V Kralupech se opraví průtah městem

dopravni-znaceni.euKrajský úřad sliboval Kralupům dvanáct let postavení obchvatu města včetně nového přemostění Vltavy. Obchvat měl vyřešit neutěšenou dopravní situaci ve městě, kdy zejména v ranní a odpolední špičce je město průjezdné jen popojížděním v kolonách. Nyní se jedná pouze o opravě průtahu města.

„Je sice fajn, že nám opraví silnici a chodník, ale dopravní zátěž to nevyřeší,“ řekl nám jeden z majitelů rodinného domu v sousedství komunikace. „Snad to vyřeší alespoň ty otřesy od kamionů,“ dodal a upozornil na jeden z problémů, kdy majitelé nemovitostí upozorňují na otřesy způsobené těžkou dopravou, které se přenášejí do okolních staveb a způsobují narušení statiky.

Průjezdní komunikace jsou totiž v majetku kraje, městu patří zpravidla pouze okolní chodníky a parkoviště. Pokud se při přípravě investice neprotáhnou termíny, oprava by mohla začít na jaře. Financována bude z Regionálního operačního programu do výše 55 milionů korun, město přispěje ze svého rozpočtu částkou 15 milionů. Dodavatele stavby vybere kraj, tak doufejme, že za to zas nebudou muset penalizovat Dolejše.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


balisety stop

Výkop

Kolo první - zastupitelstvo

Kolo druhé - mediální (Mělnický deník) (iDnes.cz)

Kolo třetí - kolik stálo dopravní značení na Pražské

Kolo čtvrté - Za co může policie a za co město?

Kolo páté - konec balisetů?

Kontakt

iSoutok.cz