V Kralupech zrušili poplatek za svoz odpadu

Zajímavá zpráva přišla z Kralupské radnice. Zastupitelstvo města rozhodlo o zrušení poplatku za svoz komunálního odpadu. V letošním roce platil každý občan 500,- korun.

Kralupské zastupitelstvo odůvodnilo svůj krok opakovanou povodní, která poškodila majetek občanů i města samotného. Zrušena byla celá vyhláška, která poplatek za odpad stanovila.

Aby ale nezůstalo jen u dobrých zpráv - zastupitelstvo se zároveň rozhodlo zvýšit koeficient daně z nemovitosti. A to o tolik, že předpokládá v příštím roce výběr této daně vyšší o 13,1 milionu. Pro zajímavost, kdyby nadále každý občan Kralup platil 500,- korun za svoz odpadu, vybralo by město od občanů 9.225.000,- korun (18.450 obyvatel x 500,- korun).

V Neratovicích se v letošním roce platí za odpad 720,- korun, na Mělníku stejně jako v Kralupech 500,- korun za osobu. Nejvíce se ve Středočeském kraji platí v Nymburce - 760,- korun. Naopak nejnižší z měst je poplatek v Mladé Boleslavi - 400,- korun.

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Komoušská radnice (Petr, 2.10.2013 1:30:20) Odpovědět

    Takže ti, co nic nemaj, zůstane víc stovek na herny a blbcům, co mají a starají se o svůj majetek ve městě, to pořádně osolíme. Co to tam máme za komoušskýho starostu? Nekandiduje náhodou za tu jedinou "pravicovou" stranu TOP09?


end is near

Kontakt

iSoutok.cz