národovců (150 lidí) začal krátce po čtrnácté hodině z Kralupského nádraží, jejich odpůrci (300) obsadili zejména lávku přes Vltavu a ulice přes potok. No a nejdramatičtější chvíle nastaly právě zde. Národovci na mostě a v Mostní ulici, jejich odpůrci na lávce a za potokem a zábradlím. ČTK situaci popsala: „z tábora jejich odpůrců na protějším břehu potoka začaly létat skleněné láhve, jablka a podle očitých svědků i sáčky s výkaly. Policie po chvíli útočníky rozehnala.“ Zajímalo by nás, kolik z aktivistů na jedné či druhé straně bylo přímo z Kralup. Soudíme, že to nebyla ani desetina…

Pro úplnost dodejme policejní statistiku – jeden lehce zraněný policista, 21 přestupků proti shromažďovacímu zákonu, desítky zasahujících a dohlížejících policistů.

Reporty národovců a antifašistů si můžete přečíst ZDE a ZDE.

Zdroj fotografie: Česká televize

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz