V Neratovicích hrozilo velké vlakové neštěstí

150 metrů dělilo v Neratovicích v sobotu večer dva vlaky od srážky. Přesně tak daleko se zastavil jedoucí rychlík od stojícího na neratovickém nádraží. Duchaplný strojvůdce tak zabránil neštěstí, které mohla způsobit lidská chyba ve chvíli, kdy nefungoval zabezpečovací systém drah.

Vážným incidentem se již zabývá drážní inspekce. Její mluvčí popsal pro České noviny událost takto: „Ve stanici stál rychlík z Prahy do Turnova, rychlík z Tanvaldu do Prahy vjížděl kolem 20:00 do stanice kvůli poruše zabezpečovacího zařízení na pokyn přivolávací návěsti. Nejel větší rychlostí než 30 kilometrů v hodině. Strojvedoucí tohoto rychlíku zastavil vlak bez použití rychlobrzdy provozním brzděním."

Celá zpráva drážní inspekce ze soboty 28.9.2013:

"Dnes v 20.01 v Neratovicích vjel rychlík jedoucí na trase Tanvald – Praha-Vršovice proti stojícímu rychlíku z Prahy-Vršovic do Turnova. Přijíždějící rychlík vjížděl do stanice z důvodu poruchy zabezpečovacího zařízení na přivolávací návěst a nejel větší rychlostí než 30 km/h. Strojvedoucí tohoto rychlíku zastavil vlak bez použití rychlobrzdy provozním brzděním čelem vlaku více než 150 metrů od stojícího rychlíku. Nikdo z cestujících nebyl zraněn. Pravděpodobnou příčinou této mimořádné události je selhání lidského činitele při obsluze dráhy. Ve vlacích v době mimořádné události cestovalo cca 100 cestujících."

Zdroj: České noviny

Přidat komentář

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. zodpovědnost (Evžen, 5.10.2013 12:27:57) Odpovědět

    To by mě docela zajímala funkce a jméno toho.....činitele.Jistě tato událost nebude první ani poslední,která se v Neratovicích odehrála.A jaký byl trest dotyčného.Jen takové tytyty????


end is near

Kontakt

iSoutok.cz