V Kralupech se rozmáhá mobilní bydlení, radnice radí zájemcům

Kralupský úřad registruje zvyšující se počet obyvatel, kteří na svůj pozemek umístili mobilní dům (mobilheim). Oproti zažité představě a častému tvrzení jejich prodejců však ani tato přemistitelná obydlí není možné na pozemek umístit svévolně bez vědomí úřadů.

Využívání mobilních domů jako rekreačního obydlí, dočasného obydlí nebo i na stálé bydlení se stává v České republice stále populárnější. Slušné použité mobilní domy se totiž dají pořídit již kolem 300.000,- korun a za tuto částku nabídnou celoroční bydlení. Nové, často i hezky a moderně zařízené mobilní domy se prodávají již za částky pod milion korun. Možná právě díky posilujícímu trendu mobilního bydlení vznikla i v Neratovicích - Byškovicích první bazar mobilních domů na Mělnicku.

Jenže ani mobilní bydlení neumožňuje majitelům pozemků umístit si tento "dům" libovolně na svém pozemku, jak uvádí kralupská radnice na svém webu: ,,Ve správním obvodu města Kralupy nad Vltavou se rozmohl nešvar samovolného umísťování mobilních domů na pozemcích občanů. Městský úřad Kralupy nad Vltavou, odbor výstavby a územního plánování žádá majitele či budoucí zájemce o koupi, aby předem kontaktovali zástupce odboru. Umístění mobilheimů na pozemek podléhá správnímu řízení.”

Příručku, jak správně postupovat při umístění mobilního domu (mobilheim, mobilhome) na pozemku a jak při tom komunikovat s úřady připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Stáhnout si ji můžete také zde: Jak správně postupovat při umístění mobilního domu

Pokud Vás mobilní bydlení zajímá, můžete shlédnou například reportáž České televize

nebo reportáž TV Nova o Mobilních domech - dřevostavbách

Zdroj: Kralupy nad Vltavou, MMR ČR

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.


end is near

Kontakt

iSoutok.cz